vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Amintiri din armată, - split -

danco
post Sep 12 2008, 01:48 PM
Post #21

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: arad
Member No.: 115

QUOTE (Orpheus @ Sep 12 2008, 12:36 PM) *
Emo-ul ala micut si galben ?.................hmm, salut fara boneta pe cap, pentru asta as mai fi avut discoteca vreo doua seri emo-lol.gif

Îmi cer scuze, Orpheus, ca de obicei am încurcat borcanele și mi-am scris povestea la topicul meu cu "întâmplări de viață". De fapt aici trebuia sa-l scriu... Ar trebui să-l aduc aici...

User's Signature

Singura prietenie de preț este cea care s-a născut fără motiv (Arthur von Shendel)
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Orpheus
post Sep 12 2008, 02:05 PM
Post #22

.
Group Icon

From: Bacovia's city
Member No.: 32

QUOTE (danco @ Sep 12 2008, 11:48 AM) *
Îmi cer scuze, Orpheus, ca de obicei am încurcat borcanele și mi-am scris povestea la topicul meu cu "întâmplări de viață". De fapt aici trebuia sa-l scriu... Ar trebui să-l aduc aici...

E emo-ok.gif si acolo unde se afla acum, m-a amuzat insa fraza de aici, care pentru cine nu a citit istorioara ta de acolo, pare sa reprezinte o poveste din armata marcata doar de un emo biggrin.gif

emo-yessir.gif
PM
+ Quote Post

danco
post Sep 12 2008, 02:08 PM
Post #23

StarGazer
Group Icon

From: arad
Member No.: 115

QUOTE (Orpheus @ Sep 12 2008, 03:05 PM) *
E emo-ok.gif si acolo unde se afla acum, m-a amuzat insa fraza de aici, care pentru cine nu a citit istorioara ta de acolo, pare sa reprezinte o poveste din armata marcata doar de un emo biggrin.gif

emo-yessir.gif

emo-imao.gif Ai dreptate... Ar reieși ce-a mai scurtă "povestire" de armată prezentată.

User's Signature

Singura prietenie de preț este cea care s-a născut fără motiv (Arthur von Shendel)
PM
+ Quote Post

Folderaș
post Sep 12 2008, 08:55 PM
Post #24

YAN
Group Icon

From: WWW
Member No.: 368

QUOTE (danco @ Sep 12 2008, 12:11 PM) *
V-am promis și am scris, pe scurt, cum mi-am petrecut armata emo-yessir.gif emo-imao.gif

imi pare rau pentru tine ! traiasca armata ca institutie . ... caprarii ! emo-cry.gif

Edited by Folderaș: Sep 12 2008, 08:59 PM

User's Signature

PM
+ Quote Post

gabriel
post Oct 2 2008, 09:33 PM
Post #25

StarGazer
Group Icon

Member No.: 406

Eram azi pe afara si mancat un sandwish si mi-am amintit de vremea cand eram militar in termen,dupa juramant toata compania instructie unde eram eu am avut tabara 5 saptamani de cosmar,
am stat pe un camp in luna iulie si un pic din august,in corturi de armata,parca ma mananca si acum pielea cand ma gandesc prin ce am trecut,in alea 5 saptamanani nu am facut baie pe corp ca nu aveam apa suficienta,era doar pt baut si pt spalat pe fata si pe dinti ,un singur rand de haine pe care nu aveam timp sa le spal si nu avea rost ca toata ziua erau ude pe mine,am avut noroc ca am avut ciorapi de schimbat ,dar eram distrus toata ziua transpiram la instructie ,ne dadeau niste bidoane cu apa acidulata calda ,phhhh ,eram ca niste porci , Ziua in cort era cald de iti venea sa tragi un rand de piele jos,si noaptea era frig de nu stiam ce sa mai pun pe mine,nu mai zic ca a poluat torential de vreo 2 ori si era apa de 10 cm in cort,
a fost cea mai urata si mai murdara perioada din toata viata mea,nu stiu la ce a ajutat asta in instrutia mea, dar poate fiecare a trecut printr-o perioada mai nasoala din asta.
biban
PM
+ Quote Post

gbrgeorge
post May 9 2010, 11:03 AM
Post #26

SuperStar
Group Icon

From: Bucuresti
Member No.: 1,055

Si eu am facut armata. Acum ma uit in urma si spun ca mi-a...placut. De fapt nu este sentimentul ala de placut, este un sentiment puternic de amintire al unor fapte ce m-au marcat. Am fost juma' de armata veselar, am facut si instructie, trageri...dar a fost un an ok.

User's Signature

Un cer senin ii asteapta....pe toti cei ce merg spre calea dreapta.
PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th June 2017 - 05:35 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum