vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Concursurile de promovare a unor produse

vesperala
post Apr 15 2009, 10:54 AM
Post #1

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

pufuleți, suc, detergent, cafea... multe tipuri de produse au concursuri cu premii importante: telefoane, playere, corturi și tot ce vă mai puteți imagina..smile.gif

dar cât sunt de corecte aceste concursuri?
ați câștigat? știți pe cineva care a câștigat?

o fostă elevă a câștigat o mașină Logan acum câțiva ani, dar nu m-aș putea pronunța dacă a fost sau nu corect smile.gif cred doar că a fost

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

pufonel
post Apr 27 2009, 11:19 PM
Post #2

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: țara pisicilor negre
Member No.: 246

Niste cunostinte au castigat un VW Polo la o tombola de la Carrefour. Deci se poate biggrin.gif

Apropo de concursuri mai mult sau mai putin corecte, mi-am adus aminte de o tramp[enie de serial pe care-l dadea TVR-ul prin '90 si ceva: Doamna King agent secret. Intr-un episod i-a pus agentia secreta pentru care lucra un pachet de cafea care avea ca premiu o excursie in Europa, pentru ca vroiau sa o trimita acolo si asta li s-a parut cea mai putin batatoare la ochi metoda emo-lol.gif

Eu personal particip la concursuri din astea, dar numai daca obisnuiesc sa cumpar produsul respectiv. In niciun caz nu cunpar cutare marca doar pentru ca e vreo tombola. Pana acum am castigat doar un rucsac si o cutie din plastic pentru sandvisuri, dar in care nu incape niciun sandvis de marime normala biggrin.gif

User's Signature

"Don't rush me, I'm a-thinkin'... and my head hurts..."
(Yosemite Sam)
PM
+ Quote Post

gbrgeorge
post Feb 23 2010, 11:43 AM
Post #3

SuperStar
Group Icon

Group: Stars
From: Bucuresti
Member No.: 1,055

Marile centre comerciale nu se joaca cu asa ceva. Sunt comisii care investigheaza aceste trageri la sorti si de cele mai multe ori aleg oameni care se nimeresc in zona sa faca tragerea pe loc. In cadrul firmei in care lucrez majoritatea tombolelor isi gasesc castigatorii prin intermediul tragerii la sorti automate si fixate de calculator.

User's Signature

Un cer senin ii asteapta....pe toti cei ce merg spre calea dreapta.
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th November 2018 - 06:29 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum