vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Doctor Love, sfaturi pentru inimi ranite

BigDefender
post Feb 7 2010, 09:30 AM
Post #21

de la mine mai mult, de la altii mai putin
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Buzau-Romania
Member No.: 18

Dr.Love,
Cred ca eu si Narcisa in absenta ta vom duce mai departe faima cabinetului!
Nu ca suntem noi cei mai patiti, dar am trait, vazut si auzit multe!
Sa nu uitam ca orice problema personala a fiecaruia dintre noi este unica si nu poate fi tratata decat diferit si cu multa precautie, gingasie si sensibilitate!
Carpe diem!

User's Signature

Pace celor ce vin, bucurie celor ce raman, binecuvantare celor ce pleaca!

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 7 2010, 11:26 AM
Post #22

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

CITEAZA(samsara @ Feb 7 2010, 09:23 AM) *
Nrcisa unde l-ai gasit pe nenea pictorul? emo-lol.gif

Sam, desi avem deseori impresia ca astfel de oameni sunt extrem de putini si traiesc undeva departe de noi, ca-i putem deosebi de cei normali dintr-o privire sau dintr-un cuvant, pot fi aproape , bine camuflati. Parca din ce in ce mai multi si mai perversi. Si raul pe care-l fac aceste brute ( adesea cu largul nostru concurs) este ireparabil.

CITEAZA(BigDefender @ Feb 7 2010, 09:30 AM) *
Dr.Love,

Iaca si concurenta! allwrong.gif Dr. Love, ti-a pus Dumnezeu mana-n cap, ai in fata ta Echipa Fantastica, rezolvam totul rapid si cu minimum de consum! emo-hurra.gif Vezi cum te porti si cum ne platesti, ca suntem scoliti , blindati cu recomandari si ofertele curg. yahoo.gif
Sau te bate gandul sa zici:"Valea!" emo-rade.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

gargbird
post Feb 7 2010, 12:20 PM
Post #23

FallingStar
Group Icon
**

Group: Stars
Member No.: 1,023

CITEAZA(BigDefender @ Feb 7 2010, 09:30 AM) *
Dr.Love,
Nu ca suntem noi cei mai patiti, dar am trait, vazut si auzit multe!
Sa nu uitam ca orice problema personala a fiecaruia dintre noi este unica si nu poate fi tratata decat diferit si cu multa precautie, gingasie si sensibilitate!
Carpe diem!

Sunt de acord, experienta este foarte importanta cand e vorba de sfaturi pentru inimi ranite. Oricum, cred ca ma cunosti suficient de bine ca sa stii ca nu abordez nici un subiect cu superficialitate. Greselile pe care le fac uneori se datoreaza necunoasterii anumitor situatii, nu rea-vointei.

CITEAZA(Narcisa @ Feb 7 2010, 11:26 AM) *
Iaca si concurenta! allwrong.gif Dr. Love, ti-a pus Dumnezeu mana-n cap, ai in fata ta Echipa Fantastica, rezolvam totul rapid si cu minimum de consum! emo-hurra.gif Vezi cum te porti si cum ne platesti, ca suntem scoliti , blindati cu recomandari si ofertele curg. yahoo.gif
Sau te bate gandul sa zici:"Valea!" emo-rade.gif

Nu spun "Valea!". De obicei spun "caramba!", dar nu e cazul aici. Oricine e binevenit sa-si spuna parerea sau sa dea sfaturi, pentru ca asa putem invata impreuna, unii de la altii.
Prietenul meu BigDefender poate sa iti confirme ca nu-mi sta in obicei sa fugaresc pe nimeni, deci "concurenta" e binevenita.
Cat despre cum o sa va platesc, va fac o oferta: la sfarsitul fiecarei zile veti primi un gand bun si o multumire. Ce spui, Narcisa? Iti convine oferta?

User's Signature

Weil die Toten reiten schnell...

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 7 2010, 01:20 PM
Post #24

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(gargbird @ Feb 7 2010, 12:20 PM) *
la sfarsitul fiecarei zile veti primi un gand bun si o multumire. Ce spui, Narcisa? Iti convine oferta?

Convine. biggrin.gif In euro, cam cat ar veni? cent.gif
Ok, ramane sa mai negociem, in functie de performante si de fluctuatiile leului. glaugh.gif
Big, in lipsa domnului doctor, primul pacient al tau este! Ca eu la promotie nu ma bag!

P.S.
Dr. LOVE, Big si Narcisa sunt rezerve de tip SMURD, actioneaza doar in caz de urgente si numai la solicitari. emo-flowers.gif

Sa intre primul pacient! emo-yeap.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

BigDefender
post Feb 7 2010, 05:02 PM
Post #25

Group Icon

Narcisa, pe gargbird il cunosc bine si din alta parte, este om dintr-o bucata, cand ii place ceva o spune, cand nu, iar o spune!
Insa intotdeauna a analizat cazurile cu mare atentie si dreptate, avand inclinatii firesti spre problemele de dragoste pentru tratament ( o fi psihiatru! )!
Noi doi, avem in schimb atuurile experientei de o viata, asa ca astept si eu primul pacient!
Daca vezi ca nu ma descurc, sari in ajutor! emo-imao.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 7 2010, 05:32 PM
Post #26

crowded and cold
Group Icon

From: Nicaieri
Member No.: 587

Eu consider dragostea superficiala, complicata, greu de intretinut, nu mai vorbesc de prejudecati legate de varsta, statut social.
Nu e mai simplu sa nu iubesti? Asa se imputineaza belele.
Nu de alta, dar punand intr-o balanta, mai mult atarna partea negativa, lacrimi, suferinta, sinucideri, multe altele, si totul pentru ce? Pentru nimic, in fond. Din orgoliu vrem ca cineva sa stea la dispozitia noastra, sa fie al nostru.
Totul se rezuma la singuratate, sa avem pe cineva langa noi. Suntem atat de egoisti...
PM
+ Quote Post

BigDefender
post Feb 7 2010, 08:08 PM
Post #27

Group Icon

Lucareli,
Unul din mottourile mele este:
"Traim impreuna, murim singuri!"

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 7 2010, 08:09 PM
Post #28

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(BigDefender @ Feb 7 2010, 10:08 PM) *
Lucareli,
Unul din mottourile mele este:
"Traim impreuna, murim singuri!"

De acord. hatoff.gif
PM
+ Quote Post

RoAp
post Feb 7 2010, 08:29 PM
Post #29

StarGazer
Group Icon

Member No.: 31

Ii doar politete in posturile dumneavoastra. Ii de apreciat asta insa nu-i suficient.
PM
+ Quote Post

florin7franky
post Feb 7 2010, 09:04 PM
Post #30

Sapient
Group Icon

From: Italia
Member No.: 80

QUOTE (RoAp @ Feb 7 2010, 07:29 PM) *
Ii doar politete in posturile dumneavoastra. Ii de apreciat asta insa nu-i suficient.

emo-rade.gif pot fi eu ala rau ? ha-ha.gif

User's Signature

Origami
         
PM
+ Quote Post

vesperala
post Feb 7 2010, 09:06 PM
Post #31

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

face■i schimb de personalitŃ■i? emo-crazy.gif emo-rade.gif

User's Signature

O racl─â mare-i lumea. Stelele-s cuie/B─âtute-n ea ┼či soarele-i fereasta/La temni┼úa vie┼úii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, până ce pier...

PM
+ Quote Post

RoAp
post Feb 7 2010, 09:09 PM
Post #32

StarGazer
Group Icon

Member No.: 31

QUOTE (florin7franky @ Feb 7 2010, 09:04 PM) *
emo-rade.gif pot fi eu ala rau ? ha-ha.gif

Poti!

QUOTE (vesperala @ Feb 7 2010, 09:06 PM) *
face■i schimb de personalitŃ■i? emo-crazy.gif emo-rade.gif

emo-lol.gif Interesant.
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Feb 8 2010, 07:44 AM
Post #33

StarGazer
Group Icon

Wow, ce facuram din topicul lui gargbird! ohmy.gif emo-cry.gif
Doctore Love, gata, ne luam frumusel bagajele , si asistenti , si musafiri curiosi si bagaciosi , valea cu noi, pana nu zici tu "caramba!! emo-ang.gif ". emo-lol.gif Mea culpa, eu ma infiltrai prima, dar cu bratul plin de intentii bune. bighug.gif Te lasam cum te gasiram, hotarat sa-ti faci meseria. give_heart.gif Adica , tu si eventualii "pacienti" .
Scuze, doctore, si pentru asta, pupacim bine si mult. emo-flowers.gif emo-airkiss.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

samsara
post Feb 8 2010, 09:28 AM
Post #34

StarGazer
Group Icon

From: Brasov
Member No.: 282

Of Luc din pacate cam asa s-a ajuns, dar iubirea adevarat nu ar trebui sa fie asa. Eu inca mai sper smile.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

BigDefender
post Feb 8 2010, 10:41 AM
Post #35

Group Icon

Daca nu avem vreun pacient, va relatez eu un caz real sa discutam direct pe el!

S-a intamplat in Ploiesti pe vremea lui Ceasca, cred ca unii de acolo isi mai aduc aminte!
O familie de medici primari, sefi de sectie la Spitalul Predingher ( fara nume), casatoriti din facutate, cu doi copii majori, apartament de 4 camere in buricul targului, doua masini, o viata linistita si fericita.
Pericolul apare la orizont: una din asistenetele medicale il da in judecata pe doctor pentru stabilirea paternitatii unui minor nascut in afara casatoriei.
Rezlovare: toti, inclusiv sotia, sustin ca nu este adevarat si aduc la tribunal analizele si testele respective care infirma cererea petentei.
Postrezolvare: doctorul multumeste celor care l-au ajutat in particular; toti dau din umeri si spun ca si-au facut doar datoria , iar rezultatele indica clar ca spermatozoizii lui sunt ca pestii morti dintr-o balta in care s-a detonat dinamita de catre braconieri si asta din copilarie.
Acasa; sotia recunoaste ca a stiut situatia lui, dar ca l-a iubit, si-au dorit copii amandoi si ca l-a inselat doar de doua ori in viata si rezultatul a fost nasterea unui baiat si apoi a unei fete.
Final: cei doi se despart, parasesc Ploiestiul, si fiecare o apuca pe drumul lui, ce s-a mai intamplat cu ei nu mai stiu, oricum povestea nu are happy end.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 8 2010, 10:52 AM
Post #36

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(samsara @ Feb 8 2010, 11:28 AM) *
Of Luc din pacate cam asa s-a ajuns, dar iubirea adevarat nu ar trebui sa fie asa. Eu inca mai sper smile.gif

Eu nu mai sper demult.
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 8 2010, 08:06 PM
Post #37

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(BigDefender @ Feb 8 2010, 12:41 PM) *
Daca nu avem vreun pacient, va relatez eu un caz real sa discutam direct pe el!

S-a intamplat in Ploiesti pe vremea lui Ceasca, cred ca unii de acolo isi mai aduc aminte!
O familie de medici primari, sefi de sectie la Spitalul Predingher ( fara nume), casatoriti din facutate, cu doi copii majori, apartament de 4 camere in buricul targului, doua masini, o viata linistita si fericita.
Pericolul apare la orizont: una din asistenetele medicale il da in judecata pe doctor pentru stabilirea paternitatii unui minor nascut in afara casatoriei.
Rezlovare: toti, inclusiv sotia, sustin ca nu este adevarat si aduc la tribunal analizele si testele respective care infirma cererea petentei.
Postrezolvare: doctorul multumeste celor care l-au ajutat in particular; toti dau din umeri si spun ca si-au facut doar datoria , iar rezultatele indica clar ca spermatozoizii lui sunt ca pestii morti dintr-o balta in care s-a detonat dinamita de catre braconieri si asta din copilarie.
Acasa; sotia recunoaste ca a stiut situatia lui, dar ca l-a iubit, si-au dorit copii amandoi si ca l-a inselat doar de doua ori in viata si rezultatul a fost nasterea unui baiat si apoi a unei fete.
Final: cei doi se despart, parasesc Ploiestiul, si fiecare o apuca pe drumul lui, ce s-a mai intamplat cu ei nu mai stiu, oricum povestea nu are happy end.

Ce poveste interesanta...mi se parea corect si cinstit sa se desparta. Intr-o relatie nu de de-ajuns sa iubesti.
PM
+ Quote Post

gargbird
post Feb 8 2010, 09:12 PM
Post #38

FallingStar
Group Icon
**

Member No.: 1,023

CITEAZA(Lucareli @ Feb 7 2010, 05:32 PM) *
Eu consider dragostea superficiala, complicata, greu de intretinut, nu mai vorbesc de prejudecati legate de varsta, statut social.
Nu e mai simplu sa nu iubesti? Asa se imputineaza belele.
Nu de alta, dar punand intr-o balanta, mai mult atarna partea negativa, lacrimi, suferinta, sinucideri, multe altele, si totul pentru ce? Pentru nimic, in fond. Din orgoliu vrem ca cineva sa stea la dispozitia noastra, sa fie al nostru.
Totul se rezuma la singuratate, sa avem pe cineva langa noi. Suntem atat de egoisti...

Nu sunt de acord decat cu o singura afirmatie de-a ta: suntem egoisti. Dar, din moment ce nu ai venit pentru un sfat, iti respect parerea si nu comentez.

User's Signature

Weil die Toten reiten schnell...

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Feb 8 2010, 09:26 PM
Post #39

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(gargbird @ Feb 8 2010, 11:12 PM) *
Nu sunt de acord decat cu o singura afirmatie de-a ta: suntem egoisti. Dar, din moment ce nu ai venit pentru un sfat, iti respect parerea si nu comentez.

Cu restul de ce nu esti de acord? Spunea un tip destept, un psiholog renumit la noi in tara, ca mai ales cand vrei sa intelegi o persoana cu scopul de a o ajuta, trebuie sa vii cu niste exemple similare din viata ta.
PM
+ Quote Post

Unknown One
post Feb 10 2010, 07:48 PM
Post #40

LittleStar
Group Icon
*

From: Up a tree...
Member No.: 664

QUOTE (gargbird @ Feb 6 2010, 09:14 PM) *
Buna seara, Unknown One! Sunt Doctor Love.

Ai dreptate, viata nu se poate compara cu programul unui computer, pentru ca intre cele doua definitii exista o diferenta esentiala: sentimentul.
Nu e un lucru chiar atat de rau sa-ti pierzi increderea in semenii tai, important e sa nu-ti pierzi increderea in tine. Pentru ca in lumea ta, prietene, TU faci regulile. Acest lucru este valabil pentru fiecare dintre noi, iar daca stim sa fim suficient de echilibrati in actiunile noastre, uneori reusim sa ne creem un mic univers care sa ne confere linistea si siguranta de care avem nevoie.
Ce-i drept, dureaza pana sa ajungem acolo, uneori mai mult decat o viata....

Doc, uneori universul personal al individului e distrus... iar reconstructia dureaza foarte mult, si de obicei cand reconstruiesti ceva, faci si mici modificari pentru a evita problemele care au generat situatia respectiva.
Ce pot sa spun... Sh*t happens every day. Mostly to me, so don't worry.
Acum trec printr-o perioada buna, ce-i drept, dar tot am sentimentul ca ceva sigur va merge prost.

User's Signature

I can teach you wonders if you give me your soul...

Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.
PM
+ Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2018 - 07:40 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum