vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Știre: Piturca a fost demis!

Vesperal News
post Apr 10 2009, 09:52 AM
Post #1

News Bot

Group: Bot
Member No.: 61

"Piturca a fost demis, nu am stabilit cine va fi numit in locul lui. Vom stabili mai tarziu", a spus presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir. Victor Piturca si-a inceput activitatea de fotbalist la Universitatea Craiova, iar o mare parte din cariera si-a petrecut-o la Steaua Bucuresti, cu care a castigat, in 1986, Cupa Campionilor Europeni, in premiera pentru un club din estul Europei. A castigat, de asemenea, Supercupa Europei la Steaua, dupa un meci disputat...

vezi intregul articol

User's Signature

Acest cont este un BOT de știri, nu un user.

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Narcisa
post Apr 10 2009, 11:09 AM
Post #2

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

Banii cu care va fi despagubit Piturca ar trebui luati de la jucatorii din echipa nationala...sa cotizeze pentru lipsa lor de performanta.

User's Signature

PM
+ Quote Post

piko
post Apr 10 2009, 11:58 AM
Post #3

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: Constanta
Member No.: 141

QUOTE (Narcisa @ Apr 10 2009, 12:09 PM) *
Banii cu care va fi despagubit Piturca ar trebui luati de la jucatorii din echipa nationala...sa cotizeze pentru lipsa lor de performanta.

da...asta-i adevarat. Nesimtitu cred ca a pierdut intentionat meciu cu Austria. Vroia sa fie demis intentionat pentru a primi suma de bani respectiva. Acest lucru poate fi luat drept real avand in vedere si viata particulara a lui Piturca , el fiind un impatimit al cazinourilor....

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
PM
+ Quote Post

Asimetric
post Apr 10 2009, 01:44 PM
Post #4

StarGazer
Group Icon

Group: Admin
From: Uncanny valley
Member No.: 161

CITEAZA(piko @ Apr 10 2009, 12:58 PM) *
da...asta-i adevarat. Nesimtitu cred ca a pierdut intentionat meciu cu Austria. Vroia sa fie demis intentionat pentru a primi suma de bani respectiva. Acest lucru poate fi luat drept real avand in vedere si viata particulara a lui Piturca , el fiind un impatimit al cazinourilor....

rolleyes.gif El a pierdut intentionat? Ce putea sa faca? Sa le ceara jucatorilor asta? Si daca jucatorii nu ar fi ascultat, si ar fi invins? Ce s-ar fi intamplat? Nu-i mai convoca? Pe cine nu convoca? emo-um.gif Oricum, lotul e foarte slab. Singurul jucator care a evoluat bine in astea doua meciuri a fost Tanase., si toate astea nu sunt din cauza lui Piturca.
Ce legatura are pasiunea lui cu chestia asta?
Cel mai bine ar fi fost sa il mentina in functie pana la expirarea contractului. Oricum, nu se mai poate schimba nimic. Calificarea e pierduta. Prostii de la federatie au pierdut 250k pe nimic.

Edited by Stelist_4_3v3r: Apr 10 2009, 01:44 PM
PM
+ Quote Post

piko
post Apr 10 2009, 01:58 PM
Post #5

StarGazer
Group Icon

QUOTE (Stelist_4_3v3r @ Apr 10 2009, 03:44 PM) *
rolleyes.gif El a pierdut intentionat? Ce putea sa faca? Sa le ceara jucatorilor asta? Si daca jucatorii nu ar fi ascultat, si ar fi invins? Ce s-ar fi intamplat? Nu-i mai convoca? Pe cine nu convoca? emo-um.gif Oricum, lotul e foarte slab. Singurul jucator care a evoluat bine in astea doua meciuri a fost Tanase., si toate astea nu sunt din cauza lui Piturca.
Ce legatura are pasiunea lui cu chestia asta?
Cel mai bine ar fi fost sa il mentina in functie pana la expirarea contractului. Oricum, nu se mai poate schimba nimic. Calificarea e pierduta. Prostii de la federatie au pierdut 250k pe nimic.

Puteau sa il tina pana la expirarea contractului. Total de acord cu tine. Ce putea sa faca Piturca?! pe mine ma uimeste afirmatia asta. Daca este chiar asa cum crezi, nevinovat antrenorul care pierde meciuri la rand in fata echipelor cu sanse 0 , oare nu este vinovat antrenorul? Nu si-a batut capul , n-a facut asezarea care trebuia , nu a ales jucatorii care trebuie. Merge de atatia ani cu aceeasi echipa , care nu merge bine deloc....
De ce ii tine in echipa pe Daniel Niculae , Marius Niculae , Contra , Rat , Banel , Radoi , Tamas , Codrea , si mai era si mosulica ala de la mijloc ,care a dat un gol si un autogol in meciul cu Serbia , am uitat cum il cheama.... Si chiar si Lobont ....ce a mai aparat Lobont in ultima vreme? si-a luat niste goluri de....
Cert este ca Piturca nu stie sa faca echipa. Asta nu inseamna ca nu poate face nimic un antrenor la un meci? raman uluit...

User's Signature

Ridicați drapelu’ sus, sus, să se vadă… Scrieți pe el “România e de pradă!"Că merg oamenii cu capu’ plecat pe stradă, apăsați de o viață de corvoadă…Bravadă în mass-media, guvernu’ face media. Trăim bine, să mor eu, asta-i concluzia...Europeni... Da’ pentru cine nu știa, europenii, pe la noi, au spor de lumea-a-treia…
PM
+ Quote Post

Asimetric
post Apr 10 2009, 02:09 PM
Post #6

StarGazer
Group Icon

Group: Admin
From: Uncanny valley
Member No.: 161

Asta zic. Nu e vinovat. Cel putin, vina cea mai mare nu ii apartine. Ce sa faca daca nu are jucatori? Tot gloabele alea le introduce in teren...
Simplu. Convoaca si el pe cine poate.
Cat despre asezarea jucatorilor...Saracii. N-au mai jucat fotbal in viata lor. E prima data cand baga picioarele in ghete si nu stiu sa stea nici in teren... rolleyes.gif

Edited by Stelist_4_3v3r: Apr 10 2009, 02:10 PM
PM
+ Quote Post

piko
post Apr 10 2009, 02:13 PM
Post #7

StarGazer
Group Icon

QUOTE (Stelist_4_3v3r @ Apr 10 2009, 04:09 PM) *
Asta zic. Nu e vinovat. Cel putin, vina cea mai mare nu ii apartine. Ce sa faca daca nu are jucatori? Tot gloabele alea le introduce in teren...

Sunt jucatori. Sunt jucatori in Romania capabili sa joace mai bine decat gloabele astea. Tanase ala e un exemplu. Nu stiu daca este doar o sclipire si atat sau o viitoare stea , dar cu siguranta sunt mai multi ca el. Alt exemplu , Maximilian ....nu l-am vazut cum joaca , dar din 2 atingeri de balon a demonstrat oarecum ca stie. Si a fost crescut la Hertha parca , nu? Aia au dat jucatori mari de-a lungul vremii....poate cine stie?! N-o fi el Sweinsteiger dar pentru noi e bine si jumatatea lui Sweinsteiger in momentele astea.
Dani Coman in poarta, n-ar fi o solutie mai buna decat Lobont? i-a cam trecut vremea lui Lobont ...ca si multora din nationala....
Exemple sunt , dar nu vreau sa plictisesc .....

User's Signature

PM
+ Quote Post

pinturicchio
post Apr 10 2009, 10:10 PM
Post #8

ShiningStar
Group Icon

From: Ploiesti
Member No.: 919

Nu consider ca Piti este in totalitate de vina pentru falimentara campanie de calificare de la Mondiale. Jucatorii sunt de la mediocrii in jos, nu poti sa faci mereu performanta cu un sac de cartofi. Avem 3-4 mai rasariti, daca lipsesc si aia e vai si amar de noi. De fapt asa ne si trebuie, daca nu investim in juniori de unde sa apara valori noi.

Sper sa vina Oly, sper sa NU vina Boloni sau Hagi

User's Signature

PM
+ Quote Post

piko
post Apr 11 2009, 07:38 AM
Post #9

StarGazer
Group Icon

QUOTE (pinturicchio @ Apr 11 2009, 12:10 AM) *
Nu consider ca Piti este in totalitate de vina pentru falimentara campanie de calificare de la Mondiale. Jucatorii sunt de la mediocrii in jos, nu poti sa faci mereu performanta cu un sac de cartofi. Avem 3-4 mai rasariti, daca lipsesc si aia e vai si amar de noi. De fapt asa ne si trebuie, daca nu investim in juniori de unde sa apara valori noi.

Sper sa vina Oly, sper sa NU vina Boloni sau Hagi

Asta am zis si eu....nu doar Piturca este vinovat, si jucatorii sunt....total corect....Dar nu el i-a ales? Eu i-am trimis pe teren?! Tu i-ai trimis?!El are sute de jucatori dintre care poate alege....nu-l pune nimeni sa ii aleaga pe impiedicatii astia.....
Nu investim in nimic in tara asta. Intreb si eu ca idiotu, ce producem noi in Romania? Loganuri si atat. Loganurile sunt produse cu sprijinul Renault , nici macar de atat n-am fost capabili singuri. Eu ma mir, aproape orice tara produce ceva , are anumite bogatii , exporta ceva....noi ne dam mari ca avem tara frumoasa....voua va place?
Olaroiu este o solutie buna. Parerea mea personala este ca nu va renunta la arabi pentru nationala. Are salariu mult prea bun acolo.
Citeam pe forum aici o stire cum ca ar putea veni Lucescu junior sau senior....o fi adevarata?

User's Signature

PM
+ Quote Post

pinturicchio
post Apr 11 2009, 10:37 AM
Post #10

ShiningStar
Group Icon

QUOTE (piko @ Apr 11 2009, 08:38 AM) *
Asta am zis si eu....nu doar Piturca este vinovat, si jucatorii sunt....total corect....Dar nu el i-a ales? Eu i-am trimis pe teren?! Tu i-ai trimis?!El are sute de jucatori dintre care poate alege....nu-l pune nimeni sa ii aleaga pe impiedicatii astia.....

Pai e vorba de calitate, nu de cantitate. Poti sa imi dai un exemplu de jucator care crezi ca ar fi meritat sa fie la nationala si nu a fost ? Parerea mea ca altii mai buni ca cei care au fost la meciurile astea nici nu avem.. poate Cernat si Ghioane, dar am inteles ca nu prea mai joaca la Kiev

QUOTE (piko @ Apr 11 2009, 08:38 AM) *
Citeam pe forum aici o stire cum ca ar putea veni Lucescu junior sau senior....o fi adevarata?

Nea Mircea nu cred ca vine....daca ar veni i-ar schimba pe toti din Federatie.. Juniorul cred ca daca i s-ar face o oferta ar veni imediat

User's Signature

PM
+ Quote Post

RoAp
post Apr 11 2009, 05:33 PM
Post #11

StarGazer
Group Icon

Member No.: 31

Eu mi-as infige coltii in FRF. Is sigur ca primesc bani si de la buget deci Curtea de Conturi are de lucru acolo.
Asta dupa controlarea de catre guvern folosind ministerul de resort.

La ce masuri draconice fiscale se iau azi, a accepta ca bani publici sa fie platiti pentru incompetenta ii strigator la cer.

Are de luat... Sa conteste neplata clauzei de demisie in instanta si poate mai aflam si noi una alta.
Ca de performanta am aflat.
PM
+ Quote Post

piko
post Apr 13 2009, 12:53 PM
Post #12

StarGazer
Group Icon

QUOTE (pinturicchio @ Apr 11 2009, 12:37 PM) *
Pai e vorba de calitate, nu de cantitate. Poti sa imi dai un exemplu de jucator care crezi ca ar fi meritat sa fie la nationala si nu a fost ? Parerea mea ca altii mai buni ca cei care au fost la meciurile astea nici nu avem.. poate Cernat si Ghioane, dar am inteles ca nu prea mai joaca la Kiev

Nea Mircea nu cred ca vine....daca ar veni i-ar schimba pe toti din Federatie.. Juniorul cred ca daca i s-ar face o oferta ar veni imediat

Uite....mie imi placea Ganea. Nu il baga. De ce? Muresan. a facut meciuri bune. Nu-l mai baga. Florentin Petre. Lupta, alearga, creeaza faze. Are sclipiri extrem de importante pe parcursul unui meci.Nu il mai baga. Dani Coman in poarta. Nu il baga. Petre Marin imi place ca jucator. Munceste mult,creaza. Cred ca in atac totusi ar trebui sa aleaga un jucator care marcheaza multe goluri in campionat. Niculescu , Danciulescu....desi nu imi prea plac baietii astia 2 , i-as juca daca as fi selectioner. Cred ca daca m-ar angaja pe mine maine m-as descurca sa creez un lot , se selectionez jucatorii pentru a forma o echipa competitva. Asta as putea-o face. De restul nu as fi capabil emo-lol.gif emo-lol.gif emo-lol.gif

Ai dreptate cu Mircea Lucescu. Nu vine sigur. I-am vazut reactia cand l-au intrebat jurnalistii. Imi place Razvan , e de nota 10 . Insa nu stiu cat de mult poate sa tina jucatorii de la nationala la respect. E inca mult prea tanar. Sper totusi sa vina si sa ma insel eu. Imi doresc asta.

User's Signature

PM
+ Quote Post

vesperala
post Apr 13 2009, 01:55 PM
Post #13

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

CITEAZA(RoAp @ Apr 11 2009, 06:33 PM) *
... Sa conteste neplata clauzei de demisie in instanta si poate mai aflam si noi una alta.
Ca de performanta am aflat.
se pare că vor ajunge la judecată..smile.gif pentru că Pțurcă nu vrea banii ce i s-au propus...

CITEAZA(piko @ Apr 13 2009, 01:53 PM) *
Cred ca daca m-ar angaja pe mine maine m-as descurca sa creez un lot , se selectionez jucatorii pentru a forma o echipa competitva. Asta as putea-o face.

da, românul s-a născut nu doar poet, dar și antrenor..emo-wink.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

pinturicchio
post Apr 13 2009, 02:59 PM
Post #14

ShiningStar
Group Icon

QUOTE (piko @ Apr 13 2009, 01:53 PM) *
Uite....mie imi placea Ganea. Nu il baga. De ce? Muresan. a facut meciuri bune. Nu-l mai baga. Florentin Petre. Lupta, alearga, creeaza faze. Are sclipiri extrem de importante pe parcursul unui meci.Nu il mai baga. Dani Coman in poarta. Nu il baga. Petre Marin imi place ca jucator. Munceste mult,creaza. Cred ca in atac totusi ar trebui sa aleaga un jucator care marcheaza multe goluri in campionat. Niculescu , Danciulescu....desi nu imi prea plac baietii astia 2 , i-as juca daca as fi selectioner. Cred ca daca m-ar angaja pe mine maine m-as descurca sa creez un lot , se selectionez jucatorii pentru a forma o echipa competitva. Asta as putea-o face. De restul nu as fi capabil emo-lol.gif emo-lol.gif emo-lol.gif

Ai dreptate cu Mircea Lucescu. Nu vine sigur. I-am vazut reactia cand l-au intrebat jurnalistii. Imi place Razvan , e de nota 10 . Insa nu stiu cat de mult poate sa tina jucatorii de la nationala la respect. E inca mult prea tanar. Sper totusi sa vina si sa ma insel eu. Imi doresc asta.

Pe Ganea nu il (mai) vad folositor pentru nationala..Fl Petre a fost si el bun, dar deja e batran, nu mai are nici viteza, nu il ajuta nici fizicul. Poate doar centrarile, mai prost ca Nicolita nu poti sa dai .
Danciu ar fi meritat o sansa la nationala, Marica mai marcheaza doar la Gina Pistol, la Stuttgart de-abia mai prinde echipa.

QUOTE (vesperala @ Apr 13 2009, 02:55 PM) *

Detectez cumva putina ironie in cuvintele tale ? emo-tongue.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

vesperala
post Apr 13 2009, 03:00 PM
Post #15

Miradoniz
Group Icon

CITEAZA(pinturicchio @ Apr 13 2009, 03:59 PM) *
Detectez cumva putina ironie in cuvintele tale ? emo-tongue.gif

emo-lol.gif amuzament...
în fața ecranului de obicei toți știm să dăm antrenorului indicații emo-imao.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

PM
+ Quote Post

pinturicchio
post Apr 13 2009, 03:14 PM
Post #16

ShiningStar
Group Icon

Pai da, de cele mai multe ori asa e, dar poate unii dintre noi chiar avem habar si nu vorbim aiureli, dar nu avem ocazia sa o demonstram emo-tongue.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

piko
post Apr 13 2009, 05:47 PM
Post #17

StarGazer
Group Icon

QUOTE (vesperala @ Apr 13 2009, 02:55 PM) *

Fiecare cu ce-l doare....

QUOTE (pinturicchio @ Apr 13 2009, 03:59 PM) *
Pe Ganea nu il (mai) vad folositor pentru nationala..Fl Petre a fost si el bun, dar deja e batran, nu mai are nici viteza, nu il ajuta nici fizicul. Poate doar centrarile, mai prost ca Nicolita nu poti sa dai .
Danciu ar fi meritat o sansa la nationala, Marica mai marcheaza doar la Gina Pistol, la Stuttgart de-abia mai prinde echipa.

Probabil sa ai dreptate in legatura cu Ganea...nu l-am mai vazut de mult jucand. Dar mie Florentin Petre nu imi displace deloc. Ba dimpotriva. Dupa opinia mea , referitor la Banel, ar trebui sa se duca sa joace pe maidan fotbal , ca numai acolo ia unu mingea si fuge cu ea cat il tin picioarele , si o baga in oricare poarta apuca emo-lol.gif

Edited by piko: Apr 13 2009, 05:44 PM

User's Signature

PM
+ Quote Post

vesperala
post Apr 13 2009, 05:49 PM
Post #18

Miradoniz
Group Icon

CITEAZA(piko @ Apr 13 2009, 06:47 PM) *
Fiecare cu ce-l doare....
huh.gif

niște detalii...

User's Signature

Mihai Eminescu

PM
+ Quote Post

piko
post Apr 13 2009, 05:51 PM
Post #19

StarGazer
Group Icon

QUOTE (vesperala @ Apr 13 2009, 06:49 PM) *
huh.gif

niște detalii...

M-am referit la romani. Ne-am nascut poeti si antrenori. Exact ofurile noastre. Nu am avut nimic cu cometul tau. Iertare daca asa s-a inteles. hatoff.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th November 2018 - 02:13 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum