vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Știre: Diaconescu: Mi-am vazut visul cu ochii, am otevizat Romania

Vesperal News
post Mar 19 2009, 05:41 PM
Post #1

News Bot

Group: Bot
Member No.: 61

Realizatorul Tv Dan Diaconescu a declarat, intr-un interviu pentru cotidianul Gandul, ca prin programele sale de televiziune a reusit sa "OTVizeze Romania", realizandu-si astfel un vis ce parea ireal pentru multi oameni de televiziune, transmite MEDIAFAX. "Acum cativa ani, cand spuneam ca vreau sa OTVizez Romania, unii ma injurau, altii spuneau ca sunt nebun. Acum mi-am vazut visul cu ochii. Nu numai ca alte posturi de televiziune au preluat reteta, dar s-a ajuns atat de departe, incat Mihaela...

vezi intregul articol

User's Signature

Acest cont este un BOT de știri, nu un user.

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Asimetric
post Mar 19 2009, 06:03 PM
Post #2

StarGazer
Group Icon

Group: Admin
From: Uncanny valley
Member No.: 161

Ce fapta de mare importanta si bravura a facut el...Vorbeste de parca a reusit unirea Romaniei cu Basarabia. "Acum cativa ani, cand spuneam ca vreau sa OTVizez Romania, unii ma injurau, altii spuneau ca sunt nebun. Acum mi-am vazut visul cu ochii."
Unul ca Diaconescu merita pus pe aceeasi treapta cu Ceausescu, Antonescu, Codreanu, Ramaru sau Hitler. A distrus ce mai ramasese din televiziunile din Romania. Visul unora e cosmarul altora. shooting.gif

Edited by Stelist_4_3v3r: Mar 19 2009, 06:03 PM

User's Signature

Pot să fiu uitat, pentru că
nu țin la brațe, pot să-mi lipsească.
Pot fi părăsit, pentru că
nu-mi iubesc picioarele, pot merge
și cu aerul.
Pot fi lăsat singur, pentru că
sangele meu se varsă în mare
oricum.

http://mariuslupu.deviantart.com/

PM
+ Quote Post

vesperala
post Mar 19 2009, 06:07 PM
Post #3

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

a telenovelizat televiziunile... sad.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

pufonel
post Mar 24 2009, 11:50 PM
Post #4

StarGazer
Group Icon

Group: Stars
From: țara pisicilor negre
Member No.: 246

Tineti cont totusi ca, daca nu exista apetitul romanilor pentru drame de 2 lei si disparitii :misterioase:, Diaconescu ar fi disparut de mult din peisajul media. Din pacate OTV si concurentii sai directi prospera, Libertatea si Click se vand ca painea calda, iar Magda Ciumac si Sexy Braileanca au devenit modele de urmat pentru adolescenti. N-ar trebui oare sa ne intrebam daca nu mai e si altcineva de vina in afara de Diaconescu? Normal ca el surfeaza (scuzati anglicismul) pe acest val, dar marii vinovati sunt in primul rand consumatorii, cei care nu pot sau nu vor sa gandeasca putin la ceea ce vad pe ecran, iar apoi televiziunile, care nu ofera (sau ofera prea putine) programe alternative pentru oameni cu neuronii in stare de functionare: talk show-uri interesante, concursuri de cultura generala, documentare sau emisiuni stiintifice.

Da, Diaconescu a OTVizat Romania, dar n-ar fi reusit singur. Noi l-am ajutat, noi sa ne spalam pe cap cu el! bleah.gif

Edited by pufonel: Mar 24 2009, 11:51 PM

User's Signature

"Don't rush me, I'm a-thinkin'... and my head hurts..."
(Yosemite Sam)
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd November 2017 - 03:02 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum