vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Metode de a comunica cu ingerii.

malitzia
post May 5 2009, 03:20 PM
Post #21

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 172

CITEAZA(NightShift @ May 5 2009, 02:20 PM) *
Nu exista niciun risc. smile.gif

Ca sa se poata comunica cu ingerii, in primul rand ei TREBUIE sa existe.
Iar pana cand aceasta conditie nu este verificata, totul este ... literatura.

NightShift, parca esti Toma. emo-lol.gif Pai multi preoti , calugari etc. sustin ca vad ingeri. Sunt dusi cu pluta toti? Sau folosesc halucinogene? Este si asta o posibilitate.
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

samsara
post May 5 2009, 06:56 PM
Post #22

StarGazer
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Brasov
Member No.: 282

CITEAZA(NightShift @ May 5 2009, 03:20 PM) *
Nu exista niciun risc. smile.gif

Ca sa se poata comunica cu ingerii, in primul rand ei TREBUIE sa existe.
Iar pana cand aceasta conditie nu este verificata, totul este ... literatura.

de unii este verificata existenta lor rolleyes.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

NightShift
post May 5 2009, 07:23 PM
Post #23

Scârțar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

QUOTE (malitzia @ May 5 2009, 04:20 PM) *
NightShift, parca esti Toma. emo-lol.gif

Nu neg asta. smile.gif Dar tu, Malitzia, cum decizi in care povesti sa crezi?
Dupa ce criteriu stabilesti ca 'Hansel si Gretel' este doar o poveste, iar comunicarea cu ingerii NU ? hm.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

malitzia
post May 5 2009, 07:45 PM
Post #24

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(NightShift @ May 5 2009, 07:23 PM) *
Nu neg asta. smile.gif Dar tu, Malitzia, cum decizi in care povesti sa crezi?
Dupa ce criteriu stabilesti ca 'Hansel si Gretel' este doar o poveste, iar comunicarea cu ingerii NU ? hm.gif

Pai in functie de experienta personala in primul rand. Apoi tin cont si de intuitie. Incerc si logic, dar asta sigur nu merge in domeniile astea. Da, cred ca sunt mai multi factori. Un exemplu : Mereu m-am intrebat daca exista preoti cu " har" sau aceasta este doar o meserie ca oricare alta. Am avut norocul sa cunosc doi preoti carora le simteam energia. Este greu sa explici astfel de chestii unei persoane care nu crede in asa ceva. Din acest motiv nu incerc sa conving pe nimeni. Fiecare are drumul sau si cand va fi pregatit pentru astfel de experiente , le va avea.

Mie imi place modul tau logic de a cantari fiecare lucru. Eu n-as putea niciodata. Mereu trebuie sa si simt.
PM
+ Quote Post

piko
post May 6 2009, 08:35 AM
Post #25

StarGazer
Group Icon

From: Constanta
Member No.: 141

QUOTE (Gliphy @ May 4 2009, 11:25 PM) *
Multi vor sa comunice cu ingerii lor, dar stati .. apare o intrebare. Aceasta este una ... comuna , si suna cam asa " CUM?" .. am cateva metode, din auzite, se spune ca sunt bune, reale, functioneaza, dar eu de incercat, deocamdata nu am incercat. Va scriu eu o metoda:

Ai nevoie de un loc linistit unde sa nu te intrerupa nimeni.
Trebuie sa stapanesti o metoda de relaxare.

1.Relaxeaza-ti mintea si corpul cat de mult poti
2.Imagineaza-ti o plaja pustie, marea fiind in partea stanga
3.Vizualizeaza-te pe plaja inconjurat de o lumina alba
4.Intra usor in apa pana ajungi sa mergi pe fundul marii
5.Cand esti sub apa urcate pe un delfin si in timp ce iese la suprafata sa inspire oxigen spune asta in gand:
"Zbor si ma scufund...." repeta asta 2-3 min
6.Imagineaza-ti cum stai pe delfinul care iese din apa si zboara spre o camera alba
7.Cand ai ajuns la acea camera uite-te la usa ei....anaizeaza textura ei...dupa care o vei deschide si cand vei intra vei vedea o camera mica, alba fara ferestre doar cu o masa si doua scaune in mijloc.
8.Asaza-te pe unu dintre scaune si spune asa:

"Imi invoc ingerul sa apara acum in acesta camera"
sau
"Invoc ghidul meu spiritual sa intre in campul meu vizual"

Dupa ce apare saluta-l, multumestei ca a venit, intreaba-l cum il cheama, cum se simte...vorbeste ca si cum ai vorbi cu un amic....ial usor nu il intreba din prima numerele la lotto emo-imao.gif dupa cateva sedinte il vei putea intreba ce vrei deocamdata fa cunostinta......

Am gasit un site care sper sa va fie de folos...

Am sa va mai dau un site, dar ceva mai tarziu, pentru ca i-am uitat numele read.gif

Tu ai reusit? unsure.gif

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
PM
+ Quote Post

Gliphy
post May 6 2009, 01:16 PM
Post #26

StarGazer
Group Icon

From: Medias
Member No.: 956

Eu nu am incercat, urmeaza sa incerc cand ma simt mai bine emo-cafea.gif .

Am spus ca o sa va mai dau un site (cel mai bun, cred eu) . Rugaciune

User's Signature

Stiu ca nu ma consideri atat de talentata la arte plastice, dar sa pictez sufletele in rogvaiv este hobby-ul meu. Nu poti sa-mi iei asta. Recunoaste ca la final imi ies niste lucrari reusite!
P.s : I love you..
PM
+ Quote Post

Ruth
post Jun 29 2009, 02:54 AM
Post #27

LittleStar
Group Icon
*

From: Clouds
Member No.: 1,011

Te simti mai bine Gliphy? Ai incercat?

Eu am incercat 'experimetul' de pe site-ul Rugaciune in urma cu multa vreme si mi s-a parut super! Cred ca merita sa il incercati !!!!

Nu cred ca aveti motive sa va temeti, atata vreme cat intentiile voastre sunt sincere si doriti sa va contactati ingerul pazitor.

PM
+ Quote Post

malitzia
post Jun 29 2009, 07:39 AM
Post #28

StarGazer
Group Icon

Ingerul pazitor este o parte interioara din noi. Daca il chemam sa stiti ca vine imediat. Nu trebuie sa facem cine stie ce ritualuri. Ideea este ca nu puteti vizualiza in 3d acest lucru decat daca beneficiati de clarviziune. Mare atentie sa nu confundati entitatile luminoase cu proiectiile voastre mentale. Ingerii pot fi intalniti in Astral - pt cei care se pot dedubla constient.
PM
+ Quote Post

KyKy
post Jan 14 2010, 09:07 AM
Post #29

Take your place inside the fire with her!
Group Icon

Group: Moderator
From: București
Member No.: 813

la inceput mi s-a parut o prostie, dar devine interesant. Apoi chiar nu inteleg la ce ne trebuie sa il chemam ?

User's Signature

PM
+ Quote Post

Gliphy
post Jan 14 2010, 11:57 AM
Post #30

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(KyKy @ Jan 14 2010, 09:07 AM) *
la inceput mi s-a parut o prostie, dar devine interesant. Apoi chiar nu inteleg la ce ne trebuie sa il chemam ?

Pentru a'l cunoaste.

User's Signature

Stiu ca nu ma consideri atat de talentata la arte plastice, dar sa pictez sufletele in rogvaiv este hobby-ul meu. Nu poti sa-mi iei asta. Recunoaste ca la final imi ies niste lucrari reusite!
PM
+ Quote Post

KyKy
post Jan 14 2010, 08:26 PM
Post #31

Group Icon

cu ce ar ajuta ?

User's Signature

PM
+ Quote Post

Gliphy
post Jan 14 2010, 09:12 PM
Post #32

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(KyKy @ Jan 14 2010, 08:26 PM) *
cu ce ar ajuta ?

Purificare... give_heart.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

KyKy
post Jan 15 2010, 12:20 AM
Post #33

Group Icon

nu înțeleg

User's Signature

PM
+ Quote Post

Gliphy
post Jan 15 2010, 12:34 PM
Post #34

StarGazer
Group Icon

Trebuie sa fi purificat, kyky, pentru a ajunge la un asa nivel... 'divin'.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Jan 19 2010, 11:32 AM
Post #35

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

Mai demult , citeam pe undeva ca ingerii au si ei responsabilitati si puteri diferentiate, ca sa zic asa. Bunaoara, pentru reusita in dragoste, trebuie sa invoci un anume inger ( reiesea de-acolo ca au si ei, fiecare in parte, cate-un nume , care-ar trebui sa fie stiut ) , pentru a avea copii trebuie invocat alt inger, pentru sanatate altul s.a.m.d. Eu imi amintesc extrem de vag ce-am citit , am retinut doar ideea in sine.
Stie cineva ceva in sensul acesta? Eliana, Sami, Gliph...?

User's Signature

PM
+ Quote Post

eliana
post Jan 19 2010, 12:40 PM
Post #36

FallingStar
Group Icon
**

Member No.: 1,029

QUOTE (Narcisa @ Jan 19 2010, 11:32 AM) *
Mai demult , citeam pe undeva ca ingerii au si ei responsabilitati si puteri diferentiate

Va trebui sa repet postarile anterioare.. emo-ping.gif

dar pe scurt:

1. Ingerii nu ii chemi. Vin la tine doar trimisi de Dumnezeu. Daca te-ai apucat "sa chemi un inger" si apare si zice ca e inger, sunt sanse mari sa nu fie inger...

2. Ingerii au slujbe bine definite: sunt cantareti, sunt luptatori, sunt responsabili cu inchinarea (treaba lor e sa il laude pe Dumnezeu), si sunt ingeri mesageri. Cam ca cel care i-a aparut Mariei sa o anunte Nasterea Domnului.

3. Puterea? Puterea nu e a lor. Puterea e a lui Dumnezeu. Ei nu sunt alandala, sa faca ce le cerem noi. Ei fac, cand fac, ce le spune Dumnezeu sa faca. Pentru ca a Lui, si numai a lui e puterea in cer si pe pamant.

4. Concluzia? Daca ai vreo rugaciune de facut, sau vreo nevoie...trebuie sa o ceri lui Dumnezeu. EL e singurul care decide daca si cum se va implini nevoia ta. El stie mai bine. Si timpul hourglass.gif si metoda.

5. Raspunsurile mele vor fi mereu de factura crestina, daca credeti ca e cazul sa ma mut de pe tarlaua esoterica, sa spuneti smile.gif

User's Signature

Time is that quality of nature which keeps events from happening all at once. Lately it doesn't seem to be working. Unknown author

sleepy.gif
PM
+ Quote Post

Gliphy
post Jan 19 2010, 01:22 PM
Post #37

StarGazer
Group Icon

CITEAZA(Narcisa @ Jan 19 2010, 11:32 AM) *
Mai demult , citeam pe undeva ca ingerii au si ei responsabilitati si puteri diferentiate, ca sa zic asa. Bunaoara, pentru reusita in dragoste, trebuie sa invoci un anume inger ( reiesea de-acolo ca au si ei, fiecare in parte, cate-un nume , care-ar trebui sa fie stiut ) , pentru a avea copii trebuie invocat alt inger, pentru sanatate altul s.a.m.d. Eu imi amintesc extrem de vag ce-am citit , am retinut doar ideea in sine.
Stie cineva ceva in sensul acesta? Eliana, Sami, Gliph...?

Cum spune si eliana, ingerii au sarcinile lor. Dar, nu trebuie sa invoci un inger pentru a avea succes intr`un anumit domeniu. (in caz ca o dam pe religie trebuie sa te rogi lui Dumnezeu). Nu cred ca trebuie sa fie stiut, daca e nevoie si daca vrea Dumnezeu sa ii sti, ii vei sti.In primul rand trebuie sa Il cunosti pe El si sa gasesti calea spre El.
Uite, sigur nu invoci ingerii pentru a avea un copil,te rogi. De acolo, Dumnezeu hotaraste.

Pe vremuri, oamenii se rugau la zei. Fiecare zeu avea "teritoriul" lui. Acum oamenii cauta tot felul de cai pentru a ajunge la Dumnezeu, inclusiv ingerii.

User's Signature

PM
+ Quote Post

eliana
post Jan 19 2010, 04:30 PM
Post #38

FallingStar
Group Icon
**

Member No.: 1,029

QUOTE (Gliphy @ Jan 19 2010, 01:22 PM) *
Acum oamenii cauta tot felul de cai pentru a ajunge la Dumnezeu, inclusiv ingerii.

Ioan 14:6 Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevărul și Viața. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine."

Mie mi se pare simplu...smile.gif

User's Signature

Time is that quality of nature which keeps events from happening all at once. Lately it doesn't seem to be working. Unknown author

sleepy.gif
PM
+ Quote Post

Gliphy
post Jan 19 2010, 06:43 PM
Post #39

StarGazer
Group Icon

Si mie, dar oamenii au conceptii diferite.

Edited by Gliphy: Jan 19 2010, 06:44 PM

User's Signature

PM
+ Quote Post

Eonica
post Jan 20 2010, 04:56 PM
Post #40

SuperStar
Group Icon

From: jud. Covurlui
Member No.: 8

"Saptamana ingerilor" - MISA (Miscarea de Integrare in Absolut). Nu-mi place deloc. Am mai scris pe larg parerea mea si pe versiunea veche. Ce s-a sters.

User's Signature

"Exista ceva mai rau decat oamenii rai, indiferenta oamenilor buni!"
PM
+ Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2018 - 10:18 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum