vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Couchsurfing, hosting, surfing, travelling

Mnemosyne
post Aug 20 2016, 04:03 PM
Post #1

Dreamer
Group Icon

Group: Stars
From: Homo Ludens
Member No.: 1,133

E o platforma frumoasa in care calatorii isi pot gasi gazde pe durata calatoriilor si la randul ei devenind gazde pentru cei care i-au gazduit sau altii de pe traseu smile.gif

www.couchsurfing.org

Eu am fost host cam pentru zece oameni din SUA, GERMANIA, REPUBLICA MOLDOVA, TIMISOARA, AUSTRALIA.. si m-am intalnit in oras cu oameni din Spania, Belgia, Polonia, Palestina, China

E o experienta frumoasa daca stii cum sa filtrezi diferitele cereri de cazare. Poti intalni oameni faini, dornici sa cunoasca alte culturi si traditii smile.gif

Edited by Mnemosyne: Aug 20 2016, 04:03 PM
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Aug 20 2016, 08:12 PM
Post #2

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

CITEAZA(Mnemosyne @ Aug 20 2016, 05:03 PM) *
E o experienta frumoasa daca stii cum sa filtrezi diferitele cereri de cazare. Poti intalni oameni faini

Daca. Grea conditie, draga mamii. Si daca ai numai impresia ca stii, prinde orbu', scoate-i ochii... Ca si pe fratele care te taraste prin tribunale pentru prunul din mejdina ai impresia ca-l cunosti, din moment ce-ai mancat cu el din aceeasi strachina lunga perioada. Baba banuitoare , vad teroristi si hoti peste tot, toti oamenii imi par dubiosi, in special aia cu rucsacuri sau cu mainule-n buzunarele pantalonilor, ca ce sa caute cu ele acolo resent.gif ? De la o vreme ma uit suspicioasa si la vecinii de palier, bunaoara vecinul Vasile urca ieri pe scara cu un ghiveci mare in brate, acu' stiu si eu, o floare parea ca are-n el, dar parca poti sa fii sigura emo-um.gif ... Noaptea n-am putut sa-nchid un ochi de teama ca n-o sa iau startul la secunda cand o bubui floarea vecinului... Si tu-mi vii acum cu platforma asta, ba sa stati fiecare la casele voastre, ca eu nu deschid usa nimanui, o sa tarasc si sifonierul mai aproape de usa , nu strica sa-l am la-ndemana, la prima miscare suspecta il lipesc de ea si-l proptesc c-un pietroi, ca l-am gasit mai demult pe jos emo-yes.gif .

User's Signature

PM
+ Quote Post

Mnemosyne
post Aug 20 2016, 08:19 PM
Post #3

Dreamer
Group Icon

Eu am primit destui si au fost ok

smile.gif

De obicei cei cu intentii negative, nu au review-uri si calatoresc prea putin smile.gif
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Aug 20 2016, 08:33 PM
Post #4

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Mnemosyne @ Aug 20 2016, 09:19 PM) *
De obicei cei cu intentii negative, nu au review-uri

Ce nu au, mama? Review-uri ? Adica evaluari , caracterizari pozitive? Ca nu prea le am cu termenii astia noi. Pai , initial, si Ponta a avut verde la teza aia, o comisie beton, niste semnaturi si niste parafe asijderea... si cati altii...

User's Signature

PM
+ Quote Post

Mnemosyne
post Aug 20 2016, 09:18 PM
Post #5

Dreamer
Group Icon

QUOTE (Narcisa @ Aug 20 2016, 09:33 PM) *
Ce nu au, mama? Review-uri ? Adica evaluari , caracterizari pozitive? Ca nu prea le am cu termenii astia noi. Pai , initial, si Ponta a avut verde la teza aia, o comisie beton, niste semnaturi si niste parafe asijderea... si cati altii...

Coruptia de la noi din tara e alta tema de discutie. Politicienii sunt un alt capitol smile.gif Nu au legatura cu calatorii de profesie smile.gif
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Aug 20 2016, 10:04 PM
Post #6

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Mnemosyne @ Aug 20 2016, 10:18 PM) *
Coruptia de la noi din tara e alta tema de discutie. Politicienii sunt un alt capitol smile.gif Nu au legatura cu calatorii de profesie smile.gif

Cum sa nu aiba, maica confused.gif? Pai, nu-i vad eu toata ziua cum se transforma unii-n altii? Adica politicienii devin turisti si viceversa? Cineva a scris ca teza e buna. Si n-a fost. Altcineva de ce n-ar putea sa jure stramb ca cetateanul X e cinstit, inalt, blond , fara cazier si cu toate tiglele fix pe casa ?
Glumesc, Mnemo. bighug.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th June 2019 - 08:51 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum