vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce fel de oameni nu îți plac "din oficiu"?

BeRightBack
post Oct 3 2008, 05:36 PM
Post #21

SuperStar
Group Icon

Group: Stars
From: departe...
Member No.: 147

Mie personal nu mi se pare ca esti chiar asa... Eu ma refeream la... cei care nu musca niciun fel de gluma, nu rad niciodata, doar zambesc amar si strica buna-dispozitie in orice imprejurare, nu canta, nu danseaza, nu se distreaza... Persoanele extrem de timide, etc. Tu nu pari asa, de fapt se vede... nu esti asa. Are omu` ce discuta cu tine.. emo-tongue.gif

Adica am vrut sa inteleg de ce nu iti plac vorbaretii... biggrin.gif Cred ca pe mine nu m-ai suporta nici 5 minute emo-lol.gif

User's Signature

Raindrops fall from everywhere. I reach out for you... but you're not there.
So I stood waiting in the dark... with your picture in my hands... Story of a broken heart.

(mulțu` )
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Asimetric
post Oct 3 2008, 05:47 PM
Post #22

StarGazer
Group Icon

Group: Admin
From: Uncanny valley
Member No.: 161

QUOTE (BeRightBack @ Oct 3 2008, 06:36 PM) *
Mie personal nu mi se pare ca esti chiar asa... Eu ma refeream la... cei care nu musca niciun fel de gluma, nu rad niciodata, doar zambesc amar si strica buna-dispozitie in orice imprejurare, nu canta, nu danseaza, nu se distreaza... Persoanele extrem de timide, etc. Tu nu pari asa, de fapt se vede... nu esti asa. Are omu` ce discuta cu tine.. emo-tongue.gif

Adica am vrut sa inteleg de ce nu iti plac vorbaretii... biggrin.gif Cred ca pe mine nu m-ai suporta nici 5 minute emo-lol.gif

Nu stiu...Probabil nu am rabdare sa ascult tot ce spun. Ma plictisesc ingrozitor, mai ales din cauza faptului ca nu am timp sa spun nimic. De multe ori imi ramane doar posibilitatea de a da intr-un mod tamp din cap.
Marea majoritate a persoanelor care vorbesc foarte mult, repede (daca au si un ton ridicat - unii nu il ridica intentionat, ci e felul lor - reteta e completa) sunt si cicalitoare (alta chestie pe care o urasc - sa mi se spuna tot timpul ce am de facut). Foarte. Asta o stiu din experienta proprie, si imi permit sa generalizez, pentru ca reprezinta 100% din cazurile intalnite de mine.

E drept ca descrierea ta nu ma prinde in totalitate, dar am momente cand sunt si eu asa. emo-lol.gif

User's Signature

Pot să fiu uitat, pentru că
nu țin la brațe, pot să-mi lipsească.
Pot fi părăsit, pentru că
nu-mi iubesc picioarele, pot merge
și cu aerul.
Pot fi lăsat singur, pentru că
sangele meu se varsă în mare
oricum.

http://mariuslupu.deviantart.com/

PM
+ Quote Post

BeRightBack
post Oct 3 2008, 05:50 PM
Post #23

SuperStar
Group Icon

From: departe...
Member No.: 147

Bine, tot omul are momente cand se potriveste descrierii, dar tu nu esti asa... Se vede, clar.

Si eu vorbesc mult si repede cand sunt agitata/ am emotii. Turui ca o moara stricata. emo-lol.gif ...

User's Signature

Raindrops fall from everywhere. I reach out for you... but you're not there.
So I stood waiting in the dark... with your picture in my hands... Story of a broken heart.

(mulțu` )
PM
+ Quote Post

raul
post Oct 3 2008, 06:07 PM
Post #24

StarGazer
Group Icon

Member No.: 305

Mie nu-mi plac oamenii care nu ma agreeaza.

User's Signature

"Tu nici nu știi a ta apropiere
Cum inima-mi de-adânc o liniștește,
Ca răsărirea stelei în tăcere;"
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Oct 3 2008, 06:13 PM
Post #25

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

...cei care se cred "buricul pamantului". nea.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

rubens
post Apr 24 2009, 11:46 AM
Post #26

Qui triomphe de lui-meme, possede la force.Lao-Tseu
Group Icon

Member No.: 30

cei carora le trebuie 15 min sa spuna o fraza, olteanca iute fiind ( cu limbarita , cu par pe limba, cu limba ascutita) n-am rabdare nici cu mine ( citeodata e buluceala de idei in capatina si cuvintele parca nu ies suficient de repede sa termin de spus tot ce gindesc JC_boogie.gif) dar cu ceilalti ..
PM
+ Quote Post

Broken Childhood
post May 26 2009, 02:56 PM
Post #27

LittleStar
Group Icon
*

Member No.: 985

Nu imi plac oamenii super-prietenosi,adica cei care se apropie de tine fara motiv,chiar daca te porti jalnic cu ei sau nici macar nu ii observi,genul asta de persoana mereu imi da semne de intrebare..ce vrea de la mine?De asemenea imi displac persoanele care cred ca li se cuvine totul,fac orice ca sa isi atinga unele scopuri stupide fara sa le pese ca ii ranesc pe cei din jur.
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post May 26 2009, 03:45 PM
Post #28

RisingStar
Group Icon

Member No.: 260

Nu-mi plac oamenii prefacuti... Care joaca mereu rolul de victima... Care mint cu nerusinare. Astia-s in capul listei...

Nu imi plac oamenii super-prietenosi,adica cei care se apropie de tine fara motiv,chiar daca te porti jalnic cu ei sau nici macar nu ii observi,genul asta de persoana mereu imi da semne de intrebare..ce vrea de la mine?De asemenea imi displac persoanele care cred ca li se cuvine totul,fac orice ca sa isi atinga unele scopuri stupide fara sa le pese ca ii ranesc pe cei din jur.

Asa, buon, dupa ce din aceste citate m-am regasit si m-am simtit prost, mai adaug si eu la lista oamenii pe care nu-i suport cel mai mult : cei care fac un anumit lucru pe care eu mi l-as dori sa il fac, cu exact aceeasi lejeritate si egoism. Cand am fost egoist pt. o anumita persoana, nu mi-a iesit nimic, dar cand ea a fost pt. altcineva, totul parca a decurs de la sine sad.gif Cum sa nu-i urasc? sad.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

gbrgeorge
post Feb 17 2010, 07:16 AM
Post #29

SuperStar
Group Icon

From: Bucuresti
Member No.: 1,055

Evit si termin scurt discutiile cu lingaii.

Edited by vesperala: Feb 19 2010, 07:42 AM
Reason for edit: și eu urăsc postările cu discriminări rasiale chiar dacă încep cu "fără a fi rasist"

User's Signature

Un cer senin ii asteapta....pe toti cei ce merg spre calea dreapta.
PM
+ Quote Post

piko
post Feb 17 2010, 10:17 AM
Post #30

StarGazer
Group Icon

From: Constanta
Member No.: 141

In ultima perioada, mi-am dat seama ca ...sefii mari(poate cei mai sus-pusi dintre toti) sunt mult mai de treaba decat sefilicii astia parliti care au si ei in subordine 5 insi si se cred Dumnezeu...si profita de ocazie si te exploateaza cum au chef,ca de,tre' sa ascult de ei....
Deci...nu suport paduchii astia...superiori fata de tine doar cu un rang care au impresia ca tu esti prost iar ei,abuzand de functie te umplu de nervi. Desi de multe ori simt ca ard de nervi, si imi imaginez cum ar fi sa ii ard lu unu un cataroi intre dinti,reusesc sa ma abtin,si sa ma calmez repede....sper sa o tin tot asa emo-lol.gif

Ah,mi-am amintit. Nu imi plac persoanele mute. De exemplu,atunci cand iesi la un suc cu o tipa, si nu vorbeste nimic. Ma enerveaza cand trebuie sa vorbesc doar eu,sa ii pun eu intrebari,ea sa imi dea raspunsuri scurte, si directe....Imi lasa impresia ca , ori ii e rusine cu mine acolo,ori e redusa mintal....
Si tot asa , mai sunt oamenii aia,cu care daca esti nevoit sa stai o ora si nu stiu ce e aia conversatie,ai impresia ca minutele sunt ore....

Edited by piko: Feb 17 2010, 10:32 AM

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
PM
+ Quote Post

*Carmen*
post Feb 18 2010, 02:02 PM
Post #31

ShiningStar
Group Icon

From: I R here. :)
Member No.: 1,056

Poate vi se pare ca aberez, insa mie nu imi place sa stau in preajma persoanelor mult prea preocupate de aspectele micute, superficiale ale acestei vieti. Le simt mult prea "prinse" in aceasta lume a aparentelor, o lume nesemnificativa si daunatoare. Ca niste exemple, as putea mentiona persoanele barfitoare, insetate de senzational, la fel ca si persoanele extrem de preocupate de imaginea proprie si care au mereu in cap "ce haine sa-mi cumpar", "cum sa-mi fac parul" etc.
Nu urasc, nu ma intelegeti gresit. Oricine are anumite motive pentru care se comporta asa cum se comporta. Nimeni nu a ajuns asa cum este...de flori de mar. Ii inteleg, insa incep sa simt un anumit disconfort in prezenta lor.

User's Signature

"All intelligent thoughts have already been thought; what is necessary is only to try to think them again."-Johann Wolfgang von Goethe
PM
+ Quote Post

BigDefender
post Feb 18 2010, 02:39 PM
Post #32

de la mine mai mult, de la altii mai putin
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Buzau-Romania
Member No.: 18

Nu am reticente, sunt o persoana comunicativa, bun ascultator si ma mulez dupa interlocutor!
Ca dupa aceea, o sa-l evit ulterior sau nu, este o alta poveste!

User's Signature

Pace celor ce vin, bucurie celor ce raman, binecuvantare celor ce pleaca!

PM
+ Quote Post

gbrgeorge
post Feb 18 2010, 09:07 PM
Post #33

SuperStar
Group Icon

From: Bucuresti
Member No.: 1,055

QUOTE (piko @ Feb 17 2010, 10:17 AM) *
In ultima perioada, mi-am dat seama ca ...sefii mari(poate cei mai sus-pusi dintre toti) sunt mult mai de treaba decat sefilicii astia parliti care au si ei in subordine 5 insi si se cred Dumnezeu...

Uniforma aia ii schimba pe majoritatea oamenilor si sunt 2 tipuri de a te impune : cu frica (teroare si stres) sau cu respectul (pentru orice om). Am avut sefi din ambele categorii si am ales exemplul ce credeam eu ca e demn de urmat.

In concluzie, te inteleg perfect. Am trecut prin stadiile astea.

User's Signature

Un cer senin ii asteapta....pe toti cei ce merg spre calea dreapta.
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 18 2010, 09:14 PM
Post #34

crowded and cold
Group Icon

From: Nicaieri
Member No.: 587

Piko, daca ti-ai gasit sa critici sefii, te sustin in totalitate. Adevaratul caracter al unui om se evidentiaza numai dupa ce ii dai putere si sa il pui sef. Eu nu ii pot suporta.
Vazandu-i cum se prind cu niste lanturi in acele functii si nu mai vor sa scape de acolo m-a facut sa reflectez intens la ce poate insemna puterea si cum poate distruge un om.
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 19 2010, 07:44 AM
Post #35

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(RoAp @ Feb 19 2010, 12:26 AM) *
Ca esti neinformat sau slab de inger ii alta.

Comparativ cu tine, mereu informat si tare de inger. Si mereu tentat sa comentezi atitudinea, caracterul, capacitatile si abilitatile de orice fel ale celorlalti.
Aici e vorba de intelepciune, tact, spirit preventiv, de ce sa te bagi in tot felul de necazuri cand poti sa le ocolesti? Daca simti ca sunt putine sanse sa comunici cu anumite persoane sau categorii de persoane , e normal sa le eviti, ce rost are sa dai cu capul?

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jul 10 2010, 01:06 PM
Post #36

StarGazer
Group Icon

Cei rai. fuga.gif
Oamenii cu suflet rau fac altora tot atata rau cat reusesc sa-si faca lor insisi. Marii psihologi avertizeaza ca sufletul rau duce la un chin deloc usor de dus, trait sub semnul unei solitudini nesfarsite auto-indusa si, evident, auto-generata prin neputinta fatala de a recunoaste dreptul celuilalt de a fi tot om.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Eonica
post Jul 10 2010, 06:22 PM
Post #37

SuperStar
Group Icon

From: jud. Covurlui
Member No.: 8

Nu suport oamenii care profita sau isi bat joc de bunatatea altora.

User's Signature

"Exista ceva mai rau decat oamenii rai, indiferenta oamenilor buni!"
PM
+ Quote Post

the teacher
post Jul 10 2010, 10:30 PM
Post #38

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 1,034

mie nu-mi plac multi de pe forum ... dar daca cirii is banat si pus pe tusa ...pentru buna intelegere a regulii de joc
"citeste regulamentu" taci si vezi-ti de treba ta emo-kissing.gif
PM
+ Quote Post

vesperala
post Jul 10 2010, 10:39 PM
Post #39

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

smile.gif e bine că nu îți plac mulți, la cât de puțini sunt emo-rade.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

Barcelona
post Jul 10 2010, 10:53 PM
Post #40

ma mai gandesc ce sa scriu aici
Group Icon

Member No.: 1,053

sper sa nu fiu pe lista aia:| emo-sadwalk.gif emo-sorry.gif emo-um.gif emo-sadd.gif emo-shout.gif

User's Signature

tre s-am si eu o semnatura, nu?
PM
+ Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd November 2017 - 08:39 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum