vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Flori dăruite fetei dragi

KyKy
post Mar 26 2009, 05:16 PM
Post #21

Take your place inside the fire with her!
Group Icon

Group: Moderator
From: București
Member No.: 813

eu iau narcise sau trandafiri
(nu ma refer la Narcisa emo-rose.gif )

User's Signature

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Blue Sun
post Apr 8 2009, 07:40 AM
Post #22

RisingStar
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 22

eu ofer trandafiri rosii si albi
si de se poate sa merg pe jos is fericit ca se uita lumea la mine... emo-rose.gif

User's Signature

Deși trepte osebite le-au ieșit din urna sorții,
Deopotrivă-i stăpânește raza ta și geniul morții;
La același șir de patimi deopotrivă fiind robi,
Fie slabi, fie puternici, fie genii ori neghiobi!

Mihai Eminescu
PM
+ Quote Post

malitzia
post Apr 11 2009, 05:19 PM
Post #23

StarGazer
Group Icon

Member No.: 172

Eu nu inteleg de ce va este voua rusine sa mergeti cu flori pe strada. Am eu niste teorii dar m-as bucura sa aud mai intai varianta voastra. rolleyes.gif
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Jun 21 2009, 12:39 PM
Post #24

RisingStar
Group Icon

Member No.: 260

Aceeasi problema ca si cea mentionata mai sus. M-as face de ras. Si daca e un lucru care sa-l inghit mai greu, acela este faptul de a ma face de ras. Sa ma vada unii din colegii mei fugind cu un buchet de flori catre o anumita persoana, ar rade si cu fundul de mine sad.gif Mai ales cand as fi vrut sa alerg catre o anumita persoana cu multe, multe flori...si uite ca acum acea idee grandioasa nu va fi pusa niciodata in aplicare sad.gif Dar in general, daca as stii ca cineva cunoscut ma priveste si afla ca ofer flori, le-as expedia prin posta, sa fiu absolut sigur ca nu ma prinde nimeni sad.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Cryss
post Jun 21 2009, 12:51 PM
Post #25

RisingStar

Group: Guests
From: Iasi
Member No.: 883

Nu inteleg mentalitatea asta.. Oamenii de uita la un tanar cu flori, tocmai pentru ca este ft rar fenomenul. Eu nu cred ca trebuie sa aduci flori la ocazii speciale neaparat, ci doar daca simti asta, iar asta se intampla si daca nu e o "ocazie" (daca se intampla). Si nu neaparat flori. Ceva ce crezi ca o va face fericita. Si asa cred ca e normal si invers. Eu cred ca micile gesturi de atentie, din partea ambilor parteneri, chiar atunci cand nu se asteapta conteaza intr-o relatie.

User's Signature

foryouforyou
PM
+ Quote Post

NightShift
post Jun 21 2009, 12:59 PM
Post #26

Scârțar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

Nici eu nu cred in rationamentul lui Rocozaur. Duci flori cui vrei, si asta e doar treaba TA. ... si bine-nteles, a celei cui i le duci.
In rest ... ??? ... poa' sa se uite si Papa Pius crucis, sau cum vrea. Nu conteaza.

aaa,, ca si eu duc flori RAR,, asta e alta treaba. emo-lol.gif
Setul meu de explicatii e mult mai tare!
1. nu suport mirosul de apa clocita din florarii
2. nu reusesc sa inteleg de ce le place femeilor un buchet de plante taiate in doua
3. ma descurajeaza idea de a cumpara flori, cat timp nu stiu care or fi florile preferate ale destinatarei. ...iar decat sa le nimeresc prost, mai bine cumpar altceva.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Jun 21 2009, 01:15 PM
Post #27

RisingStar
Group Icon

Member No.: 260

@Cryss - eu nu am oferit flori doar cu ocazii speciale. eu nu am dorit sa ofer flori doar in ocazii speciale. Insa ma simt jignit atunci cand nevoia mea de a oferi multe, multe flori este degeaba. Si atunci, ca ce chestie mi-a mai venit mie sa le ofer?!

User's Signature

PM
+ Quote Post

samsara
post Jun 21 2009, 01:20 PM
Post #28

StarGazer
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Brasov
Member No.: 282

CITEAZA(NightShift @ Jun 21 2009, 01:59 PM) *
3. ma descurajeaza idea de a cumpara flori, cat timp nu stiu care or fi florile preferate ale destinatarei. ...iar decat sa le nimeresc prost, mai bine cumpar altceva.

Pai o intrebi si tu inainte sa-i cumperi biggrin.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Cryss
post Jun 21 2009, 01:52 PM
Post #29

RisingStar

Group: Guests
From: Iasi
Member No.: 883

QUOTE (Rocozaur @ Jun 21 2009, 02:15 PM) *
@Cryss - eu nu am oferit flori doar cu ocazii speciale. eu nu am dorit sa ofer flori doar in ocazii speciale. Insa ma simt jignit atunci cand nevoia mea de a oferi multe, multe flori este degeaba. Si atunci, ca ce chestie mi-a mai venit mie sa le ofer?!

Eu vorbeam la modul general. Nu m-am referit la tine, cand si cum oferi tu flori. Si de asemenea vorbeam de o relatie stabila.. Atunci cand pentru persoana respectiva, conteaza micul tau gest.

User's Signature

foryouforyou
PM
+ Quote Post

malitzia
post Jun 21 2009, 02:09 PM
Post #30

StarGazer
Group Icon

Member No.: 172

CITEAZA(NightShift @ Jun 21 2009, 12:59 PM) *
1. nu suport mirosul de apa clocita din florarii
2. nu reusesc sa inteleg de ce le place femeilor un buchet de plante taiate in doua

1. Nici eu nu-l suport, dar asta se intampla doar cand nu schimbi apa florilor.
2. Pentru ca gestul conteaza...si nu stiu, le plac florile pentru ca sunt frumoase. Cred ca ar merge sa faci si alte gesturi in locul florilor, dar intervine competitia idioata intre femei de unde rezulta depresii in urma rationamentului "Toate primesc flori numai eu nu!" etc. emo-lol.gif

Mie sotul imi cumpara saptamanal flori de toate felurile -'taiate in doua', in ghiveci etc ,desi nu tin neaparat sa imi cumpere. La ocazii speciale imi cumpara florile preferate. Mi se pare un gest dragut, plus ca imi bucura privirea.

Inainte oricum imi cumparam singura flori daca nu avea cine sa mi le daruiasca. Imi plac mult.

CITEAZA(Rocozaur @ Jun 21 2009, 12:39 PM) *
Aceeasi problema ca si cea mentionata mai sus. M-as face de ras. Si daca e un lucru care sa-l inghit mai greu, acela este faptul de a ma face de ras.

Mie faza asta cu "Ar rade de mine!" mi se pare copilareasca. Si daca rad ce ? Ce-ti pasa tie de parerea altora?Sa rada pana li se intoarce gura la spate! Daca tii atat de mult la parerea altora o sa devii slavul altora si toata viata vei fi condus de altii. In aceasta viata fiecare are dreptul de a se manifesta cum are chef. Cui nu-i palce sa intoaca capul...
PM
+ Quote Post

maybe
post Jun 21 2009, 02:09 PM
Post #31

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 941

cede mai mofturi la berbantii astia.... rolleyes.gif

am o caruta de ani in spate si nu-mi amintesc sa nu ma fi emotionat la indiferent ce floare si in indiferent ce moment mi-a fost oferita pink-star.gif

si ..... desi florile mele preferate sunt margaretele -vara si crizantenele -iarna, nu mi s-a parut mai putin frumos trandafirul sau garoafa care s-a asezat in glastra mea, din cand in cand

mno acuma, ma iertati ca m-am bagat si io in sama emo-flowers.gif
PM
+ Quote Post

oemor
post Jun 21 2009, 02:26 PM
Post #32

StarGazer
Group Icon

Member No.: 273

Eu am dăruit și voi dărui flori cu toate că nu o fac des...
...totuși după 10 ani de căsătorie am constatat că lumina din ochii ei este mult mai puternică și mai frumoasă cînd vin cu 1 kg de roșii sau de ceapă! emo-imao.gif
am stricat vraja...îmi cer scuze
...ideea este să fii sincer când dăruiești!
...domnișoarele sau doamnele sunt ele însele flori ...
emo-rose.gif
PM
+ Quote Post

maybe
post Jun 21 2009, 03:13 PM
Post #33

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 941

ai dreptate si tu

ca sa trec si la un revers al medaliei, stiu un barbat care zilnic cumpara flori sotiei -la modul ..... "de cinci lei flori"

no comment
PM
+ Quote Post

vesperala
post Jun 21 2009, 04:08 PM
Post #34

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

CITEAZA(Rocozaur @ Jun 21 2009, 01:39 PM) *
M-as face de ras.

știi ce e frumos? că durii care ar râde de tine sunt aceiași care nu consideră că e caraghios să te urci la volan după un pahar de vin în plus sau să mergi pe stradă în diagonală din același motiv...
lor aia li se pare dovadă de bărbăție, așa că dacă vrei să nu râdă îți pot face o listă cu astfel de comportamente de care sunt foarte mândri, ca să le simți privirile admirative..emo-focus.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

oemor
post Jun 21 2009, 04:34 PM
Post #35

StarGazer
Group Icon

Member No.: 273

CITEAZA(maybe @ Jun 21 2009, 04:13 PM) *
..... "de cinci lei flori"

no comment

rolleyes.gif așa este...sunt foarte multe situații de acest gen...
când ajungi într-un astfel de punct...să dăruiești flori doar pentru a te scuza voalat față de fata sau femeia care ție dragă sau de a demonstra că ești capabil de un gest absolut gratuit chiar dacă este făcut sistematic la modul fals,devenind rutină...nu-i bine!

CITEAZA(vesperala @ Jun 21 2009, 05:08 PM) *
știi ce e frumos? că durii care ar râde de tine ...

rolleyes.gif
probabil că acei duri au corespondentul în latura feminină la persoane cu aceleași idealuri ca și ei!
pentru ei ,orice justificare ar exista sună penibil să dăruiești flori ca să demonstrezi sau să obții ceva ce poți obține și altfel...
doar latura aceasta o vor percepe și e greu de crezut că vor vedea altfel florile!
PM
+ Quote Post

danco
post Jun 21 2009, 07:03 PM
Post #36

StarGazer
Group Icon

From: arad
Member No.: 115

Cred că este elegant, și romantic să se ofere unei doamne, domnișoare câte o atenție, nu obligatoriu des și ritmic, că-și pierde sensul, ci atunci când inima îți spune. emo-pardon.gif

User's Signature

Singura prietenie de preț este cea care s-a născut fără motiv (Arthur von Shendel)
PM
+ Quote Post

LIVIA
post Jun 21 2009, 07:06 PM
Post #37

SuperStar
Group Icon

From: Giurgiu
Member No.: 263

danco, m-ai facut sa rad emo-lol.gif ..e ca si cum ai spune...nu dau des ca se invata.....iti zic eu...cu cat mai des cu atat mai bine..biggrin.gif

User's Signature

Dacă vrei odihnă - crede. Dacă vrei adevărul - caută și suferă.
PM
+ Quote Post

danco
post Jun 21 2009, 07:19 PM
Post #38

StarGazer
Group Icon

From: arad
Member No.: 115

CITEAZA(LIVIA @ Jun 21 2009, 08:06 PM) *
danco, m-ai facut sa rad emo-lol.gif ..e ca si cum ai spune...nu dau des ca se invata.....iti zic eu...cu cat mai des cu atat mai bine..biggrin.gif

Omu', cât trăiește-nvață emo-imao.gif

User's Signature

Singura prietenie de preț este cea care s-a născut fără motiv (Arthur von Shendel)
PM
+ Quote Post

samsara
post Jun 21 2009, 08:46 PM
Post #39

StarGazer
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Brasov
Member No.: 282

CITEAZA(oemor @ Jun 21 2009, 03:26 PM) *
...totuși după 10 ani de căsătorie am constatat că lumina din ochii ei este mult mai puternică și mai frumoasă cînd vin cu 1 kg de roșii sau de ceapă! emo-imao.gif

convers.gif hm interesant

User's Signature

PM
+ Quote Post

h007_2005
post Apr 2 2010, 08:23 PM
Post #40

StarGazer
Group Icon

Group: Moderator
From: Craiova
Member No.: 371

rose-w.gif
Attached File(s)
Attached File  Roses_7_pink_rosses_poza_t_P_n_dreamstime_5398300.jpg ( 22.89K ) Number of downloads: 0

User's Signature

Niciodata sa nu mergetii cu viteza mai mare decat poate ingerul vostrul pazitor sa zboare...
Fiecare popor are conducatorii pe care-i merita.
nobody is perfect i am nobody
PM
+ Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st February 2018 - 07:19 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum