vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> radio/emitatoare

NightShift
post Feb 2 2009, 02:53 PM
Post #21

Scârțar
Group Icon

Group: Stars
From: Paradise City
Member No.: 110

Creeps, statiile de emisie-receptie CB ale camionagiilor, au putere de emisie de 4W.
Bine ... asta in mod legal... fiindca unii isi mai monteaza si amplificatoare. Pana si de 150W, am auzit. emo-stars.gif

Explica-ne te rog mai pe larg care e treaba cu cei 9-30 mW. Despre ce fel de emitatoare este vorba?

User's Signature

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Mr.Emanuel
post Feb 23 2009, 09:15 AM
Post #22

FallingStar
Group Icon
**

From: Neuropsihiatrie
Member No.: 586

QUOTE (creeps @ Feb 2 2009, 12:24 PM) *
root.gif salutare , uite ca de azi romania a ajuns sub teroarea "ridicari" orcarei emisii de la 9mw spre 30mw ..

Cred ca te referi la puterea emisa de unele masinute de jucarie,unele placi wirless de pe laptop si unele modulatoare fm pe care le monteaza unii prin masini.
Un releu obisnuit de radio in banda fm are de la 20 Watti in sus,dupa ce urci pe un astfel de releu mai stam de vorba.

User's Signature

PM
+ Quote Post

creeps
post Mar 16 2009, 07:10 PM
Post #23

LittleStar
Group Icon
*

From: Pietrele/Prundu
Member No.: 844

uite ca sa legalizat pana in 50mw si daca apartin CE . am vazut ca a scris pe un alt forum un user care a sunat si a vorbit cu ei . biggrin.gif
PM
+ Quote Post

creeps
post Jan 16 2010, 02:23 AM
Post #24

LittleStar
Group Icon
*

Ar mai fi ca sunt multi din tiristi ce au 10w . Am vb cu unul "coleg" care a spus ca 5w nu se mai fumeaza de mult cu antene normale sau cu cele de castig in 27.50mhz .
Pe ultrascurte vreau sa zic ca in zona noastra in sud de romania , zona prunud pierele , un cetatean folosete cu spor 50mw de la un emitator cu modulator si antena de emisie reala , si tin sa spun ca masina celor de la anc a sosit si nu a zis nimic .
PM
+ Quote Post

creeps
post Apr 17 2012, 02:25 PM
Post #25

LittleStar
Group Icon
*

Sa vedeti faze dure auzite pendelete chiar dupa ce au fost ridicati unii mwaahaaha.
Cica sa dat o lege care spune clar, anc poate sa te masoare sa te miroasa dar NU mai au voie sa iti bata la geam sau la usa. Legea ii impiedica. Ca sa poata sa vina, trebuie sa reclame EI manual la politie si ulterior dupa probele cu politia de fatza vine sa BATA la usa cu BOLOVANUL.
Un pirat din sud de la mine radio sud, imi dadu un mesaj in care mi-a desenat ca ei au spus pendelelte ca e in defavoarea lor.
App, ce au fost testele alea din noiembrie 2011 cand venea un radio pirat atat de tare atat sus in buzau langa Istrita si jos in Pietrele de Giurgiu? Ala ce dovedeste, profitarea ca ei nu pot sa vina pe moment si instalarea unei aparaturi ilegale de peste 300w? Hoho.

Edited by creeps: Apr 17 2012, 02:27 PM
PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 12th November 2018 - 10:29 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum