vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Credeti in vrajitorie , blesteme,descantec?, Va puteti lasa opiniile sau descrie intamplari ciudate

malitzia
post Feb 5 2009, 09:35 AM
Post #21

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 172

Tin minte o experienta foarte ciudata. Eram cu niste prieteni intr-un parc si nu stiu de unde au aparut doua tingancuse de vreo 12 ani care tot se tineau scai de o prietena cerandu-i bani. Tipa le-a ignorat cava vreme pana cand enervata la culme a impins-o pe una dintre tingancuse. Pustoaica s-a ridicat, s-a apropiat de prietena mea si i-a facut niste semne ciudate cu mainile si i-a spus un fel de blestem in care ii dorea prietenei mele sa nu-si poata satisface iubitul. Lucru care s-a si intamplat. Nu dau aici detalii ca n-are rost...Am ramas socata un pic de aceasta situatie, desi tot nu-mi venea sa cred ca poate cineva sa-ti controleze viata chiar asa de usor .

A mai trecut ceva timp si m-am procopsit si eu cu doua pustoaice cu aceleasi pasiuni. Practic, nu scapam de ele . Cand am privit in ochii uneia am vazut cum i se misca ochii de la stanga la dreapta cu o viteza uimitoare( foarte repede) , si simtem ca si cum cineva ar trage ceva din mine. In acel moment am inteles care este secretul lor: hipnoza. Este si asta o maiestrie. Am incercat si eu sa-mi misc ochii asa - mi-a fost imposibil. Dar sunt convinsa ca exista o tehnica prin care oricine poate face asta. Plus ca au si o indemanare extraordinara in manevrarea diferitelor obiecte si in a-ti distrage atentia.

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Gliphy
post May 4 2009, 02:37 PM
Post #22

StarGazer
Group Icon

From: Medias
Member No.: 956

QUOTE (malitzia @ Feb 5 2009, 10:35 AM) *
Tin minte o experienta foarte ciudata. Eram cu niste prieteni intr-un parc si nu stiu de unde au aparut doua tingancuse de vreo 12 ani care tot se tineau scai de o prietena cerandu-i bani. Tipa le-a ignorat cava vreme pana cand enervata la culme a impins-o pe una dintre tingancuse. Pustoaica s-a ridicat, s-a apropiat de prietena mea si i-a facut niste semne ciudate cu mainile si i-a spus un fel de blestem in care ii dorea prietenei mele sa nu-si poata satisface iubitul. Lucru care s-a si intamplat. Nu dau aici detalii ca n-are rost...Am ramas socata un pic de aceasta situatie, desi tot nu-mi venea sa cred ca poate cineva sa-ti controleze viata chiar asa de usor .

A mai trecut ceva timp si m-am procopsit si eu cu doua pustoaice cu aceleasi pasiuni. Practic, nu scapam de ele . Cand am privit in ochii uneia am vazut cum i se misca ochii de la stanga la dreapta cu o viteza uimitoare( foarte repede) , si simtem ca si cum cineva ar trage ceva din mine. In acel moment am inteles care este secretul lor: hipnoza. Este si asta o maiestrie. Am incercat si eu sa-mi misc ochii asa - mi-a fost imposibil. Dar sunt convinsa ca exista o tehnica prin care oricine poate face asta. Plus ca au si o indemanare extraordinara in manevrarea diferitelor obiecte si in a-ti distrage atentia.

Da, dar daca tu crezi in acel blestem, faci parte din el. Intr-o zi o ghicitoare a venit la mine si a inceput sa-mi spuna tot despre familia mea, ceea ce nu stia nimeni. Am ignorat-o... Peste cateva zile cineva a dat vorba ca eu mi-am batut joc de prietenul meu, in ziua aceea ea a venit si a zis ceva de genu' "daca sti cine a dat vorba, spune-mi, si o sa-i para rau" .. i-am spus ca daca e asa de inteleapta sa afle ea. A plecat nervoasa...peste vreo cateva zile am auzit ca au ajuns 2 baieti in spital pentru accident. As vrea sa spun ca e o coincidenta, dar cineva mi-a explicat ca nu exista. Nu pot sa cred ca ea a facut tot, dar am inceput sa o cred atunci, daca nu credeam, poate nu observam, nu aflam, nu se lega nimic. Si credinta are uneori rostul ei, bineinteles, am intalnit persoane cu o credinta extraordinara si se legau descantece de ei, si alte prosti, dar unele chestii pot fi adevarate.

User's Signature

Stiu ca nu ma consideri atat de talentata la arte plastice, dar sa pictez sufletele in rogvaiv este hobby-ul meu. Nu poti sa-mi iei asta. Recunoaste ca la final imi ies niste lucrari reusite!
P.s : I love you..
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jan 22 2010, 11:12 AM
Post #23

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

E bine sa nu incercati sa folositi magia alba impotriva vointei cuiva. Acestea sunt doar ajutatoare sau mesaje ale voastre, iar daca cel pe care il doriti nu va este in destin, vraja se va spulbera dupa un timp, iar realitatea de dupa va fi mai dureroasa.

Iata cateva talismane uzuale .
- Tine o figurina a unui peste in casa pentru a avea o casnicie de durata.
- Broasca aduce bani si noroc. Pune-o departe de geam daca vrei sa aiba un efect imbucurator.
- Deseneaza pe o piatra un cerc si poart-o in geanta. Ea te va tine in legatura spirituala permanenta cu omul pe care-l iubesti

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Jan 26 2010, 09:58 PM
Post #24

crowded and cold
Group Icon

From: Nicaieri
Member No.: 587

Cand aveam 16 ani, intr-un parc m-a rugat o tiganca cu niste ochi foarte ciudati sa o las sa imi ghiceasca in carti in schimbul unei sume nu prea mari de bani. Bineinteles, stiind ca nu trebuie sa vorbesc cu strainii, am refuzat-o si in acel moment a rostit/bolborosit niste vorbe ce nu le-am inteles, i-am evitat privirea, dar apoi mi-a fost atat de rau de cap, incat am sfarsit prin a ajunge la spital. Nu stiu daca a fost o coincidenta, dar asa durere de cap nici ca am mai vazut de atunci.
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jan 27 2010, 08:53 AM
Post #25

StarGazer
Group Icon

O figurina reprezentand un elefant cu trompa in sus aduce spor in casa, progres.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Marius-Doru
post Jan 27 2010, 09:14 AM
Post #26

SuperStar
Group Icon

From: Bucuresti - undeva prin nord
Member No.: 44

Personal inclin si sustin ca nu exista asa ceva, sunt doar ritualuri si un mod de a face bani, cand omul este necajit si nu mai are solutii in disperare de cauza, recurge la astfel de "ajutoare"... sunt destui care te ametesc ca au har, se folosesc de momentul respectiv, nu fac decat sa exploateze necazul, durerea si scot parale bune din asta...solutia pentru asa ceva... emo-hunter.gif jc_ghost.gif

User's Signature

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.
(Jack Penn)
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jan 27 2010, 06:34 PM
Post #27

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Marius-Doru @ Jan 27 2010, 09:14 AM) *
Personal inclin si sustin ca nu exista asa ceva, sunt doar ritualuri si un mod de a face bani,

Treaba ta, Marius, fara elefant , broasca si peste o sa dai inainte ca melcul si indarat ca racul . glaugh.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

tequila
post Jan 27 2010, 06:43 PM
Post #28

FallingStar
Group Icon
**

From: Bucuresti
Member No.: 1,037

Mie imi este teama sa ma si gandesc la farmece, vraji ^ stuff. whitch.gif
Au fost situatii in care am dat banii ceruti (de altfel nu multi) la ghicitori din astea "nomade" numai ca sa ma lase in pace, sa nu mai insiste si sa nu-mi ghiceasca nimic fear.gif pray.gif

Edited by tequila: Jan 27 2010, 06:43 PM

User's Signature

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit
PM
+ Quote Post

Mephisto
post Jan 31 2010, 02:24 PM
Post #29

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 1,012

QUOTE (Narcisa @ Jan 27 2010, 08:53 AM) *
O figurina reprezentand un elefant cu trompa in sus aduce spor in casa, progres.

Eu as prefera o figurina paralelipipedica, incastrata in perete, cu usa care sa se deschida pe baza unui cifru si plina de hartii cu poze ale unor presedinti americani...
Ce zici, as avea parte de cva spor si progres? emo-lol.gif

QUOTE (tequila @ Jan 27 2010, 06:43 PM) *
Mie imi este teama sa ma si gandesc la farmece, vraji ^ stuff. whitch.gif
Au fost situatii in care am dat banii ceruti (de altfel nu multi) la ghicitori din astea "nomade" numai ca sa ma lase in pace, sa nu mai insiste si sa nu-mi ghiceasca nimic fear.gif pray.gif

emo-imao.gif
Zi-mi si mie pe ce traseu umbli, cand n-am bani sa stiu unde sa ma postez.

User's Signature

The winds of change are always blowing
And every time I try to stay
The winds of change continue blowing
And they just carry me away...
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jan 31 2010, 05:40 PM
Post #30

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Mephisto @ Jan 31 2010, 02:24 PM) *
Eu as prefera o figurina paralelipipedica, incastrata in perete, cu usa care sa se deschida pe baza unui cifru si plina de hartii cu poze ale unor presedinti americani...

...si nu-l duce pe Mef in ispita... pray.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Mephisto
post Jan 31 2010, 09:40 PM
Post #31

ShiningStar
Group Icon

...sau du-l, ca oricum nu se opune... blush-1.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Blue Sun
post Feb 9 2010, 11:59 AM
Post #32

RisingStar
Group Icon

Member No.: 22

o figurina paralelipipedica, incastrata in perete, cu usa care sa se deschida pe baza unui cifru si plina de hartii cu poze ale unor presedinti americani...

mi-a placut...cei mai indreptatii sa raspunda la intrebarea cu Credinta in Vrajitorie si Belsteme...

avem vreo(un) nord american in forum sa ne lamureasca emo-yeap.gif

User's Signature

Deși trepte osebite le-au ieșit din urna sorții,
Deopotrivă-i stăpânește raza ta și geniul morții;
La același șir de patimi deopotrivă fiind robi,
Fie slabi, fie puternici, fie genii ori neghiobi!

Mihai Eminescu
PM
+ Quote Post

Hydra
post Feb 11 2010, 11:45 AM
Post #33

FallingStar
Group Icon
**

Member No.: 1,033

Cred doar in blesteme.
PM
+ Quote Post

Mephisto
post Feb 13 2010, 06:21 PM
Post #34

ShiningStar
Group Icon

De exemplu "alegi-s-ar prafu' de aspiratorul tau?". E blestem?

User's Signature

PM
+ Quote Post

NightShift
post Feb 13 2010, 06:50 PM
Post #35

Scârțar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

da biggrin.gif

uite si un blestem automobilistic: "Indrepta-ti-s-ar arborele cotit"

emo-imao.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th September 2018 - 01:14 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum