vesperala

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> why bother?, ( de ce să mai încerci?)

EM!L
post Dec 17 2008, 08:58 AM
Post #21

RisingStar
Group Icon

Group: Stars
Member No.: 296

Hai bre Rocozaure că găsești alta... nu fi supărat smile.gif He-he.

User's Signature

Curiozitatea a omorât pisica...
Go to the top of the page
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Dec 17 2008, 10:42 AM
Post #22

RisingStar
Group Icon

Member No.: 260

Se pare ca iar am fost ambiguu in exprimare si nu m-am facut inteles.
@Em!l : mersi de gluma, dar aici nu e chiar vb de situatia respectiva...

So let me make a point here. Sapt trecuta a trebuit sa astept dupa ce am iesit de la dus, pt. ca al meu coleg de camera avea "treaba" cu urata lui. Noh, mersi. De ce sa stau afara si sa RACESC eu, in timp ce ultimul tampit isi poate obtine toata atentia dorita cat ai pocni din degete? Avand in vedere ca este pt. a nu ştiu cata oara cand se intampla, pt. ca si anul trecut am avut un manelist care se comporta la fel, eu asta ziceam : nu se mai merita sa tanjesc dupa un anumit tip de afectiune care pt. absolut toti, mai putin mie, le este specific. Nu merita sa depui efort deloc, sa fii special, sa fii altfel, sa fii mai bun..sa fii mai distractiv, atata timp cat tot ceilalti urati care stau comozi si li se rupe de tot beneficiaza de cea mai mare atentie confused.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Narcisa
post Dec 17 2008, 12:48 PM
Post #23

StarGazer
Group Icon

Group: EveningStar
Member No.: 9

QUOTE (Rocozaur @ Dec 17 2008, 10:42 AM) *
Se pare ca iar am fost ambiguu in exprimare si nu m-am facut inteles.
@Em!l : mersi de gluma, dar aici nu e chiar vb de situatia respectiva...

So let me make a point here. Sapt trecuta a trebuit sa astept dupa ce am iesit de la dus, pt. ca al meu coleg de camera avea "treaba" cu urata lui. Noh, mersi. De ce sa stau afara si sa RACESC eu, in timp ce ultimul tampit isi poate obtine toata atentia dorita cat ai pocni din degete? Avand in vedere ca este pt. a nu știu cata oara cand se intampla, pt. ca si anul trecut am avut un manelist care se comporta la fel, eu asta ziceam : nu se mai merita sa tanjesc dupa un anumit tip de afectiune care pt. absolut toti, mai putin mie, le este specific. Nu merita sa depui efort deloc, sa fii special, sa fii altfel, sa fii mai bun..sa fii mai distractiv, atata timp cat tot ceilalti urati care stau comozi si li se rupe de tot beneficiaza de cea mai mare atentie confused.gif

Rocozaur, colegul tau si manelistul la care faci referire, au avut parte de orice altceva in afara de iubire. Nu-s de invidiat. Inteleg ca tu despre iubire vorbesti. Care nu-i totuna, desigur, cu satisfacerea unor instincte primare, tipica unei anume categorii de persoane. Poate destul de numeroasa. Fii sigur ca merita sa fii special, cu conditia sa cauti si sa gasesti ceva la fel de special. Asta nu se gaseste la coltul strazii. Dar exista. Ca toata suferinta ulterioara de-aici deriva. Ca si fericirea, desigur. O singura radacina au.

User's Signature

PM
+ Quote Post

malitzia
post Dec 17 2008, 01:00 PM
Post #24

StarGazer
Group Icon

Member No.: 172

Tind sa cred ca marile iubiri sunt parte din destin si vin exact la timpul potrivit. Pot sa caut si pe fundul marii, daca momentul acela inca nu a venit.

Si cred ca cea mai mare realizare din viata noastra este sa invatam ce este rabdarea.

Edited by malitzia: Dec 17 2008, 01:00 PM
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Dec 18 2008, 05:35 PM
Post #25

RisingStar
Group Icon

Pai si cat sa mai rabd? Pana cand cu totii din jurul meu vor avea o viata a lor alaturi de o anumita persoana ? sad.gif....Marile Iubiri?...Dar de ce nu am dreptul nici macar la micile iubiri? sad.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Dec 19 2008, 06:44 PM
Post #26

crowded and cold
Group Icon

From: Nicaieri
Member No.: 587

QUOTE (Rocozaur @ Dec 18 2008, 06:35 PM) *
Pai si cat sa mai rabd? Pana cand cu totii din jurul meu vor avea o viata a lor alaturi de o anumita persoana ? sad.gif....Marile Iubiri?...Dar de ce nu am dreptul nici macar la micile iubiri? sad.gif

ai rabdare si nu te lasa inselat de aparente, poate nu toti pe care ii vezi alaturi de un partener sunt neaparat fericiti
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Jan 20 2009, 12:31 PM
Post #27

RisingStar
Group Icon

QUOTE (lucareli @ Dec 19 2008, 06:44 PM) *
ai rabdare si nu te lasa inselat de aparente, poate nu toti pe care ii vezi alaturi de un partener sunt neaparat fericiti

Ummmm am o vaga impresie ca de fapt sunt, la cat de putin le pasa de ce se intampla in jurul lor....
Can i cry again now? emo-cry.gif
Invision-Board-France-653.gif povestilor de dragoste, atata timp cat fac parte din categoria celor care le incurca pe ale altora...emo-cry.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Jan 24 2009, 11:51 PM
Post #28

RisingStar
Group Icon

Definitiv pierdut tot sad.gif Sanse de a redresa situatia fata de o anumita persoana 0 ..! Se pare ca termenul de "Iubire" si "prietenie" nu se vor lipi niciodata de mine emo-cry.gif Si pe langa asta, mai si stric viata altora sad.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

vesperala
post Jan 24 2009, 11:53 PM
Post #29

Miradoniz
Group Icon

Group: *vesperala*
From: În castel de treci prin colonade...
Member No.: 1

smile.gif de ce te lamentezi?

lumea nu începe și nu se termină cu un om, așa că va veni și vremea când vei găsi persoane cu care ești mult mai compatibil afectiv și cu care te vei înțelege

plângi ca fata mare că rămâne nemăritată emo-lol.gif emo-hugher.gif

User's Signature

O raclă mare-i lumea. Stelele-s cuie/Bătute-n ea Ɵi soarele-i fereasta/La temniƣa vieƣii
Mihai Eminescu

Stelele-n cer, deasupra mărilor, ard depărtărilor, pùnă ce pier...

PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Apr 28 2009, 11:04 PM
Post #30

RisingStar
Group Icon

Pe celalalt coleg de camera l-au apucat intrebarile existentiale daca eu pastrez sau nu camera la anul, ca sa stie daca are liber sa poata sa stea doar el cu prietena lui, pe motiv ca mie mi-ar fi mai usor sa-mi gasesc alta camera, dar lui una goala nu. Mersi! In continuare sunt cel caruia i se face Vant doar pt. ca ceilalti sa se simta bine! Ori o sa fiu si eu pus in aceeasi situatie ca si el, de a le face vant altora si de a ma folosi de altii ca sa ma simt EU bine alaturi de o anumita persoana, ori sa nu mai aud nimic de "iubire", care in mod oficial a devenit cap de lista neagra resent.gif rain.gif emo-ang.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Lucareli
post Apr 30 2009, 09:36 PM
Post #31

crowded and cold
Group Icon

e greu cu dragostea asta, al naibii de greu, ai rabdare, rocozaur, intr-o zi soarele va straluci si pe strada ta give_heart.gif
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post May 1 2009, 12:58 AM
Post #32

RisingStar
Group Icon

A existat un singur Soare, care mie de la un anumit moment mi-a fost interzis. sad.gif Am dorit apoi ca daca nu se poate, atunci, mai bine nimic. Si uite ca m-am ales cu nimic si realizez ca a fost o gresala, doar ca nu mi se mai permite sa revin asupra deciziei. Si asta taman cand imi recapatasem o oarecare speranta ca ma pot apropia mai mult. Sau la fel de mult cat am fost intr-o anumita perioada. Din toata afacerea asta, ea a iesit intotdeauna fericita alaturi de fostul si actualul iubit, si eu cu nimic. Doar cu niste vise, sperante si iluzii pt. care am facut tot posibilul sa devina realitate, doar ca ele sa fie traite de ea, alaturi de altul. Asa ca eu pic de fraier la faza asta...ca intotdeauna. sad.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Jun 10 2009, 02:52 PM
Post #33

RisingStar
Group Icon

Atata timp cat mie mi se va raspunde cu "intre noi doi nu poate fi vorba de mai mult decat prietenie" in timp ce fata de absolut toti cei din jurul meu exista posibilitatea sa se intample.....imi pare rau, dar cred ca cineva acolo sus isi cam bate joc de mine sad.gif Si iarasi ma simt prost....

User's Signature

PM
+ Quote Post

malitzia
post Jun 11 2009, 09:00 PM
Post #34

StarGazer
Group Icon

Member No.: 172

Mai Rocozaur, dar nu mai sunt fete pe lumea asta? Eu nu stiu de ce nu treci peste. Sunt o gramada de fete care te asteapta, numai tu sa vrei sa le gasesti. Nu s-a sfarsit lumea cu dansa. Daca fata te respinge e clar ca nu te vrea. Si chiar de s-ar intampla prin reducere la absurd sa te vrea candva, te va vrea ca alternativa la cel care i-a dat papucii. Daca ceva nu merge bine de prima data, e clar ca nu va functiona nicicand. Eu zic ca esti baiat istet si vei considera ca este necesar sa-ti cauti o fata care sa te vrea si ea. Eu asa vad treburile.
PM
+ Quote Post

Rocozaur
post Jun 11 2009, 10:40 PM
Post #35

RisingStar
Group Icon

Ba s-a cam sfarsit lumea cu dansa....sad.gif De mai bine de juma de an nu mai pot sa leg si eu o idee, un gand, un vis de calatorie..nimic...Si nu imi spuneti mie asta..va roog...doar eu stiu cat m-am zgariat pe ochi la cum pt. cineva fata de care nu era nimic, dupa un strop de alcool s-a rezolvat totul, desi persoanele in cauza deja aveau pe altcineva..sad.gif

User's Signature

PM
+ Quote Post

Unknown One
post Jan 17 2010, 09:59 AM
Post #36

LittleStar
Group Icon
*

From: Up a tree...
Member No.: 664

Rocozaure, cu alcoolu' nu se rezolva absolut nimic...
unele persoane nu merita, si cu asta basta... am ajuns si eu la concluzia asta [the hard way]
aseara mi-a zis cineva ca acum, in halul in care sunt, "aleasa" ar putea sa treaca pe langa mine si sa fie ranita de atitudinea mea actuala. personal, cred ca imi asum riscul... si eu m-am cam saturat...
au mai ramas 2 femele in viata mea personala: Zambilica si Maria [masina si respectiv chitara]

in alta ordine de idei, ca sa nu-ti mai faci atatea ganduri, incearca sa te deconectezi cumva... pe mine ma anuta enorm condusu'... simt ca las totul in urma...

User's Signature

I can teach you wonders if you give me your soul...

Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.
PM
+ Quote Post

Lucareli
post Mar 26 2010, 06:39 PM
Post #37

crowded and cold
Group Icon

CITEAZA(Rocozaur @ Jun 11 2009, 11:40 PM) *
Ba s-a cam sfarsit lumea cu dansa....sad.gif De mai bine de juma de an nu mai pot sa leg si eu o idee, un gand, un vis de calatorie..nimic...Si nu imi spuneti mie asta..va roog...doar eu stiu cat m-am zgariat pe ochi la cum pt. cineva fata de care nu era nimic, dupa un strop de alcool s-a rezolvat totul, desi persoanele in cauza deja aveau pe altcineva..sad.gif

Rocozaur, ai 22 de ani, sa mai am anii tai rolleyes.gif Are balta peste, nu ai nimic sa te lege, mergi inainte, nu privi inapoi. La mine corason-ul e ultimul pe lista, o investitie proasta, nu se castiga nimic. rolleyes.gif
Ce-ai mai facut?
PM
+ Quote Post

gabiseN
post Apr 2 2010, 07:25 PM
Post #38

LittleStar
Group Icon
*

Member No.: 998

Vin și eu acum cu niște idei și concepte ca un cunoscător. Rocozaur, în caz că te-ai simțit vreodată singurul care are trăiri de-astea gândește-te că mai e unu ca tine. Și ăla sunt eu. Din ce-am citit pe-aici manifest cam aceleași simptome și nici eu nu prea mă simt bine în pielea mea. Dar, ceea ce am învățat eu odată cu experiențele astea e că dragostea nu e de mine și să-mi văd de altceva. Ieși la bere cu băieții, mai joacă un fotbal, un baschet, mai citește o carte (nu sunt ironic), mai găseșteți alte ocupații decât dragostili. Fă-ți prieteni buni, în care poți să ai încredere, așterne-te cu picioarele pe pământ și dacă vine vreo ocazie n-o rata, oricine ar fi ea. Eu fac toate astea și din când în când mă mai amăgesc gândindu-mă că nu-s bun de nimic, că nicio fată n-am putut să păstrez din cele avute. Și atunci realizez că de fapt gândindu-mă la asta și amăgindu-mă n-am rezolvat nimic și nimeni nu m-a scos din groapă, ci tot acolo am rămas. Încearcă să uiți și ai să te simți mai bine. Nu zic să abandonezi de tot partea cu dragostea și să rămâi singur cuc toată viața, dar numai așa îți poți distrage singur atenția de la lucruri de-astea și timpul va trece mai ușor invers proporțional de cum vor veni și fetele. :D

User's Signature

Nu am răbdarea necesară să citesc toate posturile. Asta e dacă mă repet!!!
Aloo! Pot să câștig ceva?
PM
+ Quote Post

Yelle
post Jan 17 2015, 06:32 PM
Post #39

StarGazer

Group: Banned by Moderators
Member No.: 1,771

Adolescenta e o varsta de tot rahatul. Serios.
PM
+ Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2018 - 02:41 PM
Arta si savoare www.iconcert.ro
 Vesperala Forum