vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Moda tatuajelor și piercingului

Aida
post Dec 30 2008, 11:26 PM
Post #41

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: Craiova
Member No.: 17

Eu am un tatuaj mic la spate, pe care l-am facut cand eram in facultate.Acum nu ma mai fascineaza atat de mult....

User's Signature

Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

boolina
post Jan 2 2009, 06:52 AM
Post #42

LittleStar
Group Icon
*

From: baia mare/ cluj-napoca
Member No.: 705

vesperala mi-a trimis un pm sugerandu-mi sa trec pe la topicul asta, ca poate ma intereseaza. emo-thanks.gif si avea dreptate. emo-lol.gif cine ma vede, sau imi priveste pozele ar spune ca sunt oarecum la extrem cu treburile acestea (tatuaje & piercing).

am 13 gauri in urechi, 2 tatuaje si un pierce in arcada. mda... mai nou mi-am colorat parul roz. propria mea mama a spus ca are o parere proasta despre mine pentru briz-briz-urile de pe pielea mea.... arata cam asa:
Attached File  Pictured_099.jpg ( 560.09K ) Number of downloads: 51
Attached File  nS8.MR545657_02.jpg ( 45.05K ) Number of downloads: 47
Attached File  DSC_0828.JPG ( 1.85MB ) Number of downloads: 53

ei bine, atunci cand am ales sa imi "mutilez" corpul, am cantarit bine situatia. sa explic: in primul rand, eu am fobie de durere. de-a dreptul fobie! m-am asigurat ca locurile in care sunt "insemnata" sa fie cat mai putin dureroase. hm.gif

cerceii din urechi ii am dintotdeauna, ca sa zic asa. mama mea, profesoara cum e, are cam acelasi numar de cercei ca si mine. cand eram destul de mica, ea cu manuta ei mi-a facut mai multe gauri in lobul urechii. si am ramas cu ele si nu simt ca demonstrez ceva purtand prea multi cercei...

cu tatuajele e alta poveste... asa cum vesperala are ceva cu stelele, eu am cu zanele. si mi s-a parut logic sa imi tatuez o zana. pot sa spun sincer ca nu imi plac tatuajele in general. mi se par de-a dreptul scraboase cele colorate si in locuri expuse. eu mi-am facut primul tatuaj pe burta, destul de jos, nu se vede nici la pantalonii cu talie joasa. mi le-am facut pentru mine, nu ca sa le expun. vroiam sa raman cu unul singur, dar mi s-a parut ca arata asimetric si l-am facut si pe al doilea, pe partea opusa. mi le-a executat un amic ce are cabinet aici in baia mare. si oricata incredere as fi avut in profesionalismul lui, am intrat in cabinet tremurand incontrolabil. de frica durerii ce va sa vina. dar cu mana pe inima va spun ca nu a durut absolut deloc si s-au vindecat foarte repede, o chestiune de zile. si totusi... niciodata nu mi-as mai tatua ceva! le iubesc pe cele pe care le am deja, ma simt de parca m-as fi nascut cu ele, dar nu vreau mai mult de atat.

destul de recent mi-am gaurit si spranceana. la spital, safe. mi-a fost frica, bineinteles, dar nu a durut cu nimic mai tare decat in ureche. o piscatura scurta si cam atat. nici sange nu a curs. dupa doua zile, mi-a fost vindecat. poza pe care am postat-o e facuta la cateva minute dupa executarea gaurii.

de ce am facut toate astea? nu ma consider instabila emotional, cum spunea cineva mai sus. am fost in deplinatatea facultatilor mentale cand am luat decizia. nu stiu daca pot spune ca e un mod de a ma exprima, dar ma reprezinta. nu am regretat nici macar un minut si nu cred ca voi regreta vreodata. dance3.gif

in lata oridne de idei, anul acesta mi-am petrecut sarbatorile la tara, la bunici. ei au ramas cateva secunde impietriti cand mi-au vazut culoarea parului si cercelul din arcada. bunica mi-a spus urmatoarele: daca nu te-as cunoaste si te-as vedea pe strada, cu parul ala, cu atatia cercei si cu tatuaje, nu as crede sub nicio forma ca esti studenta la 2 facultati, cata minte ai si cel fel de om esti!
si atunci mi-am dat seama... oricine ma cunoaste stie ce pot si ca sunt cuminte de felul meu. cine ma vede pentru prima data isi formeaza o impresie total diferita de realitate. si va spun eu... stiti ce valoare au judecatile pe care noi le emit dupa prima impresie? zero!!!

User's Signature

oamenii sunt ca si licuricii: niste viermi ce se transforma in lumina cand iubesc!
PM
+ Quote Post

malitzia
post Jan 2 2009, 09:36 AM
Post #43

StarGazer
Group Icon

Member No.: 172

Asta e piercingul meu din buric.

Attached File  a.bmp ( 309.45K ) Number of downloads: 34

Edited by malitzia: Jan 2 2009, 09:41 AM
PM
+ Quote Post

gabriel
post Jan 2 2009, 12:20 PM
Post #44

StarGazer
Group Icon

Member No.: 406

Totusi nu doare sa perforezi pielea , eu mi-as face un tatuaj poate doare si ala dar sa perforez pielea nu cred ca as vrea ohmy.gif
PM
+ Quote Post

Aida
post Jan 2 2009, 12:29 PM
Post #45

StarGazer
Group Icon

From: Craiova
Member No.: 17

QUOTE (Aida @ Dec 30 2008, 09:26 PM) *
Eu am un tatuaj mic la spate, pe care l-am facut cand eram in facultate.Acum nu ma mai fascineaza atat de mult....

Attached File  IMG_0001.JPG ( 968.21K ) Number of downloads: 26

User's Signature

Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

PM
+ Quote Post

danco
post Jan 2 2009, 01:10 PM
Post #46

StarGazer
Group Icon

From: arad
Member No.: 115

Am învățat să nu judec oamenii după culoare, tatuaje, piercing-uri, imbracaminte sau altceva ce ar da o anumita impresie la priva vedere, ci numai și numai dupa caracterul acelui om. Este părerea mea și mi-o susțin. hatoff.gif

User's Signature

Singura prietenie de preț este cea care s-a născut fără motiv (Arthur von Shendel)
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jan 2 2009, 02:53 PM
Post #47

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

Maaaai, de m-ati mai prinde vreodata pe-aici... allwrong.gif ca mi se facu parul maciuca si ma luara niste dureri exact in zonele indicate de voi smiley_brancard.gif ...de senzatii tari nici vorba nu poate fi! Vorba lui blue, nici usa pe care intrai n-o mai gasesc, confused.gif s-o pot lua la sanatoasa fuga.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

EM!L
post Jan 2 2009, 07:34 PM
Post #48

RisingStar
Group Icon

Member No.: 296

N-am, pentru că nu mi-am găsit (încă) un model care să-mi placă.
În schimb, mă "fascinează" munca și steluțele lui Kat von D (numa' că'n poza asta nu se văd).

User's Signature

Curiozitatea a omorât pisica...
PM
+ Quote Post

RoAp
post Jan 3 2009, 05:30 PM
Post #49

StarGazer
Group Icon

Member No.: 31

QUOTE (boolina @ Jan 2 2009, 06:52 AM) *
vesperala mi-a trimis un pm sugerandu-mi sa trec pe la topicul asta, ca poate ma intereseaza. emo-thanks.gif si avea dreptate. emo-lol.gif cine ma vede, sau imi priveste pozele ar spune ca sunt oarecum la extrem cu treburile acestea (tatuaje & piercing).

am 13 gauri in urechi, 2 tatuaje si un pierce in arcada. mda... mai nou mi-am colorat parul roz. propria mea mama a spus ca are o parere proasta despre mine pentru briz-briz-urile de pe pielea mea.... arata cam asa:
Attached File  Pictured_099.jpg ( 560.09K ) Number of downloads: 51
Attached File  nS8.MR545657_02.jpg ( 45.05K ) Number of downloads: 47
Attached File  DSC_0828.JPG ( 1.85MB ) Number of downloads: 53

ei bine, atunci cand am ales sa imi "mutilez" corpul, am cantarit bine situatia. sa explic: in primul rand, eu am fobie de durere. de-a dreptul fobie! m-am asigurat ca locurile in care sunt "insemnata" sa fie cat mai putin dureroase. hm.gif

cerceii din urechi ii am dintotdeauna, ca sa zic asa. mama mea, profesoara cum e, are cam acelasi numar de cercei ca si mine. cand eram destul de mica, ea cu manuta ei mi-a facut mai multe gauri in lobul urechii. si am ramas cu ele si nu simt ca demonstrez ceva purtand prea multi cercei...

cu tatuajele e alta poveste... asa cum vesperala are ceva cu stelele, eu am cu zanele. si mi s-a parut logic sa imi tatuez o zana. pot sa spun sincer ca nu imi plac tatuajele in general. mi se par de-a dreptul scraboase cele colorate si in locuri expuse. eu mi-am facut primul tatuaj pe burta, destul de jos, nu se vede nici la pantalonii cu talie joasa. mi le-am facut pentru mine, nu ca sa le expun. vroiam sa raman cu unul singur, dar mi s-a parut ca arata asimetric si l-am facut si pe al doilea, pe partea opusa. mi le-a executat un amic ce are cabinet aici in baia mare. si oricata incredere as fi avut in profesionalismul lui, am intrat in cabinet tremurand incontrolabil. de frica durerii ce va sa vina. dar cu mana pe inima va spun ca nu a durut absolut deloc si s-au vindecat foarte repede, o chestiune de zile. si totusi... niciodata nu mi-as mai tatua ceva! le iubesc pe cele pe care le am deja, ma simt de parca m-as fi nascut cu ele, dar nu vreau mai mult de atat.

destul de recent mi-am gaurit si spranceana. la spital, safe. mi-a fost frica, bineinteles, dar nu a durut cu nimic mai tare decat in ureche. o piscatura scurta si cam atat. nici sange nu a curs. dupa doua zile, mi-a fost vindecat. poza pe care am postat-o e facuta la cateva minute dupa executarea gaurii.

de ce am facut toate astea? nu ma consider instabila emotional, cum spunea cineva mai sus. am fost in deplinatatea facultatilor mentale cand am luat decizia. nu stiu daca pot spune ca e un mod de a ma exprima, dar ma reprezinta. nu am regretat nici macar un minut si nu cred ca voi regreta vreodata. dance3.gif

in lata oridne de idei, anul acesta mi-am petrecut sarbatorile la tara, la bunici. ei au ramas cateva secunde impietriti cand mi-au vazut culoarea parului si cercelul din arcada. bunica mi-a spus urmatoarele: daca nu te-as cunoaste si te-as vedea pe strada, cu parul ala, cu atatia cercei si cu tatuaje, nu as crede sub nicio forma ca esti studenta la 2 facultati, cata minte ai si cel fel de om esti!
si atunci mi-am dat seama... oricine ma cunoaste stie ce pot si ca sunt cuminte de felul meu. cine ma vede pentru prima data isi formeaza o impresie total diferita de realitate. si va spun eu... stiti ce valoare au judecatile pe care noi le emit dupa prima impresie? zero!!!

Imi place punctul asta de vedere!
Sa fiu al naibii daca nu-mi place!

d1.gif
PM
+ Quote Post

vesperala
post Feb 8 2009, 08:01 PM
Post #50

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

mai există și bărbați cu piercing...
în imagine este colegul nostru cu nickul vesperal

mi-a explicat că a durut cam cât o înțepătură de viespe..emo-rade.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

BeRightBack
post Feb 8 2009, 08:10 PM
Post #51

SuperStar
Group Icon

From: departe...
Member No.: 147

Si eu as vrea in buza, si daca mai e cineva de si-a facut... vreau si eu detalii gen pret, cat doare, cum se intretine... etc biggrin.gif

User's Signature

Raindrops fall from everywhere. I reach out for you... but you're not there.
So I stood waiting in the dark... with your picture in my hands... Story of a broken heart.

(mulțu` )
PM
+ Quote Post

Vesperal
post Feb 8 2009, 08:36 PM
Post #52

LittleStar
Group Icon
*

From: Canada
Member No.: 191

QUOTE (vesperala @ Feb 8 2009, 09:01 PM) *

mai există și bărbați cu piercing...
în imagine este colegul nostru cu nickul vesperal

mi-a explicat că a durut cam cât o înțepătură de viespe..emo-rade.gif

you can see the lack of sleep in my face.. x)

Hum, wish I'd understand romanian huh.gif

Edited by Vesperal: Feb 8 2009, 08:39 PM
PM
+ Quote Post

gabriel
post Feb 8 2009, 08:59 PM
Post #53

StarGazer
Group Icon

Do you sing or play in a heavy metal band Vesperal? smile.gif
PM
+ Quote Post

vesperala
post Feb 8 2009, 09:15 PM
Post #54

Miradoniz
Group Icon

CITEAZA(Vesperal @ Feb 8 2009, 08:36 PM) *
Hum, wish I'd understand romanian huh.gif

is nothing wrong in my words...
You compared how a piercing hurts with a wasp peek emo-vespe.gif

We can teach you Romanian smile.gif

(te putem învăța românește)

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

PM
+ Quote Post

Vesperal
post Feb 8 2009, 09:21 PM
Post #55

LittleStar
Group Icon
*

gabriel: I used to play drum in metal bands =)

vesperala: hey that could be interesting, languages always kinda fascinated me
PM
+ Quote Post

gabriel
post Feb 8 2009, 09:27 PM
Post #56

StarGazer
Group Icon

QUOTE (Vesperal @ Feb 8 2009, 07:21 PM) *
gabriel: I used to play drum in metal bands =)

I like metal bands , its very cool to know how to beat a drum emo-lol.gif
What's your favorite metal band? hm.gif

This is what i was listening in this moment emo-ping.gif
http://www.youtube.com/watch?v=XCxFTh-XDy8...F0&index=83
LACUNA COIL - Our Truth
PM
+ Quote Post

vesperala
post Feb 8 2009, 09:30 PM
Post #57

Miradoniz
Group Icon

are legătură piercingul, părul lung cu muzica pe care o asculți? ai tatuaje?

is something related between music you listen and your long hair, your piercing in your lip? do you have tattoos?

User's Signature

Mihai Eminescu

PM
+ Quote Post

Vesperal
post Feb 8 2009, 09:46 PM
Post #58

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (gabriel @ Feb 8 2009, 11:27 PM) *
I like metal bands , its very cool to know how to beat a drum emo-lol.gif
What's your favorite metal band? hm.gif

This is what i was listening in this moment emo-ping.gif
http://www.youtube.com/watch?v=XCxFTh-XDy8...F0&index=83
LACUNA COIL - Our Truth

hum to name a few Agalloch, Gojira, Meshuggah, Amon Amarth, Opeth, Origin, Sentenced. But oh, there are so many I can't name them all :P
Nice Lacuna Coil! I like that band

QUOTE (vesperala @ Feb 8 2009, 11:30 PM) *
are legătură piercingul, părul lung cu muzica pe care o asculți? ai tatuaje?

is something related between music you listen and your long hair, your piercing in your lip? do you have tattoos?

Hum I don't know the tastes? I don't have tattoos, but I'd like to! My mom will have one :P
PM
+ Quote Post

vesperala
post Feb 8 2009, 09:48 PM
Post #59

Miradoniz
Group Icon

CITEAZA(Vesperal @ Feb 8 2009, 09:46 PM) *
My mom will have one :P

mama ta vrea un tatuaj? cu ce temă?

your mom wants a tattoo?what subject will have her tattoo?

User's Signature

Mihai Eminescu

PM
+ Quote Post

Vesperal
post Feb 8 2009, 09:51 PM
Post #60

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (vesperala @ Feb 8 2009, 11:48 PM) *
mama ta vrea un tatuaj? cu ce temă?

your mom wants a tattoo?what subject will have her tattoo?

Probably somekind of "tribal wolf"
PM
+ Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th October 2017 - 11:43 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum