Jump to content
Vesperala Forum

»-(¯`v´¯)-» Sfântul Valentin - ღ O zi a îndrăgosiţilor ღ


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...
Urasc aceasta manifestare

 

Mie mi se pare o sărbătoare bună, dovada că nu luăm numai ce e rău din străinătate (cum se plîng unii :) ). Şi aşa aia a noastră avea un nume imposibil şi era practic uitată / trecută cu vederea. Au dezgropat-o unii să se arate mai patrioţi.

 

Dacă nu uit, data viitoare o să postez un tortuleţ roz în formă de inimioară.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

ne-am americanizat....suntem tari.... :lol: :lol: :lol:

 

Zicea bine un prieten de-al meu : " Ce se apropie? Valen....ce??? pe cat??? Se apropie 8 februarie....trebuie sa platesc rata..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Pe mine m-a amuzat foarte tare.... mai ales ca este si casatorit :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Doar ce mi-a picat fisa in legatura cu aceasta sarbatoare. Este o....prostioara. Si asta din Principiu. Cu riscul de a da intr-un limbaj de lemn, va prezint demonstratia mea:

Vlaentine's Day/Dragobete, este o sarbatoare, o zi speciala pt. indragostiti. Ori, din ceea ce am observat eu la altii, pt. indragostiti fiecare zi este una speciala. Asa ca, cine ii da dreptul cuiva sa spuna ca...pe 14 februarie este o zi mai speciala decat celelalte?! Sau haideti sa luam totul matematic. Esti indragostit/a si esti impreuna cu acea persoana din martie anul acesta, pana in ianuarie anul urmator. CUM sarbatoresti tu ziua speciala intre tine si persoana iubita, in februarie?

 

Atat am avut de zis....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...