Jump to content
Vesperala Forum

Ce ai face daca ?


king_mihaitza

Recommended Posts

am un joc pentru voi. sper sa va placa si sa il jucati cu drag. Jocul se numeste : Ce ai face daca ?

Am sa incep eu si raspunde urmatorul : Ce ai face daca afara ar ploua si nu ai putea iesi din casa ?

urmatorul raspunde si intreaba o intrebare de genu: Ce ai face daca ...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am inceput daca nu ai observat. Eu am intrebat : Ce ai face daca afara ar ploua si nu ai putea iesi din casa ? si intrebarea trebuie sa fie de forma : Ce ai face daca ...? e atat de greu ? :gunfire:

Edited by king_mihaitza
Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa incepi tu... dar lasa ca incep eu pana nu vine Narcisa sa-mi fure primul loc.

 

Ai ramane blocat in lift?

 

 

Am inceput daca nu ai observat. Eu am intrebat : Ce ai face daca afara ar ploua si nu ai putea iesi din casa ? si intrebarea trebuie sa fie de forma : Ce ai face daca ...? e atat de greu ? :gunfire:

Ce ai face dacă e deja conţinut în titlul topicului, de aceea malitzia a completat doar..:)

 

 

1. în lift ...aş suna pompierii

:)

 

2. dacă aş sta în casă, nu ar conta că plouă sau nu... aş intra în forum

 

new: dacă te-ai trezi într-o dimineaţă chinez?

Link to comment
Share on other sites

dar cu ce ar multumi-o asta pe Narcisa ?

 

Ai perfecta dreptate ...poate ar multumi-o pe vespe...mie nu mi-ar ajunge, categoric. :nea: :confused: :rade:

 

 

 

m-as muta la munte.

 

daca te-ai trezi vorbind portugheza?

 

As da fuga la Kg70, sa-i spun patania , ne-om intelege noi cumva, prin limbajul mimico-gestual... :confused:

...ti-ar dispare de acasa sotul/sotia?

Edited by Narcisa
Link to comment
Share on other sites

cred ca asta m-ar pune pe ganduri ,sa fii condamnat la moarte cred ca e teribil,cred ca ai trai intens in ultimile zile

 

daca ar trebui sa tii un discurs improvizat ,in fata a sute de persoane?

 

As fixa cea mai eleganta femeie din adunare si mi-as imagina ca ma adresez doar dumneaei.

 

Ce-ai face daca in timp ce tii discursul vine cineva intarziat si o saruta?

Link to comment
Share on other sites

:lol: pai mi-as gasi alta femeie eleganta

 

ce ai face daca cel care o saruta ar fi prietenul tau cel mai bun?

 

As spune: ups. Taman pe el s-a nimerit sa-l las fara mandra. :D:

 

Ce-ati face daca ar fi sa alegeti pe termen scurt intre concedieri si potential profit? (absolut generic intreb).

Link to comment
Share on other sites

N-as da vrabia din mana...nu sunt genul. Ca sa risc mi-ar trebui niste calitati pe care nu le am. Insa ii admir pe cei care stiu sa riste inteligent.

 

...ai ajunge in situatia sa depui marturie, in instanta, impotriva celui mai bun prieten al tau?

 

Ar fi o declaratie care sa-mi ajute prietenul. Ma rog, in spete financiare, nu alte tampenii. In stuatii limita tacerea e sfanta. Asa am fost crescut. E un soi de prietenie mai ciudata. Chastia ca de frica iti vinzi aproapele e treaba mult mai ampla. Nu e cazul.

 

Is prieten si ii stiu de o viata pe multi tipi dubiosi, cu ani grei facuti dupa gratii. Este strict treaba lor.

Asa cum ii cunosc pe raii de la interventii de la antidrog sau mai stiu eu care serviciu operativ.

 

Q; ... V-ati indragosti de o femeie care v-ar suci mintile?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...