vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cu ce echipă de fotbal ții?
cu cine ții?
cu cine ții?
Steaua [ 10 ] ** [37.04%]
Steaua [ 0 ] ** [0.00%]
Steaua [ 3 ] ** [11.11%]
emo-tongue.gif [ 14 ] ** [51.85%]
Total Votes: 27
Guests cannot vote 

warriorboy
post Feb 19 2009, 05:28 PM
Post #61

LittleStar
Group Icon
*

Group: Stars
From: Cluj-Napoca
Member No.: 862

CFR Cluj

Edited by warriorboy: Feb 19 2009, 05:29 PM

User's Signature

Mergi cu Dumnezeu sau te trimit eu cu dumnezeii

Inteligenta ma urmareste dar eu sunt mai rapid
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Duxter
post Feb 19 2009, 06:08 PM
Post #62

LittleStar
Group Icon
*

From: Suceava, Romania
Member No.: 430

Hai Steluta :D :twoup:
PM
+ Quote Post

pinturicchio
post Apr 3 2009, 08:17 PM
Post #63

ShiningStar
Group Icon

From: Ploiesti
Member No.: 919

la mia Juve emo-wub.gif si Steaua hai_steaua.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

KyKy
post Apr 4 2009, 01:11 PM
Post #64

Take your place inside the fire with her!
Group Icon

Group: Moderator
From: București
Member No.: 813

hai_steaua.gif hai_steaua.gif hai_steaua.gif hai_steaua.gif hai_steaua.gif hai_steaua.gif hai_steaua.gif hai_steaua.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Barcelona
post Feb 12 2010, 12:54 PM
Post #65

ma mai gandesc ce sa scriu aici
Group Icon

Member No.: 1,053

STEAUA steag.gif SI BARCELONA v-army.gif (Dupe cum se vede :D)

User's Signature

tre s-am si eu o semnatura, nu?
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Mar 6 2014, 08:41 AM
Post #66

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

RISE Project: Ce trebuie să înțeleagă cineva care v-a îndrăgit ca jucător de fotbal, din asocierea dumneavoastră cu frații Becali, două personaje care respiră agresivitate și infracționalitate?
Gică Popescu: Fiecare om plătește pentru acțiunile pe care le face. Eu am lucrat foarte bine, în tandemul jucător-impresar, cu Ioan Becali, când îmi era agent. După ce am terminat cariera de jucător, am avut o perioadă în care, șase luni, am lucrat împreună. După aceea, eu mi-am văzut de treaba mea, am părăsit impresariatul și am intrat în businessul acesta imobiliar. Relația mea cu Ioan, cu Giovani – cum e el cunoscut, s-a răcit după acea perioadă. Am, în schimb, o relație de prietenie cu Victor. Cu Victor suntem mult mai apropiați. Ce fac dânșii, cum își gestionează fiecare imaginea e problema lor. Nu cred că pe mine cineva mă percepe în raport cu relațiile pe care le am cu alți oameni. Eu vreau să fiu perceput pentru ce fac eu, pentru ce am făcut și pentru conduita mea. Nu cred că e normal să privim pe cineva printr-o relaționare cu o persoană anume.

RISE Project: Frații Becali sunt cei care v-au atras în Dosarul Transferurilor.
Gică Popescu: Nu vreau să vorbesc despre acest lucru. N-am vorbit niciodată, de când a început acest dosar. Nu voi vorbi nici acum și nu voi vorbi nici după aceea, după ce va fi terminat. Nu m-a atras nimeni în acest doar. Fiecare e responsabil de ceea ce face, de propriile acțiuni. Eu sunt responsabil de tot ce am făcut, inclusiv de acest lucru.
RISE Project

User's Signature

PM
+ Quote Post

Blue
post Mar 6 2014, 08:45 AM
Post #67

RisingStar
Group Icon

Member No.: 1,766

Nu sunt microbist,aveam o simpatie pt Craiova....demult,demult...
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Mar 6 2014, 08:52 AM
Post #68

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(MoodyBlue @ Mar 6 2014, 08:45 AM) *
Nu sunt microbist,aveam o simpatie pt Craiova....demult,demult...

Da. Moody, multi am avut aceasta simpatie, unii mai mult decat atat, au ajuns pana la fanatism. Dar vreme de două decenii bune nimănui nu i-a păsat ce fac Dumnezeii fotbalului românesc în jungla stadioanelor. Au pârjolit acest sport, lansând în urma lor scrum și cenușă. Condamnarile din acest dosar sunt extrem de importante ca impact public.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Blue
post Mar 6 2014, 08:57 AM
Post #69

RisingStar
Group Icon

Poate ca acestor dumnezei li s-a infundat,gandesc si eu ca un muritor de rand....Imi pare rau de Gica Popescu,asta a fost un fotbalist adevarat.Credeam era si cinstit.... biggrin.gif
PM
+ Quote Post

Mithras
post Mar 6 2014, 09:03 AM
Post #70

StarGazer
Group Icon

Member No.: 10

niste malagambiști smecheri , aroganti si nesatui. bun acest act de justitie. o deratizare era necesara.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Mar 7 2014, 10:50 AM
Post #71

StarGazer
Group Icon

Nici n-ajunsera bine acesti infractori dupa gratii , ca si incepura sa curga rauri de lacrimi si cereri de gratiere. Se tot repeta ca Gica Popescu a fost un simbol , dar cand am avut noi fotbal competitiv , de calitate, de anvergura internationala, ca mereu tot la genunchiul broastei am fost! In tara orbilor... Si daca a fost un simbol, asta inseamna circumstante agravante pentru el. Stim cat este de molipsitoare puterea exemplului, pai daca si marile simboluri platite regeste fura in stil ordinar, de noi, amaratii natiei, ce sa mai vorbim si ce sa intelegem noi din exemplul dat de modele si simboluri? Vai da tara care are asa simboluri...

User's Signature

PM
+ Quote Post

Aprig
post Mar 7 2014, 02:23 PM
Post #72

Ce avem noi aici?
Group Icon

Member No.: 55

De fotbal e vorba, nu? Pai de cîte ori a trecut naționala de grupe, am intrat în rîndul primelor 16 țări. De cîte ori am trecut de optimi, am intrat în primele 8 țări. Și tot așa, de sferturi -> primele 4, de semifinale -> primele 2, și de cîte ori am cîțsigat finala campionatului mondial am fost cea mai bună țară. La fotbal. Nu e chiar genunchiul broaștei, nu?

N-am prea urmărit eu fotbalul și astea, dar din cîte știu asta s-a întîmplat pînă acum de cel putin zero ori, deci e ceva.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Mar 7 2014, 02:56 PM
Post #73

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Aprig @ Mar 7 2014, 02:23 PM) *
N-am prea urmărit eu fotbalul și astea, dar din cîte știu asta s-a întîmplat pînă acum de cel putin zero ori, deci e ceva.

Sefule, nu-mi mai vine sa deschid televizorul, pe unde butonez tot de suvoaie de lacrimi ipocrite si de cereri de gratiere dau , oamenii astia imbuibati, grandomani si fara scrupule au distrus insasi ideea de sport si pentru asta au castigat munti de bani, pedeapsa data acum de justitie este o nimica toata raportat la fapte, dar e totusi un castig pentru ideea de justitie macar, si noi jelim de mila lor?!!? huh.gif Pentru eventualele merite au castigat deja mult prea mult, pentru fraude sa plateasca precum oricare dintre noi, ca n-au stea in frunte si nici din zei nu sunt coboratori!

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Mar 8 2014, 08:23 AM
Post #74

StarGazer
Group Icon

C.T. Popescu a declarat la Gândul Live că grațierea fostului fostbalist trebuie judecată în baza faptelor din dosar, și nu a faptului că a fost capitanul Barcelonei și al echipei naționale. În acest context, editorialistul a făcut analogie cu situația lui Adrian Năstase care, în opinia sa, a fost un ministrul de Externe foarte bun, dar asta nu înseamnă că nu trebuie să plătească pentru faptele comise.
Este un rationament extrem de pertinent.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Aprig
post Mar 8 2014, 09:44 AM
Post #75

Ce avem noi aici?
Group Icon

Nu-i același lucru. Gică Popescu nu s-a împușcat în gît.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Yelle
post Mar 8 2014, 05:26 PM
Post #76

StarGazer

Group: Banned by Moderators
Member No.: 1,771

Ma dezgusta chiar si numai ideea ca vreunul dintre aceste scursuri (aka gusteri aroganti) ar putea fi gratiat. Nu ma intereseaza care e numele lui nici ce "a facut", nu ma simt reprezentata, ca romanca, de niciun sportiv (si nici de nimeni altcineva, nu inteleg de ce mi-ar trebui motive extrinseci pentru a ma mandri cu ceva dat de la natura, insa asta-i alta discutie), dezavuez orice fel de rationament de genul astuia.
PM
+ Quote Post

Blue
post Mar 10 2014, 11:38 AM
Post #77

RisingStar
Group Icon

Ma intreb si eu,daca nu candida la sefia federatiei il mai bagau la puscarie?
PM
+ Quote Post

Aprig
post Mar 10 2014, 01:53 PM
Post #78

Ce avem noi aici?
Group Icon

Free Gigi! Sau Gică!

User's Signature

PM
+ Quote Post

Blue
post Mar 10 2014, 01:56 PM
Post #79

RisingStar
Group Icon

Da.
PM
+ Quote Post

Aprig
post Mar 10 2014, 02:04 PM
Post #80

Ce avem noi aici?
Group Icon

Știi de ce le merge ăstora? De ce free Gigi? Pentru că românul încă nu e conștient cît de adînc îi bagă statul ăsta hoț mîna în buzunar. Adică se uită românul pe fluturaș și vede o sumă acolo, la brut, pe care știe că n-o ia, dar pe care nu o vede și n-a văzut-o niciodată. Ia să nu se mai rețină nimic la sursă. Să-ți dea patronul tot salariul în mînă, și să te duci anual, ca tot cetățeanul cinstit, să-ți plătești impozitele. Inclusiv pe venit, inclusiv cas, cass, cash. Totul. Cum faci cu taxele locale. Și să vezi atunci, cînd vezi cît purcoi de bani duci cu mînuța ta la stat, și stai și 3 zile la cozi ca să-i dai, cum se deșteaptă românul și începe să vrea ceva de banii ăia. Acum sînt abstracți. Ăia sînt banii pe care i-au furat ăștia, nu au furat de la stat. Nu există furt de la stat. Au furat banii tăi, și ai mei. Și să vedem atunci cine mai vrea să-i grațieze p-ăștia. Să te duci la benzinărie, să plătești benzina, apoi să te duci la finanțe și să plătești acciza. Să vezi cîți bani se duc de fapt la stat, nu la petrom. Și dupa aia să vină un ministru să-ți explice că nu sînt bani. Păi îl scuipi în gură, cine-l mai crede?

Free Gigi! rolleyes.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th February 2018 - 07:56 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum