Jump to content
Vesperala Forum

Jucarii dragi copilariei


Rocozaur

Recommended Posts

Nu de alta, dar mi-am adus aminte de cartul cu pedale pe care l-am avut cand am fost copil mic...si...si cand incepusem sa cresc mare. Nu reuseam sa ma invat sa merg pe bicicleta, asa ca ramaneam la cele 4 roti ale masinutei. Ceva in genul acesta :

Cart :)

 

Vor avea si generatia actuala o asemenea minunatie pe care sa se tot plimbe? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
Vor avea si generatia actuala o asemenea minunatie pe care sa se tot plimbe? :rolleyes:

 

 

Ehee, acum au si mai mari minunatii. Al meu are ceva electric, insa problema e alta, nu prea are unde sa se plimbe.

Nu mai e loc nici sa arunci un ac in jurul blocului caci sunt parcate masinile adultilor, pe trotuar pe langa trotuar, pe spatiul verde, pe spatiile de joaca, pesteeeee tooot.

In parcuri e iar jale. caci parcurile au ramas putine in oras si sunt pline ochi cu cei mici si mari care se plimba pe picioarele lor. O plimbare cu "bolidul" ar insemna ruperi de oase pentru plimbareti.

Deci asemenea minunatii sunt. Dar lipsa spatiului de cursa ne omoara.

Link to comment
Share on other sites

Copilului meu ii plac jocurile Lego, dar si puzzle. Sunt altii insa care nu au nici o atractie pentru ele. Juniorului meu nu-i plac jucariile de plus. Nu i-au placut niciodata. Nu se omoara nici dupa masinutele cu telecomanda, desi sunt in topul preferintelor baietilor. In schimb dai o surubelnita in mana si orice are suruburi si l-ai facut fericit. Fiecare cu preferintele lui. Daca sunt copii trebuie sa le placa orice jucarie? Nu neaparat.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...