Jump to content
Vesperala Forum

Mici victorii personale


vesperala

Recommended Posts

mici războaie, mici victorii...

 

de câte ori oare nu purtăm astfel de războaie zilnic? uite, faptul că reuşesc să pun numele/logo pentru forum e pentru mine o victorie personală, de fiecare dată mă mă bucură de parcă aş isprăvi de făcut skinul..:P

 

 

spuneţi din micile voastre victorii. :fight: :duel:

Link to comment
Share on other sites

O mica, insa mare victorie a mea este :

 

Am lasat fumatul de 4 spre 5 ani, si il urasc din toata fiinta mea, deci fara sanse de revenire, cu alte cuvinte, acest thread al vietii mele este inchis pe vecie :closed:

Edited by Black Hawk
Link to comment
Share on other sites

O mica, insa mare victorie a mea este :

 

Am lasat fumatul de 4 spre 5 ani, si il urasc din toata fiinta mea, deci fara sanse de revenire, cu alte cuvinte, acest thread al vietii mele este inchis pe vecie :closed:

norocosule, eu inca sunt in perioada critica.Am 22 de zile de cand nu fumez

Link to comment
Share on other sites

norocosule, eu inca sunt in perioada critica.Am 22 de zile de cand nu fumez

 

 

Nu te lasa, intradevar este perioada crunt de critica, eu de cate ori imi venea sa o iau de la capat, imi imaginam ce este mai urat legat de fumat, am vazut la I.M.L, pe holuri, niste borcane cu plamani afectati de fumat, pot spune ca de cate ori imi veneau in minte acele imagini, ideea de fumat trecea si granita daramite sa mai fie prin preajma mea. Nu vei avea mai multi bani, nu acesta este castigul, ci exercitiul de vointa reusit si sanatatea castigata. Bafta iti doresc

Edited by Black Hawk
Link to comment
Share on other sites

Ca o manusa mi se potriveste topicul.

 

Ieri mi-am permis sa ignor si sa tin la usa pe cineva care mi-a dat peste nas doi ani la rand.

 

S-a dovedit a fi de "carton". Sper sa se sinucida. E al mai bun lucru pe care-l poate face. Nu glumesc.

 

Am mai trecut prin asa ceva. Nu ma simt vinovat si nu m-am simtit asa nici macar atat cat m-as simti daca as calca un vierme cu piciorul.

Sunt chestii care se fac si chestii care nu se fac. Eu intamplator stiu sa lucrez pe "inflatie". Am anul 96 drept scoala.

 

 

Iertati-ma. Iar scriu aiurea. Insa este mica mea victorie. As fi ipocrit sa spun ca nu ma bucur.

 

E personala treaba. Amanunte.

 

Tot binele dumneavoastra.

Link to comment
Share on other sites

Ca o manusa mi se potriveste topicul.

 

Ieri mi-am permis sa ignor si sa tin la usa pe cineva care mi-a dat peste nas doi ani la rand.

 

S-a dovedit a fi de "carton". Sper sa se sinucida. E al mai bun lucru pe care-l poate face. Nu glumesc.

 

Am mai trecut prin asa ceva. Nu ma simt vinovat si nu m-am simtit asa nici macar atat cat m-as simti daca as calca un vierme cu piciorul.

Sunt chestii care se fac si chestii care nu se fac. Eu intamplator stiu sa lucrez pe "inflatie". Am anul 96 drept scoala.

 

 

Iertati-ma. Iar scriu aiurea. Insa este mica mea victorie. As fi ipocrit sa spun ca nu ma bucur.

 

E personala treaba. Amanunte.

 

Tot binele dumneavoastra.

 

 

RoAp, e ok, unele persoane merita o asemenea pozitie, daca tu stii ca ai fost motivat atunci este in regula. Asa ajungi sa-ti recapeti si respectul de sine.

Edited by Black Hawk
Link to comment
Share on other sites

RoAp, e ok, unele persoane merita o asemenea pozitie, daca tu stii ca ai fost motivat atunci este in regula. Asa ajungi sa-ti recapeti si respectul de sine.

 

Va garantez ca punctul meu de vedere este cel potrivit.

 

Cosider asta o mica victorie in ultima instanta. Mai bine asa decat sa fiu ipocrit(ma repet).

 

Stiti bine ca respectul de sine este strict personal. Nu e nevoie de raportari la o situatie data.

 

Poate m-am exprimat prost. Pur si simplu cred ca respectivul isi merita soarta. Si am mai trecut prin asa ceva(iarasi ma repet).

Nu cred ca e ok sa ne pierdem timpul cu problemele cuiva care dupa legile naturii si ale bunului simt trebuie sa dispara.

 

Eu am fost invinovatit aiurea ca un dobitoc s-a sinucis din cauza mea. Asta e al doilea(admitand ca o sa o faca). Cu tot respectul va spun insa, nu-mi pasa. Fara echivoc.

 

Nu-mi pasa nici macar de suferinta celor apropiati lui(lor).

 

Si nu incalc bunul simt. Tot binele dumneavoastra.

Link to comment
Share on other sites

o victorie adevărată ar fi să ignori pe cei ce nu îţi convin... gesturile extreme sunt semne de labilitate psihică şi responsabilitatea revine exclusiv individului. pentru că va găsi oricum pretextul pentru ele.

Link to comment
Share on other sites

o victorie adevărată ar fi să ignori pe cei ce nu îţi convin... gesturile extreme sunt semne de labilitate psihică şi responsabilitatea revine exclusiv individului. pentru că va găsi oricum pretextul pentru ele.

 

Nu tin neaparat la victorii "adevarate". E ultima mea grija.

 

Discutam despre mici "victorii" personale. Asa consider eu asta.

 

De ce credeti ca am reactionat neortodox la asa ceva? Fiindca mi-am permis sa scriu in locul frecatului mainilor de placere? Din exterior pare aiurea.

 

Si in ultima instanta. De ce trebuie sa ignor un zero muribund? Poate v-a scapat ceea ce am scris. Genul "de carton".

 

Cu tarele aferente. Sa-l ia d*cu! Duca-se. Sper sa ia exemplul primului. Adica sa crape.

Link to comment
Share on other sites

Nu tin neaparat la victorii "adevarate". E ultima mea grija.

 

Discutam despre mici "victorii" personale. Asa consider eu asta.

 

De ce credeti ca am reactionat neortodox la asa ceva? Fiindca mi-am permis sa scriu in locul frecatului mainilor de placere? Din exterior pare aiurea.

 

Si in ultima instanta. De ce trebuie sa ignor un zero muribund? Poate v-a scapat ceea ce am scris. Genul "de carton".

 

Cu tarele aferente. Sa-l ia d*cu! Duca-se. Sper sa ia exemplul primului. Adica sa crape.

 

RoAp, prietene, ai incredere ca vad si analizez lucrurile obiectiv, nimeni nu critica ceea ce ai prezentat aici, mai curand cred ca se punea de acord. Este o victorie a ta dar si o rabufnire adunata, in regula, daca ai lansat-o las-o sa se duca. Suntem pe acelasi trotuar cu tine. :yes:

Link to comment
Share on other sites

RoAp, prietene, ai incredere ca vad si analizez lucrurile obiectiv, nimeni nu critica ceea ce ai prezentat aici, mai curand cred ca se punea de acord. Este o victorie a ta dar si o rabufnire adunata, in regula, daca ai lansat-o las-o sa se duca. Suntem pe acelasi trotuar cu tine. :yes:

 

Am inteles si apreciez. Stiam asta de fapt de la inceput.

 

Va multumesc si cred ca mai bine ma opresc.

 

Pana la urma e un fapt de viata si atata tot. Sa uitam.

 

Tot binele dumneavoastra. Danke Hawk. roap.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

In general nu-mi schimb deciziile. Azi am facut-o. Dupa o zi de gandire.

Am provocat multe neajunsuri colegilor in ultimul timp. Nu discut cauzele.

Intai sa mi le lamuresc eu.

 

Nu stiam cum sa ajung mai repede sa intru aici pe forum.

Imi asum raspunderea chiar daca mult nu mai ajuta.

Pentru acest lucru multumesc tuturor. Am invatat ceva aici. Azi mi-am dat seama.

Pentru mine este o victorie. Imensa.

 

Tot binele dumneavoastra! :d1:

 

Puteti spune ca e patetic. Nu am sa ma supar si nu am sa ma enervez. M-am gandit

la asta, credeti-ma.

Link to comment
Share on other sites

Am provocat multe neajunsuri colegilor in ultimul timp. Nu discut cauzele.

Intai sa mi le lamuresc eu.

Tu, neajunsuri?

 

Ce ar fi fără tine aici? :)

Nu ai cum să provoci neajunsuri.

Supărările trec.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Am fost 2 luni de zile locul intai pe Europa pe un server de Call of duty 4

Am jucam unicul joc la multiplayer care mi-a placut , am avut un punctaj dubla fata de cel care ma urma ,eram de neinvins meci dupa meci eram primul cu scorul cel mai mare (cele mai multe kill-uri) aveam si un calculator foarte perfomant de care acum mi-e dor :lol:

Dar am fost mandru sa ma vad acolo in top

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...