Jump to content
Vesperala Forum

Mergi la europarlamentare la vot?


votezi?  

42 members have voted

  1. 1. votezi?

    • Da
      7
    • Nu
      30
    • Nu ştiu
      3
    • nu am încă 18 ani, deci nu am drept de vot
      2


Recommended Posts

vă interesează alegerile europarlamentare? participi la vot?

 

 

eu: NU

 

Guvernul a stabilit ziua de duminica, 7 iunie 2009, ca zi pentru organizarea si desfasurarea alegerilor membrilor din Romania in Parlamentul European

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa vote4z, desi Parlamentul european inca nu are o prea mare putere de decizie. Si sper ca romanasii nostri sa lase deoparte micii si berea electorali si sa aiba intr-adevar o agenda crediila la nivel european, altfel o sa fim in continuare a cincea roata la caruta europeana.

Link to comment
Share on other sites

pot sa previn aparitia unor europarlamentari incapabili in PE

Acelasi lucru poti sa-l faci mult mai simplu prin neprezentare la vot. :)

 

 

 

o sa fim in continuare a cincea roata la caruta europeana.

Pai oricum asta suntem, si vom fi in continuare.

Ieri am auzit la radio ca tarilor nordice nu le prea convine ca tarile din sud-estul europei sa aiba aceeasi putere de decizie,

pe motiv ca nu sunt la fel de inteligente. Eu personal .... le dau dreptate, si in consecinta, nu ma duc la vot. :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
:) din câte ştiu se poate lăsa vot alb, adică mergi, dar nu ştampilezi

 

eu votez, bine înteles ! Au murit oameni ca sa votezi ar fi rusine sa nu merg !!! Daca toti candidatii sunt hoti, mergi si alegi... alb ca protestare sau îl alegi pe cel mai putin necinstit.

 

o precisie, votez în Franta si sunt Francez (100%)

 

o serata buna tuturor

Link to comment
Share on other sites

Nu; nu voi merge la vot; spune aicneva ca suntem a -5- roata la caruta; daca ar fi asa,tot ar fi bine;am fi roata de rezerva; dar nu suntem;nu vedeti toate magariile care se fac si se spun?;si apoi,sa-i trimit la stat degeaba pe 6.000 eoru in mina/luna?;si eu ma chinui cu o amarita de pensie de boala?;Nu; Prefer sa stiu ca nu am contribui la "statul lor degeaba si pe banii nostri";

Doamne ajuta!

Link to comment
Share on other sites

da, merg la vot si dupa parerea mea cei care nu voteaza, nici sa nu se planga :mousquetaire:

Care e diferenta dintre cei care voteaza si cei care nu? E una singura. Cei care nu voteaza au taria de a nu se lasa prostiti de hienele care se bat pe niste functii de pe urma carora vor castiga multi bani, iar in schimbul banilor nu vor face nimic. Eu cred ca astia de nu se duc la vot sunt si mai indreptatiti sa aiba obiectii, pentru ca ceilalti nu aleg ce e mai bine pentru tara, ci ii imbogatesc pe cei care i-au mintit in campanie, si care isi vor bate joc de ei (de fapt, de toti) cu acelasi cinism cu care au facut-o pana acum. :) Ideea e ca nu am de unde alege. Iar daca ar fi sa aleg (ipotetic), cel in care mi-am pus sperantele ma va umili crunt in fiecare zi din mandatul cu care l-am onorat. Asa ca, ce rost are?

De 20 de ani, cei care au votat "schimbarea" au parte de iluzii legate, de exemplu, de construirea unor strazi, sosele decente. De un sistem de sanatate mai bun, cu infrastructura competenta, de invatamant mai eficient, etc. A schimbat vreunul din alesi ceva? Extrem de putin, aproape nedetectabil. Deci, o mai spun o data: ce rost are?

 

Am avut reprezentanti si pana acum, dar astia stau pe-acolo doar ca sa nu fie scaunele libere la Bruxel. Nu stiu ce avem de castigat din prezenta lor in parlament. :think:

 

PS: Voi continua sa am obiectii la adresa alesilor gloatei. Daca mi se ia acest drept, cu ce mai raman?

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...