vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Closed TopicStart new topic
> Dilema, Cum sa procedez?

vesperala
post Jun 26 2009, 05:06 PM
Post #21

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

emo-pardon.gif ba nu te vei întreba nimic, în scurt timp uiți că persoana respectivă există...

cum să te întrebi ceva despre un necunoscut? nu de alta, dar mulți ne trec pe dinainte, nu ne întrebăm de ei

emo-smily.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

dark eyes
post Jun 27 2009, 06:25 PM
Post #22

RisingStar
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 991

...traieste clipa ,Diana...
Tu esti cea care aveai nevoie de o sansa...De ce eziti?
PM
+ Quote Post

Diana22
post Jun 28 2009, 05:06 PM
Post #23

LittleStar
Group Icon
*

From: Bucuresti
Member No.: 1,008

QUOTE (Narcisa @ Jun 26 2009, 07:57 AM) *
Iata si parerea mea, Diana. Ai de-a face cu cel mai "periculos" tip de barbat: frumos, inteligent, cu functie, protectiv, sarmant. Aparent partida ideala. Prea frumos sa fie si adevarat. De obicei acestia sunt si actori perfecti. Daca simti ca poti fi stapana pe tine, emotional, poti incerca o tatonare, fara implicare in plan sexual. Neaparat FARA. Aceasta ar putea fi arma ta de succes. Dar numai daca te vei pricepe s-o manuiesti cu maiestrie si sange rece, astfel se va comporta ca un bumerang. Si nu-ti doresti asta. Cererea in casatorie este singura chezasie a sentimentelor lui. Poti incerca, dupa o perioada , sa pui tu insati aceasta problema. Daca va fugi ca necuratul de tamaie, orice speranta e de prisos. emo-airkiss.gif

Nu e chiar atat de...periculos, e un tip ok, echilibrat, daca nu ar fi atat de fustangiu, ar fi tipul ideal....Problema e ca asteapta mereu initiativa din partea femeilor, nu e deloc obisnuit sa alerge dupa ele.... rolleyes.gif

Aseara am iesit impreuna,am luat masa apoi am mers la el(la insistentele lui, cica vroia sa vorbim intr-un cadru intim,fara sa fim deranjati de nimeni)). Mi-a spus ca insemn mult pt el si e capabil sa-mi demonstreze acest lucru, ca e dispus sa astepte sa ne cunoastem mai bine,sa fim pt inceput doar prieteni(initiativa a fost a lui!).A mai spus ca s-a indragostit la prima vedere de mine si desi intial si-a dorit doar o aventura,pe parcurs a realizat ca nu simte doar o simpla atractie fizica,ca ii place felul meu de a fi etc.
M-a intrebat apoi ce simt eu pt el si i-am spus ca sunt confuza,ca ma atrage,dar nu sunt sigura ce anume simt pt el(a fost o mica minciuna nevinovata), ca nu sunt pregatita pt o relatie...am vorbit putin de fosti/ foste(i-am spus pe scurt povestea mea, fara a intra in detalii... ). A inteles reticenta mea, ca e constient de faptul ca nu prezinta credibilitate,dar s-a aratat putin dezamagit de faptul ca nu am putut sa vad dincolo de aparente, ca nu am realizat faptul ca e sincer... Mi-a marturisit faptul ca au trecut ani buni de cand nu a mai spus unei femei ca o iubeste, ca toate acele tipe au fost doar simple aventuri, fara promisiuni si sentimente de ambele parti....Am stabilit sa fim doar prieteni pt inceput, fara alte implicatii. Acum urmeaza sa vad ce se va intampla.... hm.gif huh.gif
PM
+ Quote Post

samsara
post Jun 28 2009, 05:11 PM
Post #24

StarGazer
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Brasov
Member No.: 282

Pai n-ai de unde sa vezi asa prin om ca e sincer, iti trebuie experienta necesara, ochiul format si de multe ori nici asta n-ajuta. Las' ca-i bun, sunteti prieteni si vedeti mai apoi cum se poarta si ce simti si tu.

User's Signature

PM
+ Quote Post

LIVIA
post Jun 28 2009, 05:45 PM
Post #25

SuperStar
Group Icon

From: Giurgiu
Member No.: 263

initial am vrut sa postez apoi m-am razgandit....nu ai nevoie de sfaturile mele, asculta-ti inima si intreabati sufletul....

User's Signature

Dacă vrei odihnă - crede. Dacă vrei adevărul - caută și suferă.
PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th October 2018 - 07:02 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum