vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Țara hârțoagelor

vesperala
post Sep 12 2008, 12:16 PM
Post #1

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

Ieri consfătuirile profesorilor erau anunțate de către Inspectoratul Școlar Județean pentru ora 14 și s-au ținut la ora 11... Pe scurt doar craiovenii au fost anunțați să vină, provincia a făcut drumul degeaba. Deh, tocmai când să aflăm ce mai e nou în acest an școlar, ni se trântește : s-a ținut ședința, mergeți și voi și semnați foile de prezență.

Ei bine nimeni nu a zis merci că a scăpat de ședință. Era importantă, era momentul când aflăm ce se modifică practic comparativ cu anul școlar precedent. Se pare că în ciuda importanței, ei nu aveau nevoie de oameni informați, ci de hârtiile de prezență semnate ca să își bifeze activitatea ca fiind desfășurată.

Mai nostim rămâne cazul unei colege, plecată la Craiova pentru consfătuiri chiar cu o zi înainte, să fie sigură că ajunge fără probleme: a petrecut dimineața plimbându-se să piardă timpul și s-a prezentat la ora stabilită/anunțată...

Partea simpatică e că acei ce nu au fost anunțați de schimbarea orei au refuzat să semneze prezența. emo-smily.gif Ăștia chiar ne cred o turmă imbecilă.

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

samsara
post Sep 12 2008, 12:49 PM
Post #2

StarGazer
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Brasov
Member No.: 282

Mda, adevarul e ca chiar asa ne cred! Invision-Board-France-653.gif
Nu stiu cum e in alte tari, dar la noi sigur e numai hartogarie, pentru orice dosar trebuie sa umbli o zi intreaga in stanga si in dreapta si apoi cand te prezinti iar te intorc din drum ca au uitat sa-ti zica ceva si tot asa emo-cry.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Sep 12 2008, 01:10 PM
Post #3

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

Eh, de-ati vede ce ditamai "portofoliu " trebuie sa aiba un parlit de invatator, v-ar apuca rasu'-plansu'...al meu atarna vreo 8 kg de voie, greu il duc , greu il aduc la inceputul si sfarsitul anului scolar...il prind in brate, voiniceste, ca Fat-Frumos pe zmeu, si-l strang la piept cu foc, cat pot de tare, sa nu pierd vreo hartoaga din el...ca nu-ncape in nicio plasa. Aveam un coleg mai hatru, care, de cate ori ma vedea opintindu-ma cu el ma-ntreba cu candoare: "Sa chem un taxi?"

User's Signature

PM
+ Quote Post

vesperala
post Sep 12 2008, 01:16 PM
Post #4

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

QUOTE (Narcisa @ Sep 12 2008, 02:10 PM) *
Eh, de-ati vede ce ditamai "portofoliu " trebuie sa aiba un parlit de invatator, v-ar apuca rasu'-plansu'...al meu atarna vreo 8 kg de voie, greu il duc , greu il aduc la inceputul si sfarsitul anului scolar...il prind in brate, voiniceste, ca Fat-Frumos pe zmeu, si-l strang la piept cu foc, cat pot de tare, sa nu pierd vreo hartoaga din el...ca nu-ncape in nicio plasa. Aveam un coleg mai hatru, care, de cate ori ma vedea opintindu-ma cu el ma-ntreba cu candoare: "Sa chem un taxi?"

emo-ha.gif te vaiți? eu am 5

unul de diriginte și câte unul pentru fiecare clasă la care predau

emo-yes.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st February 2018 - 09:32 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum