vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Sfaturi achizitie plasma si LCD, pareri, opinii si comentarii

paulvanorton
post Feb 27 2008, 10:17 AM
Post #21

ShiningStar
Group Icon

Group: Stars
From: China jud.Galati
Member No.: 7

QUOTE (Aprig @ Feb 27 2008, 10:02 AM) *
Am ultimul firmware Mtz.

N-am găsit de unde se setează delay-ul, am pus boxele la 20 cm în loc de 0; nu e perfect, dar parcă e mai puțin supărător. Cred că de fapt am început eu să mă obișnuiesc și nu mă mai deranjează smile.gif

TV are o setare numită wide zoom; îi lățește pe ăia, dar nu chiar așa rău ca 16:9. Are cineva habar ce e aia de fapt?

versiunea firmware este cea a lui mtz.
pe asta am lucrat si cred ca l-ai vazut deja.
poate ca ai constatat din uzul aparatului ca mtz nu a aliniat perfect indexarea;firmarele modat de mine are toate mesajele aliniate perfect in browser plus alte chestiute.
wide zoom-ul la tv se foloseste numai ocazional in cazul in care doresti o aprofundare mai buna a unor anumite cadre.
uzul curent al acelei setari nu il recomand pentru ca se pot pierde anumite zone din vizualizare si duce(in cazul anumitor fisiere)la redarea distorsionata a imaginii

User's Signature

________________________________________________________________________________

This post has been edited by paulvanorton:acu'3 luni fix...aaa....ba cred ca sunt 6 luni fix.
________________________________________________________________________________

CUMPAR CEASURI VECHI,CHIAR SI NEFUNCTIONALE.

Romanii au talent.
-la furat
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Aprig
post Feb 27 2008, 11:07 AM
Post #22

Ce avem noi aici?
Group Icon

From: București
Member No.: 55

Da, scoate marginile sus / jos din ecran.

Pentru E-boda nu sînt probleme, l-am setat pe 16:9 și chiar funcționează setarea aia, DVD-urile 16:9 sau mai mult se văd foarte bine. Problema e cu Dolce, de fapt televiziunea în general, care se pare că n-a intrat încă în secolul nostru smile.gif

User's Signature

I sensed a great disturbance in the FOSS, as if millions of voices suddenly cried out in terror and were suddenly silenced.

(source)
PM
+ Quote Post

Folderaș
post Aug 28 2008, 03:34 PM
Post #23

YAN
Group Icon

From: WWW
Member No.: 368

Cand vreti sa va cumparati o plasma intrebati care este consumul de energie electrica . Sa nu va mirati daca este de 4-5 ori mai mare decat al unui televizor normal .(adica televizor normal cu tub crt diagonala 54 cm consum intre 75-100 W , plasma consum de la 300W in sus , LCD consum pe aproape cu televizor cu tub crt dar imagine mult mai proasta ).

Am un coleg care nu stia de ce il ustura factura de energie dupa ce si-a luat plasma . Acum a aflat !

User's Signature

PM
+ Quote Post

constantin
post Aug 29 2008, 05:16 PM
Post #24

*Membru de Onoare*
Group Icon

Group: Membru de onoare
From: suceava
Member No.: 20

Mi-am cumparat astazi un LCD "BENQ 2000W"(499 RON) O sa va spun cum se comporta.

User's Signature

"Am mai văzut apoi sub soare, că nu cei iuți aleargă, că nu cei viteji câștigă războiul, că nu cei înțelepți câștigă pâinea, nici cei pricepuți bogăția, nici cei învățați bunăvoința, ci toate atârnă de vreme și împrejurări."
Solomon

PM
+ Quote Post

Folderaș
post Sep 1 2008, 05:48 AM
Post #25

YAN
Group Icon

Cum merge ? Sunteti multumit ?

User's Signature

PM
+ Quote Post

constantin
post Sep 1 2008, 07:34 AM
Post #26

*Membru de Onoare*
Group Icon

Group: Membru de onoare
From: suceava
Member No.: 20

Deocamdata da!
L-am incercat pe filme iar fiul meu la-a testat pe jocuri.
Vom vedea cum sta cu fiabilitatea.Dar are oricum 3 ani garantie.

User's Signature

"Am mai văzut apoi sub soare, că nu cei iuți aleargă, că nu cei viteji câștigă războiul, că nu cei înțelepți câștigă pâinea, nici cei pricepuți bogăția, nici cei învățați bunăvoința, ci toate atârnă de vreme și împrejurări."
Solomon

PM
+ Quote Post

Folderaș
post Sep 1 2008, 07:44 AM
Post #27

YAN
Group Icon

QUOTE (constantin @ Sep 1 2008, 09:04 AM) *
Deocamdata da!
L-am incercat pe filme iar fiul meu la-a testat pe jocuri.
Vom vedea cum sta cu fiabilitatea.Dar are oricum 3 ani garantie.

Sunteti multumit de imagine cand va uitati la TV? Eu am vazut unul intr-o camera de hotel si imaginea era mizerabila !

User's Signature

PM
+ Quote Post

claudiu
post Sep 9 2008, 07:45 PM
Post #28

LittleStar
Group Icon
*

Member No.: 405

comparativ mie mi se pare imaginea pe plasma mai buna decit pe lcd.In momentul de fata preturile la plasme nu au scazut asa de rapid ca la lcd-uri ,sa vedem ce ne rezerva viitorul.
Daca un lcd full hd pleaca de la 35-40mil o plasma de aceeasi dimensiune full hd e de 3 ori mai scumpa.

@folderbulk
orice program sd se vede mizerabil pe lcd ;daca ai un program hd se vede bine -contrast ,culoare -cu totul si cu totul altceva .Cum la noi totul se misca de la incet la foarte incet (si in televiziune e valabil) cei care si-au cumparat televizoare lcd sau plasme mai au de asteptat pina vor avea ce sa vada . Ca tvr-hd e in probe pina in februarie si nu au foiarte multe transmisii ,iar protv-ul hd transmis digital terestru ,alterneaza transmisiile hd cu cele sd ,iti poate da o idee despre cum e treaba cu calitatea la noi. Sa speram ca viitorul ne rezerva surprize placute.
PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st July 2018 - 07:01 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum