vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Diplome si permise de conducere. False., topic de specialitate .... LOL

Vesperal News
post Mar 19 2009, 08:13 AM
Post #1

News Bot

Group: Bot
Member No.: 61

Numarul persoanelor care au cumparat diferite diplome de absolvire prin filiera cercetata de politisti nu s-a putut stabili, dar, in urma perchezitiei, anchetatorii au stabilit ca e vorba de 15.000 de persoane care au incercat sa obtina sau au obtinut astfel de acte. In urma unei perchezitii domiciliare, procurorii si politistii au descoperit 60 de stampile contrafacute ale unor licee si facultati, aproximativ 200 de certificate de absolvire a unor licee, doua mecanisme de aplicare a timbrului...

vezi intregul articol

User's Signature

Acest cont este un BOT de știri, nu un user.

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Vesperal News
post Mar 19 2009, 08:13 AM
Post #2

News Bot

Group: Bot
Member No.: 61

Ieri, ofiterii Directiei Generale Anticoruptie (DGA) si procurorii clujeni au descins la domiciliile a 10 persoane banuite ca fac parte dintr-o retea de eliberare ilegala a carnetelor de sofer. 13 persoane au fost chemate la audieri, printre acestea aflandu-se patru angajati ai Serviciului Permise Auto din Cluj. Cel putin patru angajati ai Serviciului, dintre care unul din conducerea institutiei, sunt in atentia anchetatorilor, in timpul monitorizarii, acestia primind bani de la investigatori...

vezi intregul articol

User's Signature

Acest cont este un BOT de știri, nu un user.

PM
+ Quote Post

NightShift
post Mar 19 2009, 08:47 AM
Post #3

Scârțar
Group Icon

Group: Stars
From: Paradise City
Member No.: 110

QUOTE (Vesperal News @ Mar 19 2009, 08:13 AM) *
e vorba de 15.000 de persoane care au incercat sa obtina sau au obtinut astfel de acte (diplome) .

Sunt convins ca mare majoritate din "beneficiarii" diplomelor fac parte din structurile armatei sau politiei, deoarece altfel nu pot avansa in grade. biggrin.gif
Cei care vor sa invete cu adevarat fiindca au un scop in viata, aleg o facultate de stat. Sau particulara, ma rog ... dar oricum, o fac cat de cat pe bune.

User's Signature

PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th November 2018 - 05:56 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum