vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Cum se circulă

vesperala
post Oct 11 2008, 09:46 AM
Post #1

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

Clipuri, întâmplări, imagini

Orice aveți referitor la traficul de pe la noi și de la alții

http://www.blogger.com/img/videoplayer.swf...rings%26hl%3Den

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

piko
post Oct 11 2008, 09:56 AM
Post #2

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: Constanta
Member No.: 141

http://www.youtube.com/watch?v=16eZxu4K7yM

http://www.youtube.com/watch?v=p-CUk5hYPhk&NR=1

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
PM
+ Quote Post

NightShift
post Oct 19 2008, 03:12 AM
Post #3

Scârțar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

http://www.realitatea.net/video_500961_tra...rar_368596.html

Va dati seama ca efectul se propaga inca mult si pe strazile perpendiculare.
Frateeee! De as fi fost eu primar de sector, JUR ca pe aia i-ar fi imprastiat jandarmii cu bastoane de cauciuc, gaze lacrimogene, si tunuri de apa! ...... cu stegulete, cu bocitoare, si cu popa in frunte !!! Sa nu mai spun ce noroc au ca n-a ajuns primar careva dintre astia 2 generali de la revolutie; ca ei ar fi avut solutii! emo-diablo.gif nu foarte originale, dar foarte eficiente pentru astfel de cazuri !!!! shooting.gif shooting.gif shooting.gif

EDIT:
M-am uitat din nou la film ... vaaaai! huh.gif Deci preasfintitu' trebuie sa mearga fix pe mijlocu benzii 3!!! Desigur, restul imprastiati pe toate cele 4 benzi disponibile. Stiu, o sa-mi spuneti ca asa e traditia. Nu zic, asa o fi .... La tara. Interesant ca acolo se descurca si pe ulita de 3 metri latime, dar in Bukale noooo! Le trebuie 4 benzi frate!

Pai acolo mor cel putin 100 de oameni zilnic. Asta ar insemna ca in afara de cortegii sa nu mai circule nimeni pe strazi. Cortegiu din stanga, cortegiu din dreapta,, la un moment dat si-ar da prioritate unu la altul ... macar preotului care a prins rosu, i-ar ramane timp sa cante linistit. emo-ha.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

NightShift
post Dec 1 2008, 06:13 PM
Post #4

Scârțar
Group Icon

QUOTE (NightShift @ Dec 1 2008, 05:45 PM) *
putin off-topic:
Mie cel mai mult imi place sudoku prin intersectie. emo-ha.gif Sa explic de ce: ...
Pentru ca pe la noi nu se prea foloseste semnul asta . Ce sa zic ... e super!

Cand te apropii de o intersectie (intr-un loc strain, desigur), NU totdeauna este evident care este drumul cu prioritate. ... sau cine stie, poate fi si intersectie nedirijata. Deci ba faci SUDOKU cu prioritatile, ba te chiorasti sa deslusesti vreun spate de ''cedeaza trecerea'' sau ''stop'', pe undeva pe strazile adiacente.

Mergand mai departe, eu cred ca ar trebui introduse doua NOI semne de circulatie in codul rutier romanesc: (SPATELE de stop si SPATELE de cedeaza trecerea). Ca proba eliminatorie la examenul auto, ar trebui introdusa o noua proba de aptitudine. ''descoperirea spatelui indicatorului ruginit prin coroanele copacilor de pe strazile adiacente''.

QUOTE (vesperala @ Dec 1 2008, 05:57 PM) *
emo-lol.gif curat sudoku
și e același principiu de lucru... rolleyes.gif

Ehh, si sa nu uitam de intersectiile cu 5, 6 .. chiar 7 strazi. Cei cu IQ sub 100 nu au nicio sansa pe-acolo. emo-ha.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Vesperal News
post Apr 2 2009, 07:20 AM
Post #5

News Bot

Group: Bot
Member No.: 61

Miercuri, 01 Aprilie 2009 Pensionar britanic amendat pentru ca circula cu 16 km/h Unui pensionar care avea deficiente de vedere i s-a interzis sa mai sofeze, dupa ce a fost surprins pe sosea ruland cu 16 km/h. In spatele masinii Ford Fiesta, condusa de Ronald Wilders, in varsta de 83 de ani, s-au format cozi imense, pensionarul nedepasind 24 de km/h pe o sosea cu o limita de viteza de peste 90 de km/h. Intrigat de viteza cu care circula, un politist aflat in afara orelor de program l-a...

vezi intregul articol

User's Signature

Acest cont este un BOT de știri, nu un user.

PM
+ Quote Post

NightShift
post Apr 2 2009, 09:55 AM
Post #6

Scârțar
Group Icon

Aceasta stire DOAR PARE amuzanta.
In realitate insa, un mos de asta iti fierbe nervii si te obliga sa faci depasiri NEregulamentare.

User's Signature

PM
+ Quote Post

piko
post Apr 2 2009, 10:10 AM
Post #7

StarGazer
Group Icon

From: Constanta
Member No.: 141

QUOTE (Vesperal News @ Apr 2 2009, 08:20 AM) *
Miercuri, 01 Aprilie 2009 Pensionar britanic amendat pentru ca circula cu 16 km/h Unui pensionar care avea deficiente de vedere i s-a interzis sa mai sofeze, dupa ce a fost surprins pe sosea ruland cu 16 km/h. In spatele masinii Ford Fiesta, condusa de Ronald Wilders, in varsta de 83 de ani, s-au format cozi imense, pensionarul nedepasind 24 de km/h pe o sosea cu o limita de viteza de peste 90 de km/h. Intrigat de viteza cu care circula, un politist aflat in afara orelor de program l-a...

vezi intregul articol

ce tare lool.gif 16 km\h ....si cand ma gandesc ca pe mine ma claxoneaza multi si daca conduc cu 50-60 km\h in oras....intr-o zona unde stiu ca se cam afla politia mereu....Sunt atat de grabiti unii....ca mai ca m-ar da pe trotuar daca am chef sa conduc regulamentar emo-ang.gif

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th November 2018 - 01:56 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum