vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
> Mitingul dedicat eroilor revoluției, București

vesperala
post Dec 21 2008, 12:03 PM
Post #1

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

Apariția lui Iliescu și dorința lui de a ține un discurs au avut drept rezultat lovirea lui cu monede (arginții trădătorului) și huiduirea lui.

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

vesperala
post Dec 22 2008, 11:03 AM
Post #2

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

la mitingul de azi, Iliescu s-a dus iar...

un bătrân a aruncat cu ouă în el..ohmy.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

Catalin X
post Dec 22 2008, 08:42 PM
Post #3

RisingStar
Group Icon

Group: Stars
From: Rm. Valcea
Member No.: 325

Ia cititi in ce minunata limba de lemn grait-a Bunicuta :

„Este rușinos că un grup de elemente certate cu spiritul civic, cu morala elementară, provocatori folosiți ca masă de manevră de unii simbriași ai diversiunilor de acest tip, exploatând și unele nemulțumiri personale ale unora dintre aceștia, s-au dedat și de această dată la acte de provocare - încercând să profereze jigniri și să creeze o stare de încordare, total contrară spiritului care trebuie să domine astfel de manifestări, și care îi animau pe cei mai mulți din cei prezenți - care au și dezavuat acțiunea provocatoare“.
PM
+ Quote Post

radu
post Dec 22 2008, 10:35 PM
Post #4

LittleStar
Group Icon
*

From: Timisoara
Member No.: 159

iliescu e un criminal (moraliceste vorbind...)
dar
este extraordinar cata energie are, la varsta lui (78 spre 79...), nu se lasa si se risca luandu-se la cearta cu contestatarii sai.

detest comunistul iliescu, presedintele criminal ce a dus minerii sa bata studentii din P-ta Universitatii, omul politic care spune totul atat de alambicat incat nu pricepi mare lucru.

sunt insa fascinat de energia pe care o are (negativa...), incat nu se lasa batut niciodata.

daca si cei din tarbara ,,dreptatii" ar fi macar pe jumate atat de perseverenti, lucrurile puteau evolua si altfel. asa, ,,partea intunecata" a avut castig de cauza la noi.

deocamdata... nea.gif
PM
+ Quote Post

Catalin X
post Dec 23 2008, 05:23 PM
Post #5

RisingStar
Group Icon

From: Rm. Valcea
Member No.: 325

QUOTE (radu @ Dec 22 2008, 11:35 PM) *
iliescu e un criminal (moraliceste vorbind...)
dar
este extraordinar cata energie are, la varsta lui (78 spre 79...), nu se lasa si se risca luandu-se la cearta cu contestatarii sai.

detest comunistul iliescu, presedintele criminal ce a dus minerii sa bata studentii din P-ta Universitatii, omul politic care spune totul atat de alambicat incat nu pricepi mare lucru.

sunt insa fascinat de energia pe care o are (negativa...), incat nu se lasa batut niciodata.

daca si cei din tarbara ,,dreptatii" ar fi macar pe jumate atat de perseverenti, lucrurile puteau evolua si altfel. asa, ,,partea intunecata" a avut castig de cauza la noi.

deocamdata... nea.gif

Cred ca exagerezi un pic in legatura cu hiper energia lui Iliescu . Probabil ca o fi un pic mai sanatos decat altii de varsta lui , dar nu cred ca iese mult din tiparul unui om de 78 de ani . Eu am cunoscut oameni batrani capabili de eforturi care nu-s la indemana oricarui tanar . Vara asta am intalnit un ceh de 75 de ani pe varful Negoiu din Fagaras . Acum vreo 4 ani am dat de un sibian de 80 de ani pe varful Cozia (jud Valcea) caruia ( la cum se misca si la cum arata ) nu-i dadeai mai mult de 60 .
Revenind la politica noastra , din pacate , cele doua tabere ( aia buni si aia rai ) se pare ca s-au amestecat atat de bine , incat este destul de greu sa-ti dai seama ce-i mai deosebeste .
PM
+ Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2018 - 07:52 AM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum