vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Zapp NoPay, ...a incercat cineva?

feueR-B-Frei
post Feb 22 2009, 07:51 PM
Post #1

FallingStar
Group Icon
**

Group: Stars
From: The Realm of Earth, one of the many parralel universes :)
Member No.: 868

Ma gandesc sa-mi portez un numar de V-dau-fn pe care nu-l mai folosesc (dar la care tin, ca e numar frumos frumos frumos de tot kiss_the_star.gif ) pe Zapp, pe oferta aia cu NoPay. A incercat vreun stimabil aceasta treaba? Cum merge? Cum stau baietii cu acoperirea? Dar cu promisiunile din oferta?

User's Signature

"După ce se crapă de ziuă,
Nu-ți va șopti nicio oglindă, că
Aveam chipul tău."
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

NightShift
post Feb 23 2009, 12:44 AM
Post #2

Scrar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

Pai eu am avut un abonament Zapp Share free (cu 3 telefoane), timp vreo 3 ani, dar la un moment dat am reziliat contractul.

Acoperirea nu e grozava, dar hai sa zicem ca daca te invarti prin zone mai rasarite, ... hmm... merge. Insa ultima picatura, cea care a umplut paharul, a fost alta: unul dintre telefoane avea o problema pe la baterie. Se descarca intr-o jumate de zi. Buun, am cumparat alt acumulator, dar degeaba. Problema era pe altundeva. A fost trimis de mai multe ori la service in Bucuresti, si de fiecare data mi l-au inapoiat "reparat".... pe naiba, era fix cum l-am trimis. Bine, Zapp ofera telefon la schimb pe perioada service-ului,, fapt perfect normal avand in vedere ca telefoanele lor NU functioneaza cu cartele SIM ci numarul de telefon se programeaza IN TELEFON. ... in fine,, detalii tehnice nesemnificative.

Desi initial terminalele m-au scos din sartie,, acum vine partea cea mai TARE!!!! TEAPA DE TEAPA!!! Am sunat la serviciul clienti ca sa le comunic hotararea de a renunta la serviciile Telemobil, si am aflat ca NU SE POATE REZILIA CONTRACTUL decat la implinirea unui numar intreg de ani de la data abonarii. huh.gif Adica,, defapt se poate, dar se platestc 200$ penalizare, pentru fiecare telefon in parte. Eu mai aveam 2 luni pana la ""aniversare"", asa ca, in loc sa le dau 600$ (cat pentru 3 telefoane), mai bine le-am facut cadou 2 luni de abonament. sta-le-ar in gat. emo-diablo.gif

Telemobil profita din plin de faptul ca omul ocupat nu are vreme de pierdut cu amenintari, juristi si tribunale. .... Niste tepari ordinari, ce mai...

feueR-B-Frei, fa cum crezi,, dar eu iti sugerez sa citesti cu mare atentie contractul. emo-blush.gif emo-blush.gif emo-blush.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

feueR-B-Frei
post Feb 23 2009, 10:12 AM
Post #3

FallingStar
Group Icon
**

From: The Realm of Earth, one of the many parralel universes :)
Member No.: 868

Faza e ca serviciul asta de care zic eu nu e cu niciun contract, e un pachet prepay. Poti sa-l cumperi si din hypermarket sau de la chioscul de ziare fara nicio problema. Am abonament pe Cosmote, cu siguranta n-as fi renuntat la el pentru Zapp. emo-tongue.gif
Oricum, multumesc mult pentru informatii, NightShift. smile.gif

User's Signature

"După ce se crapă de ziuă,
Nu-ți va șopti nicio oglindă, că
Aveam chipul tău."
PM
+ Quote Post

NightShift
post Feb 23 2009, 01:53 PM
Post #4

Scrar
Group Icon

From: Paradise City
Member No.: 110

Da, in postul precedent dintr-adevar am pus cam mult accent pe clauzele contractuale nesimtite, emo-imao.gif
dar de acoperirea slabuta si calitatea de toata jena a terminalelor, ... nu scapi nici in varianta prepay. smile.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th November 2018 - 08:14 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum