vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Blasfemii ,discutii defaimatoare Fata de Dumnezeu

Narcisa
post Mar 25 2009, 06:02 PM
Post #21

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

CITEAZA(vesperala @ Mar 25 2009, 02:56 PM) *
văd că induci omul în eroare:

Ba nuuu! Voi ma induceti pe mine in eroare , ca nu pricep de ce nu va puneti de acord si in forma, ca fondul este acelasi. Adica acceptat de toti. Daca va mai intepati, maine sunt in greva, stau in fata calculatorului cu banderola alba pe mana. Am zis! fingers.gif

User's Signature

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

BigDefender
post Mar 27 2009, 09:17 AM
Post #22

de la mine mai mult, de la altii mai putin
Group Icon

Group: SuperModerator
From: Buzau-Romania
Member No.: 18

Mr.Emanuel, in bunatatea si rabdarea Lui nemarginita ne primeste pe toti in gradina Sa!

User's Signature

Pace celor ce vin, bucurie celor ce raman, binecuvantare celor ce pleaca!

PM
+ Quote Post

soimos
post May 3 2009, 09:36 PM
Post #23

LittleStar
Group Icon
*

Group: Stars
Member No.: 953

QUOTE (BigDefender @ Mar 27 2009, 10:17 AM) *
Mr.Emanuel, in bunatatea si rabdarea Lui nemarginita ne primeste pe toti in gradina Sa!

Depinde la care "gradina" te referi ...nu de alta dar Isus recunoaste in Apoc.1.18 ca este stapanul cheilor iadului ... sa fie asta "gradina"?

Nu te supara dar intrebarea nu e gratuita din moment ce este notoriu faptul ca in crestinism Yahwe are un Fiu inainte de toti vecii ...iar in religia din care acest Yahwe a fost preluat in crestinism ...recte cea mozaica ...nici astazi nu are nici un fiu tot asa cum nu a avut nici inainte de toti vecii ...fapt care ma duce cu gandul ca poate nu e vorba de acelasi Yahwe ... deci poate si "gradina" lor o fi diferita ...ca in citatul dat!

Ce parere aveti ...cum explicam aceasta dilema ...sper ca nu imi este considerata postarea ca o blasfemie caci nu cred ca exista o Blasfemie mai mare decat sa crezi ca Dumnezeu are fii facuti cu pamantence !

User's Signature

PM
+ Quote Post

soimos
post Sep 17 2011, 04:40 PM
Post #24

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (soimos @ May 3 2009, 10:36 PM) *
Depinde la care "gradina" te referi ...nu de alta dar Isus recunoaste in Apoc.1.18 ca este stapanul cheilor iadului ... sa fie asta "gradina"?

Nu te supara dar intrebarea nu e gratuita din moment ce este notoriu faptul ca in crestinism Yahwe are un Fiu inainte de toti vecii ...iar in religia din care acest Yahwe a fost preluat in crestinism ...recte cea mozaica ...nici astazi nu are nici un fiu tot asa cum nu a avut nici inainte de toti vecii ...fapt care ma duce cu gandul ca poate nu e vorba de acelasi Yahwe ... deci poate si "gradina" lor o fi diferita ...ca in citatul dat!

Ce parere aveti ...cum explicam aceasta dilema ...sper ca nu imi este considerata postarea ca o blasfemie caci nu cred ca exista o Blasfemie mai mare decat sa crezi ca Dumnezeu are fii facuti cu pamantence !

Vad ca desi au trecut 2 ani de la data de cand am postat acest raspuns ...dar totusi nu am primit raspuns la aceasta "blasfemie oficiala" (aceea ca Dumnezeu are un copil) ...adica o blasfemie pe care o intalnim doar in instutia bisericii si la slujbasii ei ...dar nu si in Biblie!

Sa fie asta din cauza ca nu aveti argumente sa comentati afirmatia mea?

Poi atunci cum se face ca in Biblie nu scrie nimic despre Treime si despre felul cel putin "ciudat" in care a fost zamislit Isus?

Atentie ...intrebarea este pusa cu bun simtz si nu atac "credintele" nimanui !
Daca totusi este o contradictie in credinta ...aceste se pot pune linistit in contul Bibliei ...pentru ca ea insasi este o scriptura plina de contradictii ...asta spre a se intelege corect "problema" si sa nu fiu banuit ca "atac credinte" ... fapt pe care nu l-as face nici fata de cei care CRED in caii verzi pe pereti!

Edited by soimos: Sep 17 2011, 04:47 PM

User's Signature

PM
+ Quote Post

galapagos
post Sep 17 2011, 05:21 PM
Post #25

LittleStar
Group Icon
*

Member No.: 1,483

o Cruciada ceva ... emo-rade.gif
PM
+ Quote Post

soimos
post Sep 17 2011, 06:12 PM
Post #26

LittleStar
Group Icon
*

QUOTE (galapagos @ Sep 17 2011, 05:21 PM) *
o Cruciada ceva ... emo-rade.gif

emo-yeap.gif Ash ... da ce nu-mi ajunge aia pe care deja o am? aborigen.gif

Edited by soimos: Sep 17 2011, 06:14 PM

User's Signature

PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th August 2018 - 09:46 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum