vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> un sfat va rog. Sunt foarte confuza

Mephisto
post Feb 6 2010, 08:56 PM
Post #121

ShiningStar
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 1,012

QUOTE (NightShift @ Feb 6 2010, 05:39 PM) *
Redeschid topicul la cererea si apropourile publicului. (ca sa nu spuneti ca sunt scârțar) emo-imao.gif

Nu spunem. Doar o gandim. Uscati-s-ar butoanele alea cu care inchizi bunatate de topic inflamat! emo-doh.gif

QUOTE (vesperala @ Feb 6 2010, 08:45 PM) *
încercați o cale de mijloc, atâta tot.

De exemplu asta:

Attached File(s)
Attached File  _MG_9815.jpg ( 188.93K ) Number of downloads: 20

User's Signature

The winds of change are always blowing
And every time I try to stay
The winds of change continue blowing
And they just carry me away...
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 10 2010, 05:14 PM
Post #122

LittleStar
Group Icon
*

Member No.: 1,043

Buna, din nou! Cred ca incet-incet incep sa-mi dau seama ce simt pt el:il plac! Altfel cum as putea sa explic faptul ca a lipsit din oras 5 zile si ca eu ardeam realmente sa ne revedem.. i-am simtit foarte acut lipsa.Ciudat nu??? Mai ales ca pana in acel moment nu "vibram', nu eram chiar atat de entuziasmata.Sau poate confund eu trairile astea unsure.gif unsure.gif Oricum nu pare a fi doar un simplu sentiment de prietenie... Ma intreb ce sa fac, sa-i dau sperante , sa-i marturisesc ca tin la el...sau sa mai astept putin, sa nu ma las "luata de val"??? Imi este teama sa nu fie decat o iluzie si nu vreau sa stric o relatie frumoasa de prietenie(cum este cum) din cauza ca nu sunt lamurita pe deplin in privinta sentimentelor mele... unsure.gif
PM
+ Quote Post

Gliphy
post Feb 10 2010, 06:00 PM
Post #123

StarGazer
Group Icon

From: Medias
Member No.: 956

Monica, sunt cazuri diferite de la o persoana la alta, daca tu il placi,atunci incearca'ti norocul. Nu are rost sa tot amani, suferi degeaba.
Nu te supara,spune sincer, cati ani ai?
Daca te lasi luata de val....s'ar putea sa fi dusa prea departe..

User's Signature

Stiu ca nu ma consideri atat de talentata la arte plastice, dar sa pictez sufletele in rogvaiv este hobby-ul meu. Nu poti sa-mi iei asta. Recunoaste ca la final imi ies niste lucrari reusite!
P.s : I love you..
PM
+ Quote Post

Aprig
post Feb 10 2010, 06:20 PM
Post #124

Ce avem noi aici?
Group Icon

From: București
Member No.: 55

Sînt sigur că scrie pe primul rînd din primul post.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Monica24
post Feb 10 2010, 08:28 PM
Post #125

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Gliphy @ Feb 10 2010, 07:00 PM) *
Monica, sunt cazuri diferite de la o persoana la alta, daca tu il placi,atunci incearca'ti norocul. Nu are rost sa tot amani, suferi degeaba.
Nu te supara,spune sincer, cati ani ai?
Daca te lasi luata de val....s'ar putea sa fi dusa prea departe..

Am aproape 24 ani(pe 14 iulie). Nu conteaza asta... Pur si simplu nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu atat de derutata, sa-mi pierd capul ca acum... in niciuna din relatiile mele anterioare. si ceea ce ma sperie e faptul ca ,cred ca m-am indragostit de el, si culmea ironiei nu de cum arata, de aspectul fizic(cum mi s-a intamplat pana acum). Si habar nu am ce sa fac si cum sa procedez.... sad.gif

Edited by Monica24: Feb 10 2010, 08:30 PM
PM
+ Quote Post

Gliphy
post Feb 12 2010, 08:09 PM
Post #126

StarGazer
Group Icon

parerea ta e ca doar aspectul fizic conteaza? tot zici nu,pai,sa te indragostesti de felul de a fi/de a gandi a unei persoane e ceva...
eu zic sa iei decizia singura...
orice ai face,nu incerca sa il schimbi.. smile.gif

@aprig, probabil ai citit ca vreau un raspuns sincer

User's Signature

Stiu ca nu ma consideri atat de talentata la arte plastice, dar sa pictez sufletele in rogvaiv este hobby-ul meu. Nu poti sa-mi iei asta. Recunoaste ca la final imi ies niste lucrari reusite!
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 13 2010, 09:40 AM
Post #127

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

Am vrea sa te ajutam, Mona, dar nu stim a o face.
Dacă ești atenta, ai să-ți dai seama că Făt-Frumos se ascunde în toți oamenii pe care ai să-i întâlnești și care o să te iubească sau tu o să-i iubești pe ei, dar, tine bine minte că nici Zmeul, nici Spânul n-au murit. Ei traiesc tot pe acest taram. Să te ferești de oamenii răi, de minciună, de urât, de rău!
Sfaturi, Mona, vorbe...si-atat! De prea multe ori Zmeul imprumuta hainele lui Fat-Frumos , incat e greu de recunoscut chiar si de cei cu oarece experienta. emo-airkiss.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Mephisto
post Feb 13 2010, 06:19 PM
Post #128

ShiningStar
Group Icon

Member No.: 1,012

QUOTE (Narcisa @ Feb 13 2010, 09:40 AM) *
Am vrea sa te ajutam, Mona, dar nu stim a o face.

Noroc cu Gliphy. rolleyes.gif

User's Signature

The winds of change are always blowing
And every time I try to stay
The winds of change continue blowing
And they just carry me away...
PM
+ Quote Post

Gliphy
post Feb 14 2010, 12:06 AM
Post #129

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Mephisto @ Feb 13 2010, 06:19 PM) *
Noroc cu Gliphy. rolleyes.gif

Esti ironic Mef. Eu doar incerc sa inteleg mai bine ce se intampla, si sa o fac sa-si dea seama ca e mai bine sa ia o decizie singura.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 14 2010, 07:59 PM
Post #130

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Gliphy @ Feb 14 2010, 12:06 AM) *
Esti ironic Mef.

Fa-ti cruce, surioara, emo-console.gif Mef poate fi in fel si chip, nici cu gandul nu gandesti, "nice ochiul a strabate ..."

Spune si tu repede, dimineata pe nemancate:

Zana Zanelor,
Iarba Fiarelor,
Eu te strig,
Tu să-mi răspunzi,
Eu să-ți dau,
Tu să-mi dai!
Eu îți dau plânsul meu,
Tu să-mi dai rasul tau,
Pana la amiaz'
Sa scap de necaz...
biggrin.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Gliphy
post Feb 14 2010, 08:35 PM
Post #131

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Narcisa @ Feb 14 2010, 07:59 PM) *
Fa-ti cruce, surioara,

biggrin.gif

Pentru? emo-lol.gif
CITEAZA(Narcisa @ Feb 14 2010, 07:59 PM) *
Pana la amiaz'
Sa scap de necaz...

rolleyes.gif are careva vreun necaz?
sa ni'l impartaseasca emo-lol.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Eonica
post Feb 27 2010, 11:33 PM
Post #132

SuperStar
Group Icon

From: jud. Covurlui
Member No.: 8

Monica, ceva noutati? Sunt curioasa cum au mai decurs lucrurile.

User's Signature

"Exista ceva mai rau decat oamenii rai, indiferenta oamenilor buni!"
PM
+ Quote Post

Diana22
post Apr 6 2010, 09:47 AM
Post #133

LittleStar
Group Icon
*

From: Bucuresti
Member No.: 1,008

bighug.gif bighug.gif
QUOTE (Monica24 @ Jan 29 2010, 02:06 PM) *
Buna sunt Mona, am 24 ani. Urmaresc de ceva timp acest forum si indraznesc sa va cer ajutorul/sfaturile in privinta solutionarii unei probleme.
Acum vreo luna am inceput sa vorbesc pe messenger cu un tip pe care l-am cunoscut pe un forum...Initial prin mesaje private, apoi pe mess. E un tip deosebit(are 31ani), gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca. As putea spune ca din punctul asta de vedere,am visat mereu sa fiu cu un tip ca el. Mi-a cerut poze, i-am dat,dar a refuzat mult timp sa-mi trimita o poza. Intr-un final mi le-a dat,intrebandu-ma aproape imediat: hai,nu-mi dai si tu ignore ca toate celalate??? De ce ,veti intreba? Tipul are un defect fizic poarta ochelari cu dioptrii f mari, cu lupe groase. In plus nu e tocmai ce se numeste un barbat frumos,dar nici hidos...dupa parerea mea simpatic-banal.
L-am intrebat mirata, de ce ar trebui sa-i dau ignore, iar el mi-a raspuns ca e obisnuit cu genul asta de reactii:au loc discutii interesante, dar cum da poze unei tipe, automat tipa iese de pe mess/da ignore. I-am spus ca pt mine aspectul fizic nu conteaza, ca putem vorbi facand abstractie de asta.
Din conversatie in conversatie imi cere sa ne intalnim...ok, accept, mergem la un restaurant,vorbim, imi lasa aceeasi impresie ff buna , gasim multe afinitati si pasiuni comune. Cand aproape sa plecam,imi spune ca-i place f mult de mine, ca ar vrea sa ne intalnim si altfel decat din postura de prieteni. Am fost cam surprinsa, nu ma asteptam la asta si nu am stiut ce sa-i raspund pe moment. In final, i-am spus ca nu sunt pregatita pt o noua relatie(abia iesisem dintr-o relatie de 4 ani), ca as vrea sa ne limitam momentan doar la o relatie de prietenie. A tacut cateva momente apoi m-a intrebat brusc daca e din cauza aspectului fizic, i-am spus ca NU si am incheiat discutia iar el a ramas tacut si distant pana la despartire, desi pana atunci fusese o atmosfera foarte vesela,deschisa si degajata intre noi.
In ziua urmatoare, intru seara pe mess, il vad online,il salut... nu primesc niciun raspuns, in urmatoarele ...raspunsuri laconice,pana la un moment dat cand l-am intrebat de ce e asa rece. M-a intrebat daca chiar vreau sa stiu de ce si.....mi-a spus ca ma intelege ca nu vreau ceva mai mult, ca 99%din femeile pe care le-a intalnit nu-l accepta din cauza fizicului. Am negat,desi sincera sa fiu m-au deranjat putin privirile ironice ale chelnerilor, trecatorilor...
Ce as putea face sa reinvii acele conversatii animate si spumoase, nu doar de pe mess ci si din realitate. Ma intreb daca am gresit cu ceva, daca i-am dat fara sa vreau sperante false. Printre altele mi-a spus ca sunt o fata f deosebita si il doare ca a realizat ca sunt fata pe care o visase si in ciuda acestui fapt refuz sa-i dau o sansa....

Buna Monica! Sfatul meu e sa incerci sa-ti clarifici sentimentele pt acest tip si abia apoi sa incepi sau nu o relatie propriu-zisa! asculta-ti inima, e singura care nu minte ...Si incearca treci peste bariera fizicului, daca intre voi exista sentimente adevarate,astea sunt doar detalii nesemnificative. "Beauty is in the eye of the Beholder''. Bafta!
PM
+ Quote Post

Monica24
post Apr 13 2010, 01:54 PM
Post #134

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Eonica @ Feb 28 2010, 12:33 AM) *
Monica, ceva noutati? Sunt curioasa cum au mai decurs lucrurile.

Buna! Histos a Inviat tuturor! Suntem impreuna si ne intelegem foarte bine,desi la inceput am fost extrem de confuza in privinta sentimentelor mele.mi-am dat seama ca e mai mult decat o simpla relatie de prietenie,ca m-am indragostit de el....si sper ca totul sa evolueze bine in continuare. El s-a operat imediat dupa Pasti si in curand va scapa de ochelari.Am dus ceva munca de lamurire cu el pana l-am convins sa mearga la un stilist si la o sala de fitness...dar a fost de acord pana la urma. Pot spune ca arata foarte diferit fata de cum era inainte. Nu ca as fi fost deranjata daca nu ar fi facut asta, dar de ce sa nu incerci sa arati cat mai bine ,cand acest lucru este posibil? Mersi tuturor pt sfaturi . daisy.gif

Edited by Monica24: Apr 13 2010, 01:55 PM
PM
+ Quote Post

Gliphy
post Apr 13 2010, 05:19 PM
Post #135

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Monica24 @ Apr 13 2010, 02:54 PM) *
Am dus ceva munca de lamurire cu el pana l-am convins sa mearga la un stilist si la o sala de fitness...dar a fost de acord pana la urma. Pot spune ca arata foarte diferit fata de cum era inainte. Nu ca as fi fost deranjata daca nu ar fi facut asta, dar de ce sa nu incerci sa arati cat mai bine ,cand acest lucru este posibil? Mersi tuturor pt sfaturi . daisy.gif

Daca il placi pe un om, il placi asa cum este. Dupa toate asta pun pariu ca n'ai sa apreciezi nimic.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Eonica
post Apr 13 2010, 06:01 PM
Post #136

SuperStar
Group Icon

From: jud. Covurlui
Member No.: 8

Buna! Histos a Inviat tuturor! Suntem impreuna si ne intelegem foarte bine,desi la inceput am fost extrem de confuza in privinta sentimentelor mele.mi-am dat seama ca e mai mult decat o simpla relatie de prietenie,ca m-am indragostit de el....si sper ca totul sa evolueze bine in continuare. El s-a operat imediat dupa Pasti si in curand va scapa de ochelari.Am dus ceva munca de lamurire cu el pana l-am convins sa mearga la un stilist si la o sala de fitness...dar a fost de acord pana la urma. Pot spune ca arata foarte diferit fata de cum era inainte. Nu ca as fi fost deranjata daca nu ar fi facut asta, dar de ce sa nu incerci sa arati cat mai bine ,cand acest lucru este posibil? Mersi tuturor pt sfaturi . daisy.gif

Ma bucur sincer pentru voi. Adevarul e ca cel mai important lucru intr-o relatie este legatura sufleteasca, iar daca "imbracamintea" sufletului, trupul, este si el aspectuos, nu vad de ce ar fi rau. Putina "coafare" nu cred ca strica nimanui.
Sa va iubiti si poate il aduci in vizita pe aici.

User's Signature

"Exista ceva mai rau decat oamenii rai, indiferenta oamenilor buni!"
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Apr 13 2010, 09:10 PM
Post #137

crowded and cold
Group Icon

From: Nicaieri
Member No.: 587

Ce happy-end penibil si mincinos in acelasi timp! Chiar te astepti sa credem toate aceste baliverne?
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Apr 14 2010, 11:11 AM
Post #138

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Lucareli @ Apr 13 2010, 10:10 PM) *
Ce happy-end penibil si mincinos !

Nimic nu ne indreptateste sa credem asta, Luc. Teoretic, ne putem indoi de orice, inclusiv de noi insine sau de propria noastra indoiala. Dar nu putem nicicum nega ca exista oameni fericiti, ca exista vise implinite, ca exista oameni adevarati, in care poti avea incredere. Cel de langa tine te urca sau te coboara. emo-flowers.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Monica24
post Apr 14 2010, 11:36 AM
Post #139

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (Lucareli @ Apr 13 2010, 10:10 PM) *
Ce happy-end penibil si mincinos in acelasi timp! Chiar te astepti sa credem toate aceste baliverne?

E dreptul tau sa crezi ce vrei. Eu mi-am expus aici problema pt ca aveam nevoie de niste sfaturi si le-am gasit. Nu inteleg, cine iti da dreptul sa ma faci penibila si mincinoasa? blink.gif De la inceput n-ai facut altcveva decat sa ma ironizezi, jignesti , fara absolut niciun motiv intemeiat! asta denota lipsa de caracter, scuza-ma ca ti-o spun. Am vazut ca te iei mereu de unii membri fara motiv si sincer nu inteleg de ce te porti asa. Probabil ca esti genul de persoana frustrata, care nu admite ca cineva poate fi fericit si care crede ca doar el are dreptate. Nu te obosi sa-mi raspunzi pt ca nu ma voi cobora la nivelul tau.
@Gliphy: chiar crezi ca am gresit atat de mult , dorind ca el sa-si imbunatateasca aspectul fizic? unsure.gif
ai dreptate, tin la el pt ce reprezinta ca persoana, pt felul lui de a fi, gandi, dar in ziua de zi esti judecat adeseori pt felul in care arati, trebuie sa recunosti asta.
@ Narcisa: mersi mult pt sfaturi . bighug.gif

Edited by Monica24: Apr 14 2010, 11:50 AM
PM
+ Quote Post

EM!L
post Apr 14 2010, 01:58 PM
Post #140

RisingStar
Group Icon

Member No.: 296

QUOTE (Monica24 @ Apr 13 2010, 01:54 PM) *
Pot spune ca arata foarte diferit fata de cum era inainte.

Pune poze.. before/after.

User's Signature

Curiozitatea a omorât pisica...
PM
+ Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2018 - 09:59 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum