Jump to content
Vesperala Forum

Camasa roz


RoAp

Recommended Posts

Mda .. am vazut si eu, si sunt de aceeasi parere cat tine. Dar cine stie ... poate nu este doar o moda.

Poate celebrul grup de cercetatori englezi o fi descoperit ei ca rozul face bine la nervi, sau la ... :confused: ... habar n-am.

 

 

 

 

 

 

... hm... camasa roz. :who:

Edited by NightShift
Link to comment
Share on other sites

să înţeleg că topicul se referă doar la cămaşa roz a bărbaţilor...

 

hm, ce discriminare. şi femeile poartă costum şi cămaşă la el...:pink:

 

depinde de tenul persoanei, în primul rând.

roz e o culoare care cu greu poate prinde persoanele brunete, de exemplu.

modă e ce îţi stă bine

Link to comment
Share on other sites

să înţeleg că topicul se referă doar la cămaşa roz a bărbaţilor

Cred ca nu se refera neaparat numai la vestimentatia barbateasca...oricum, problema se pune, si la femei, cam in aceeasi termeni...poate cu ceva mai multa indulgenta. Cred eu ca, barbatilor, rozul le-ar aduce o nota de feminitate care nu-i avantajeaza si pe care nu si-ar dori-o :D:

Link to comment
Share on other sites

Nu as purta niciodata roz, la niciun articol vestimentar. Rozul e asa girlish (adica pare potrivit pentru fetele pana in 14 ani, aceleasi care se preteaza la moda emo, sau care se aduna si citesc reviste mondene in grup)... As purta, insa, o camasa rosie. :)

 

Totusi, la urma urmei, si barbatii purtau chestii cu flori, acum 30-40 de ani, cand era marele curent hippie, de ce n-ar purta si camasi roz? :lol:

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Pe femei un roz albicios le avantajează uneori

Mie îmi place cum arăt cu cămaşă roz albicios , gheruţele un roz puţin mai închis, o mini-eşarfă la gât, gen batistuţă, transparentă, cu mai multe nuanţe de roz în ea ... Clema de prins părul roz deschis cu dunguliţe albe, rujul culoarea buzelor sau chiar uşor spre roz. Toate astea merg perfect pe mine deşi sunt brunetă.

fireşte, geanta neagră, pantofi negri, costumul negru.

şi mult zâmbet, rozul nu se potriveşte unei atitudini prea serioase şi încruntate.

 

nu serios, pentru femei lucrurile stau altfel.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine rozul ma irita... :lol: Nu pot sa privesc o persoana care poarta roz...

 

şi mult zâmbet, rozul nu se potriveşte unei atitudini prea serioase şi încruntate.

Dar fetitele "emo" il adora. Si alea-s triste tot timpul.

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu se refera neaparat numai la vestimentatia barbateasca...oricum, problema se pune, si la femei, cam in aceeasi termeni...poate cu ceva mai multa indulgenta. Cred eu ca, barbatilor, rozul le-ar aduce o nota de feminitate care nu-i avantajeaza si pe care nu si-ar dori-o :D:

 

Ba ma refer strict la camasile roz purtate de barbati.

 

Ca noutate. Camasa roz, vesta cu anchior in carouri, jeansi si neaparat incaltari sport. Nu glumesc.

 

Ultima informatie primita de la colegii mei mai tinerei.

Nu glumesc deloc.

 

Ca doamna sau domnisoara(daca as fi) aveti cuvantul meu ca nu m-as uita la un barbat imbracat in costum si cu camasa roz,cravata in dungi tot cu ceva roz si vesta. Si pantofi cu botul in sus.

 

Poate ca asta e combinatia succesului.

 

Cunosc si imi permit sa il ironizez pe directorul unei sucursale BCR din apropiere de locul meu de munca, legat de camasa roz pe care o purta azi dimineata. De la el mi-a venit ideea discutiei.

Cica i-a cumparat-o nevasta.

 

E drept ca si eu is oarecum nonconformist. M-am dus la el, ca de obicei, in pantaloni scurti si in tricou.

Dar cred ca o camasa roz nu e chiar potrivita pentru office. Si nici in rest. E ca un parfum care inlocuieste sapunul.

Cred.

 

:d1:

Link to comment
Share on other sites

Dar fetitele "emo" il adora.

dar ele nu merg la birou...

 

se discută despre o ţinută oficială, nu despre ce putem înbrăca la discotecă, unde poţi face cam ce îţi trece prin neuroni

Link to comment
Share on other sites

dar ele nu merg la birou...

 

se discută despre o ţinută oficială, nu despre ce putem înbrăca la discotecă, unde poţi face cam ce îţi trece prin neuroni

Corect. :) Si habar nu am cum se imbraca lumea prin discoteca, asa ca nu ma intereseaza chestia asta. Ziceam de afirmatia ta cum ca rozul trebuie sa fie insotit de zambet...Am dat doar un exemplu in care nu e asa. :lol: (stupid, stiu...)

 

O camasa roz nu e cea mai eleganta alegere pentru barbati. Si nu e nici o chestie de moda. E doar excentricitate, nonconformism. (vor sa iasa putin din cliseul camasii albe, dar eu cred ca un barbat care e agent de asigurari - de exemplu - nu inspira incredere prin camasa roz. Eu daca i-as fi sef l-as pune sa o schimbe imediat sau il dau afara :D:)

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

nonconformism. (vor sa iasa putin din cliseul camasii albe, dar eu cred ca un barbat care e agent de asigurari - de exemplu - nu inspira incredere prin camasa roz. Eu daca i-as fi sef l-as pune sa o schimbe imediat sau il dau afara :D:)

 

Pas. E uniforma camasa roz la agentii imobiliari! Si sefii lor nu ii taxeaza. Culmea este ca reusesc sa vanda.

Link to comment
Share on other sites

Pas. E uniforma camasa roz la agentii imobiliari! Si sefii lor nu ii taxeaza. Culmea este ca reusesc sa vanda.

:huh: Asta m-a luat in plin. :lol: Cum sa-i oblige pe bietii oameni sa poarte asa ceva? :who: Atunci cred ca explicatia pentru care vand este ca lumea s-a obisnuit cu ei imbracati asa si si-au dat seama ca agentii n-au de ales si nu mai baga in seama vestimentatia. :unsure:

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Nici o culoare nu este ciudata atata timp cat celui care o poarta ii place.

 

Gusturile difera si totul in viata are doua sensuri............sa nu uitam asta.

Link to comment
Share on other sites

Am priceput imediat ideea de chestionar , de aceea nu era o atitudine,...... ci o parere a mea, :hi:

 

Si chiar nu as pune la punct pe cineva din birou pentru ca a venit la job cu o camasa roz.

 

M-ar deranja sa vina in maieu si bermude, intr-un loc unde avem a semna contracte si a interactiona cu parteneri de afaceri "echipati" in costume.

Link to comment
Share on other sites

Am priceput imediat ideea de chestionar , de aceea nu era o atitudine,...... ci o parere a mea, :hi:

 

Si chiar nu as pune la punct pe cineva din birou pentru ca a venit la job cu o camasa roz.

 

M-ar deranja sa vina in maieu si bermude, intr-un loc unde avem a semna contracte si a interactiona cu parteneri de afaceri "echipati" in costume.

 

Clar ca nu stai doar in pantaloni de tenis si maieu cand ai contracte. Iti pui si cravata, ce drac.

 

 

Eu inclin sa cred totusi ca l-ati zbura de nu s-ar vedea. :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...