vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> AutoPrintScreen

amadino
post Mar 21 2008, 08:11 AM
Post #1

Banned by Users
Group Icon

Group: Stars
From: Toronto/Ontario/Canada
Member No.: 5

"AutoPrintscreen

Deci ce face AutoPrinscreen asta:
De cate ori ati vrut sa faceti repede un prinscreen si va durea capul cand trebuia sa mergeti in paint sa dati paste sa dati file > save as > sa alegeti folderul unde sa il salveze, ca default-ul era norocitul de my documents si apoi sa mai alegeti si formatul si daca uitati sa alegeti formatul va trezeati cu o poza de 3 mega.

Bun, acest programel il puneti pe desktop sau unde vreti, nu necesita instalare, nu are interfata, este cat de simplu l-am putut face, pur si simplu dupa ce ati apsat tasta printscreen este necesat doar sa da-ti un dublu click pe programel si acesta va salva imaginea cu numele image pe desktop in format jpeg calitate maxima.In caz ca o image.jpeg deja exista pe desktop acesta o va inlocui.De asemenea stie sa spuna daca nu exista nici un printscreen in clipboard.

AutoPrintScreen v1.2

noutati :
-gata cu dubluclick pe el, pur si simplu apasati tasta PrtScr de pe tastatura si screenshot-ul va fi salvat in folder-ul default pe care l-am ales sa fie desktop-ul
-se instaleaza folosind setup-ul sfx
-se autoscrie in registry sa ruleze automat la startup
-se poate opri cu Exit din tray (langa ceas)
-puteti face cate screenshot-uri doriti, ele vor fi salvate cu numele Image, Image1, Image2, etc.
-ca si precedentul sau, tinand apasat tasta ALT+PrtScr se va face screenshot doar la fereastra activa

Astept bug-uri si felul in care se comporta cu resursele, l-am testat pe 3 PC-uri unul chiar low end si s-a comportat foarte bine.
Rog pe cineva sa sa confirme daca merge pe Vista sau nu.

Ce nu am implementat inca:
-posibilitatea de a face screenshot-uri la imagini "video accelerated" gen filme, inca caut o solutie."

Attached File  AutoPrintScreen.sfx.rar ( 396.07K ) Number of downloads: 68
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st September 2018 - 04:10 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum