vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> un sfat va rog. Sunt foarte confuza

Lucareli
post Feb 1 2010, 10:57 PM
Post #41

crowded and cold
Group Icon

Group: Stars
From: Nicaieri
Member No.: 587

CITEAZA(Eonica @ Feb 1 2010, 11:58 PM) *
Never say never. Nu stiu de ce spui asa ceva. De ce descurajati fata.
Stii ce am patit eu de pe urma unei intalniri cu un tip pe care l-am cunoscut pe net dupa ce am vorbit cu el in virtual vreo luna?? Cand ma gandeeesc si acum mi se pune un nod in gat...am ajuns sa ma marit, sa am si un copil cu el si culmea, chiar dureaza chestia asta numita casnicie de cativa ani buni. Si ca sa fie imposibilul posibil, mai am inca 2 colegi de servici si un prieten de familie care toti au patit acelasi lucru ca si mine. Jur. Nu spun gogorite. Problema ca majoritatea celor care au ajuns in aceesi situatie, relatii de lunga durata incununate cu succes de o logodna sau casnicie....culmea recunosc cu greu in fata celorlalti unde s-au cunoscut: pe net.
Mie nu mi-e rusine sa recunosc asta. Chiar sunt mandra si fericita. E un mediu la fel de bun sau de rau precum un club, un bar, pe strada, in parc, la cinema, etc.
Peste obsedati, bolnavi "cu capul", perversi, betivi, vicleni, poti da oriunde. Chiar si in vizita la vecina.

Bineinteles ca trebuie sa fim precaute oricum, deci GO PLANET Monica. Ai destui ani incat sa stii deja ce ai de facut si cum sa te feresti de rele.

Chestia asta cu perversi, vicleni, pe care ii poti intalni oriunde, chiar si la vecina, a devenit o modalitate de imbatare cu apa rece. Problema este ca pe cei de pe net ii depistezi mult mai greu. Pe strada sau oriunde, in bar, iti dai seama cu mai multa usurinta de faptul ca un om poate reprezenta un pericol.
Si sa nu exageram cu iubirile pe net, daca a mers la 2-3, nu se poate generaliza.
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Mithras
post Feb 2 2010, 07:47 AM
Post #42

StarGazer
Group Icon

Member No.: 10

CITEAZA(Monica24 @ Jan 29 2010, 11:06 AM) *
Tipul are un defect fizic poarta ochelari cu dioptrii f mari, cu lupe groase.

acest defect destul de important va evolua, poate chiar dramatic. sunteti pregatita pentru asta? raspundeti-va cu sinceritate si luati in calcul. ceea ce numiti dragoste ar putea fi compasiune, nu le confundati. daisy.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 2 2010, 08:28 AM
Post #43

LittleStar
Group Icon
*

Member No.: 1,043

QUOTE (Mithras @ Feb 2 2010, 07:47 AM) *
acest defect destul de important va evolua, poate chiar dramatic. sunteti pregatita pentru asta? raspundeti-va cu sinceritate si luati in calcul. ceea ce numiti dragoste ar putea fi compasiune, nu le confundati. daisy.gif

Nu cred ca va fi mai grav decat pana acum,in conditiile in care in luna aprilie ar trebui sa mearga in Ungaria pt o operatie...Operatie care l-ar ajuta sa scape de acele lupe inestetice, posibil sa nu mai fie nevoit deloc sa poarte ochelari-nu stiu, depinde de evolutia, dupa operatie. La aspectul fizic, in general, nu sunt probleme majore, care sa nu poata fi corectate.
Nu e compasiune! Atat stiu! Normal ca nici dragoste nu poate fi..e prea devreme!

QUOTE (Lucareli @ Feb 1 2010, 10:57 PM) *
Chestia asta cu perversi, vicleni, pe care ii poti intalni oriunde, chiar si la vecina, a devenit o modalitate de imbatare cu apa rece. Problema este ca pe cei de pe net ii depistezi mult mai greu. Pe strada sau oriunde, in bar, iti dai seama cu mai multa usurinta de faptul ca un om poate reprezenta un pericol.
Si sa nu exageram cu iubirile pe net, daca a mers la 2-3, nu se poate generaliza.

Sincer chiar nu cred in basmele astea Nu de alta dar m-am intalnit cu destule persoane(femei, barbati) cunoscute pe forumuri, mess si crede-ma multi dintre ei sunt mult mai ok decat unii cunoscuti din real life. Bineinteles ca sunt si specimene, deh orice padure are uscaturile ei! rolleyes.gif

QUOTE (Lucareli @ Feb 1 2010, 09:42 PM) *
Hai sa incetam cu ideile astea feministe cum ca pe lumea asta barbatii se numara pe degetele de la o mana. Acelasi lucru se poate spune despre femei, care au devenit niste materialiste.
Daca tu crezi cu adevarat tot ce ai scris mai sus, mergi sanatoasa.
Am impresia ca expui doar ce iti convine dumitale din toata povestea asta, demna de romanele lui Sandra Maro.

Feminista sau ba, viata, experientele din trecut mi-au confirmat de multe ori teoria asta.Altfel eram deja cuplata cu vreun Brad Pitt autohton plin de calitati! emo-lol.gif

Edited by Monica24: Feb 2 2010, 08:28 AM
PM
+ Quote Post

Mephisto
post Feb 2 2010, 10:32 AM
Post #44

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 1,012

QUOTE (Narcisa @ Feb 1 2010, 04:33 PM) *
Monica, nu te supara pe noi, emo-airkiss.gif zicem si noi din traite si din auzite...fara a avea pretentia ca zicem si corect.

Ba io o am!
waiting.gif

User's Signature

The winds of change are always blowing
And every time I try to stay
The winds of change continue blowing
And they just carry me away...
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 2 2010, 11:08 AM
Post #45

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Mephisto @ Feb 2 2010, 10:32 AM) *
Ba io o am!
waiting.gif

Pe ce te bazezi cand afirmi asta? Pe experienta proprie sau din auzite? Nu uita ca fiecare om e diferit,nu poti generaliza .
PM
+ Quote Post

NightShift
post Feb 2 2010, 11:19 AM
Post #46

Scrar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

Monica, raspund eu daca nu te superi: Se bazeaza pe simtul umorului.

...treci peste. rolleyes.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 2 2010, 11:56 AM
Post #47

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

CITEAZA(Mephisto @ Feb 2 2010, 10:32 AM) *
Ba io o am!
waiting.gif

Ce zici ca ai?!! Ca pierdui firul ... confused.gif
Sa vezi ce te cocosez daca-mi raspunzi! glaugh.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 2 2010, 06:08 PM
Post #48

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(Monica24 @ Feb 2 2010, 09:28 AM) *
Nu cred ca va fi mai grav decat pana acum,in conditiile in care in luna aprilie ar trebui sa mearga in Ungaria pt o operatie...Operatie care l-ar ajuta sa scape de acele lupe inestetice, posibil sa nu mai fie nevoit deloc sa poarte ochelari-nu stiu, depinde de evolutia, dupa operatie. La aspectul fizic, in general, nu sunt probleme majore, care sa nu poata fi corectate.
Nu e compasiune! Atat stiu! Normal ca nici dragoste nu poate fi..e prea devreme!

Sincer chiar nu cred in basmele astea Nu de alta dar m-am intalnit cu destule persoane(femei, barbati) cunoscute pe forumuri, mess si crede-ma multi dintre ei sunt mult mai ok decat unii cunoscuti din real life. Bineinteles ca sunt si specimene, deh orice padure are uscaturile ei! rolleyes.gif

Feminista sau ba, viata, experientele din trecut mi-au confirmat de multe ori teoria asta.Altfel eram deja cuplata cu vreun Brad Pitt autohton plin de calitati! emo-lol.gif

Tu ce intelegi prin destule/destui? Un numar de cat? Si de ce zici real life? Viata aia minunata pe net unde se intalnesc marile iubiri (pentru cine crede in asa ceva) cum o numesti?
Sa stii ca a trai cu un barbat urat, dar destept nu te plaseaza nicicum pe un piedestal.
Cum poti spune ca e prea devreme pentru dragoste? S-a intors lumea cu susul in jos si eu nu stiu?
Ce probleme majore la fizic? Ai putea sa dezvolti? Nu respecta normele Uniunii Europene?
Am mari indoieli ca citesti posturile inainte de a da reply.
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 2 2010, 06:49 PM
Post #49

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Lucareli @ Feb 2 2010, 06:08 PM) *
Tu ce intelegi prin destule/destui? Un numar de cat? Si de ce zici real life? Viata aia minunata pe net unde se intalnesc marile iubiri (pentru cine crede in asa ceva) cum o numesti?
Sa stii ca a trai cu un barbat urat, dar destept nu te plaseaza nicicum pe un piedestal.
Cum poti spune ca e prea devreme pentru dragoste? S-a intors lumea cu susul in jos si eu nu stiu?
Ce probleme majore la fizic? Ai putea sa dezvolti? Nu respecta normele Uniunii Europene?
Am mari indoieli ca citesti posturile inainte de a da reply.

Sorry, dar las-o mai usor cu ironiile.Nu, nu ma vad eroina de telenovele sau romane. rolleyes.gif Si am spus f clar ca nu e un tip chiar atat de urat, ci mai degraba banal.Nu are defecte fizice atat de mari incat sa fie respingator. Nu consider defect faptul ca e cam slab de ex. Si sincer nu sunt genul care sa puna accent doar pe fizic, apreciez mai mult sufletul,inteligenta,sinceritatea, maturitatea si alte calitati reale la un om. Oricum faptul ca ma simt atrasa de el in ciuda fizicului spune multe si consider ca e un om mult prea deosebit pt a ma agata de niste mici defecte care la urma urmei se pot corecta. Mai mult decat aspectul fizic conteaza felul de a fi al unui om. Nu-mi amintesc sa ma fi plans ca e o pocitanie sa vreun hidos.cred ca de fapt tu nu-mi citesti cu atentie postarile. Dar ma rog, tu intelegi ce vrei. emo-doh.gif

P.S. intrebai ceva de nr persoanelor pe care le-am intalnit in realitate(cunoscute initial pe forumuri). Crede-ma nu exagerez cand spun ca au fost aprox 20, persoane cu care vorbesc pe mess aproape zilnic, cu care ma intalnesc in grup etc...

Edited by Monica24: Feb 2 2010, 06:58 PM
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 2 2010, 06:55 PM
Post #50

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(Monica24 @ Feb 2 2010, 08:49 PM) *
Sorry, dar las-o mai usor cu ironiile.Nu, nu ma vad eroina de telenovele sau romane. rolleyes.gif Si am spus f clar ca nu e un tip chiar atat de urat, ci mai degraba banal.Nu are defecte fizice atat de mari incat sa fie respingator. Nu consider defect faptul ca e cam slab de ex. Si sincer nu sunt genul care sa puna accent doar pe fizic, apreciez mai mult sufletul,inteligenta,sinceritatea, maturitatea si alte calitati reale la un om. Oricum faptul ca ma simt atrasa de el in ciuda fizicului spune multe si consider ca e un om mult prea deosebit pt a ma agata de niste mici defecte care la urma urmei se pot corecta. Mai mult decat aspectul fizic conteaza felul de a fi al unui om. Nu-mi amintesc sa ma fi plans ca e o pocitanie sa vreun hidos.cred ca de fapt tu nu-mi citesti cu atentie postarile. Dar ma rog, tu intelegi ce vrei. emo-doh.gif

Si atunci ce tot pomenesti de operatii in Ungaria si ochelari cu dioptrii mari?
Eu daca as iubi un barbat, nu l-as numi banal nicicum, l-as considera unic intre toti si deosebit pentru ca l-as iubi eu, ar fi al meu samd.
Spui ca la tine conteaza sufletul, dar nu se vede, mai mult vrei sa experimentezi, nici tu nu stii ce vrei de fapt.
O sa fac o comparatie cu mine, nu in ideea ca as fi un exemplu demn de urmat, ci este o experienta din care pot vorbi cu certitudine. Niciodata nu am spus ca dupa x zile voi putea iubi un om sau sa sovaiesc atat, iar daca am cerut o parere ( foarte rar, am facut cum am considerat eu), am ascultat-o si nu am disecat-o.
Te simti atrasa de el? Foarte bine...Si eu sunt atrasa de Ricky Martin.
PM
+ Quote Post

vesperala
post Feb 2 2010, 07:03 PM
Post #51

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

CITEAZA(Monica24 @ Feb 2 2010, 06:49 PM) *
Sorry, dar las-o mai usor cu ironiile.
nu erau chiar ironii cele citate de tine. cel mult haz.
vorba lui NS, treci peste...

CITEAZA(Lucareli @ Feb 2 2010, 06:55 PM) *
...Si eu sunt atrasa de Ricky Martin.

emo-doh.gif magnetosu' glaugh.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea şi soarele-i fereasta/La temniţa vieţii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, până ce pier...

PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 2 2010, 07:06 PM
Post #52

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Lucareli @ Feb 2 2010, 06:55 PM) *
Si atunci ce tot pomenesti de operatii in Ungaria si ochelari cu dioptrii mari?
Eu daca as iubi un barbat, nu l-as numi banal nicicum, l-as considera unic intre toti si deosebit pentru ca l-as iubi eu, ar fi al meu samd.
Spui ca la tine conteaza sufletul, dar nu se vede, mai mult vrei sa experimentezi, nici tu nu stii ce vrei de fapt.
O sa fac o comparatie cu mine, nu in ideea ca as fi un exemplu demn de urmat, ci este o experienta din care pot vorbi cu certitudine. Niciodata nu am spus ca dupa x zile voi putea iubi un om sau sa sovaiesc atat, iar daca am cerut o parere ( foarte rar, am facut cum am considerat eu), am ascultat-o si nu am disecat-o.
Te simti atrasa de el? Foarte bine...Si eu sunt atrasa de Ricky Martin.

Nu, nu-l iubesc , desi sunt foarte atrasa de el ca persoana. Dar cred ca daca ar scapa de ochelarii aia ar arata mult mai bine, atat.Si vreau sa-l ajut sa se schimbe putin dpdv fizic emo-tongue.gif
PM
+ Quote Post

SimonaN
post Feb 2 2010, 10:36 PM
Post #53

FallingStar
Group Icon
**

Member No.: 1,035

QUOTE (Monica24 @ Feb 2 2010, 06:49 PM) *
nu exagerez cand spun ca au fost aprox 20, persoane cu care vorbesc pe mess aproape zilnic, cu care ma intalnesc in grup etc...

Ai timp, nu gluma, si vreo renta.De invidiat!

QUOTE (Monica24 @ Feb 2 2010, 07:06 PM) *
Nu, nu-l iubesc , desi sunt foarte atrasa de el ca persoana. Dar cred ca daca ar scapa de ochelarii aia ar arata mult mai bine, atat.Si vreau sa-l ajut sa se schimbe putin dpdv fizic emo-tongue.gif

Nu-l ajuti cu nimic, il incurci. Daca zici ca nu-l iubesti dar te simti atrasa de el, ai o problema de sistem, tre s-o rezolvi.Cred ca, in realitate, te joci cu el pt. ca-ti place sa fii tinta preocuparilor lui. Te maguleste postura asta.

Edited by SimonaN: Feb 2 2010, 10:40 PM

User's Signature

irreversible
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 2 2010, 11:46 PM
Post #54

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (SimonaN @ Feb 2 2010, 10:36 PM) *

Ai timp, nu gluma, si vreo renta.De invidiat!

Nu-l ajuti cu nimic, il incurci. Daca zici ca nu-l iubesti dar te simti atrasa de el, ai o problema de sistem, tre s-o rezolvi.Cred ca, in realitate, te joci cu el pt. ca-ti place sa fii tinta preocuparilor lui. Te maguleste postura asta.

Doar nu-si imagineaza cineva ca vorbesc de dimineata pana seara cu toata lista de prieteni! emo-lol.gif Nu! si intalnirile au loc cam o data pe luna, mergem in excursii, drumetii etc. emo-tongue.gif
Tocmai ca nu imi doresc sa ranesc sentimentele cuiva ,dandu-i sperante desarte... nu voi face niciodata asa ceva, pt simplul motiv ca nimeni nu merita sa i se intample asa ceva! sad.gif Si el stie asta, i-am spus ca momentan nu putem fi decat prieteni si sa nu spere la mai mult...Daca vom avea o relatie,trebuie ca totul sa vina de la sine...
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 3 2010, 10:33 AM
Post #55

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(Monica24 @ Feb 3 2010, 01:46 AM) *
Doar nu-si imagineaza cineva ca vorbesc de dimineata pana seara cu toata lista de prieteni! emo-lol.gif Nu! si intalnirile au loc cam o data pe luna, mergem in excursii, drumetii etc. emo-tongue.gif
Tocmai ca nu imi doresc sa ranesc sentimentele cuiva ,dandu-i sperante desarte... nu voi face niciodata asa ceva, pt simplul motiv ca nimeni nu merita sa i se intample asa ceva! sad.gif Si el stie asta, i-am spus ca momentan nu putem fi decat prieteni si sa nu spere la mai mult...Daca vom avea o relatie,trebuie ca totul sa vina de la sine...

Cum sa vina totul de la sine cand tu deja ai pus bariera, spunand ca o perioada sunteti doar prieteni?
Tu deja ai facut cartile.
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 3 2010, 10:49 AM
Post #56

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Lucareli @ Feb 3 2010, 10:33 AM) *
Cum sa vina totul de la sine cand tu deja ai pus bariera, spunand ca o perioada sunteti doar prieteni?
Tu deja ai facut cartile.

Sincer ,in momentul de fata mi se pare atitudinea cea mai potrivita. Ce sens ar avea sa-l mint si sa-l fac sa spere aiurea la o relatie care nu stiu daca se va concretiza sau nu. sad.gif Chiar nu-mi doresc sa-mi bat joc de el... Momentan suntem doar prieteni, daca va fi ceva mai mult de atat, nu stiu,timpul va decide asta.
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 3 2010, 10:58 AM
Post #57

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(Monica24 @ Feb 3 2010, 12:49 PM) *
Sincer ,in momentul de fata mi se pare atitudinea cea mai potrivita. Ce sens ar avea sa-l mint si sa-l fac sa spere aiurea la o relatie care nu stiu daca se va concretiza sau nu. sad.gif Chiar nu-mi doresc sa-mi bat joc de el... Momentan suntem doar prieteni, daca va fi ceva mai mult de atat, nu stiu,timpul va decide asta.

Cand zici ca esti atrasa de el si vrei sa fii moderatoare la Frumusete pe muchie de cutit, cand o intorci ca vreti sa fiti doar prieteni.
Ce barbat accepta sa fie prieten cu o fata/femeie?
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 3 2010, 11:01 AM
Post #58

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Lucareli @ Feb 3 2010, 10:58 AM) *
Cand zici ca esti atrasa de el si vrei sa fii moderatoare la Frumusete pe muchie de cutit, cand o intorci ca vreti sa fiti doar prieteni.
Ce barbat accepta sa fie prieten cu o fata/femeie?

Nu stiu ce simt,ce sentimente am pt el in momentul de fata.Si pana nu clarific chestia asta nu vreau sub nicio forma sa-i dau sperante aiurea... sad.gif Nu ar fi corect din partea mea sa procedez astfel. sad.gif
PM
+ Quote Post

Mephisto
post Feb 3 2010, 12:05 PM
Post #59

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 1,012

QUOTE (Monica24 @ Feb 2 2010, 11:08 AM) *
Pe ce te bazezi cand afirmi asta? Pe experienta proprie sau din auzite? Nu uita ca fiecare om e diferit,nu poti generaliza .

Exact, fiecare e diferit. Doar ca eu sunt cel mai bun, mai minunat si mai modest dintre toti.

QUOTE (Narcisa @ Feb 2 2010, 11:56 AM) *
Ce zici ca ai?!! Ca pierdui firul ... confused.gif
Sa vezi ce te cocosez daca-mi raspunzi! glaugh.gif

Dreptate intotdeauna. Credeam ca deja se stie asta.

QUOTE (Monica24 @ Feb 2 2010, 06:49 PM) *
Si sincer nu sunt genul care sa puna accent doar pe fizic, apreciez mai mult sufletul,inteligenta,sinceritatea, maturitatea si alte calitati reale la un om.

Si eu la fel! first.gif
Iar la femei, in mod particular, carcasa.
blush-1.gif

User's Signature

The winds of change are always blowing
And every time I try to stay
The winds of change continue blowing
And they just carry me away...
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 3 2010, 02:00 PM
Post #60

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Mephisto @ Feb 3 2010, 12:05 PM) *
Exact, fiecare e diferit. Doar ca eu sunt cel mai bun, mai minunat si mai modest dintre toti.

Mda, ce "modest" esti! emo-lol.gif

QUOTE (Mephisto @ Feb 3 2010, 12:05 PM) *
Si eu la fel! first.gif
Iar la femei, in mod particular, carcasa.
blush-1.gif

Conteaza si fizicul, dar asta nu e criteriul nr 1- pt mine cel putin, nu! smile.gif
PM
+ Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2018 - 02:51 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum