Jump to content
Vesperala Forum

Mitingul dedicat eroilor revoluţiei, Bucureşti


vesperala

Recommended Posts

Ia cititi in ce minunata limba de lemn grait-a Bunicuta :

 

„Este ruşinos că un grup de elemente certate cu spiritul civic, cu morala elementară, provocatori folosiţi ca masă de manevră de unii simbriaşi ai diversiunilor de acest tip, exploatând şi unele nemulţumiri personale ale unora dintre aceştia, s-au dedat şi de această dată la acte de provocare - încercând să profereze jigniri şi să creeze o stare de încordare, total contrară spiritului care trebuie să domine astfel de manifestări, şi care îi animau pe cei mai mulţi din cei prezenţi - care au şi dezavuat acţiunea provocatoare“.

Link to comment
Share on other sites

iliescu e un criminal (moraliceste vorbind...)

dar

este extraordinar cata energie are, la varsta lui (78 spre 79...), nu se lasa si se risca luandu-se la cearta cu contestatarii sai.

 

detest comunistul iliescu, presedintele criminal ce a dus minerii sa bata studentii din P-ta Universitatii, omul politic care spune totul atat de alambicat incat nu pricepi mare lucru.

 

sunt insa fascinat de energia pe care o are (negativa...), incat nu se lasa batut niciodata.

 

daca si cei din tarbara ,,dreptatii" ar fi macar pe jumate atat de perseverenti, lucrurile puteau evolua si altfel. asa, ,,partea intunecata" a avut castig de cauza la noi.

 

deocamdata... :nea:

Link to comment
Share on other sites

iliescu e un criminal (moraliceste vorbind...)

dar

este extraordinar cata energie are, la varsta lui (78 spre 79...), nu se lasa si se risca luandu-se la cearta cu contestatarii sai.

 

detest comunistul iliescu, presedintele criminal ce a dus minerii sa bata studentii din P-ta Universitatii, omul politic care spune totul atat de alambicat incat nu pricepi mare lucru.

 

sunt insa fascinat de energia pe care o are (negativa...), incat nu se lasa batut niciodata.

 

daca si cei din tarbara ,,dreptatii" ar fi macar pe jumate atat de perseverenti, lucrurile puteau evolua si altfel. asa, ,,partea intunecata" a avut castig de cauza la noi.

 

deocamdata... :nea:

Cred ca exagerezi un pic in legatura cu hiper energia lui Iliescu . Probabil ca o fi un pic mai sanatos decat altii de varsta lui , dar nu cred ca iese mult din tiparul unui om de 78 de ani . Eu am cunoscut oameni batrani capabili de eforturi care nu-s la indemana oricarui tanar . Vara asta am intalnit un ceh de 75 de ani pe varful Negoiu din Fagaras . Acum vreo 4 ani am dat de un sibian de 80 de ani pe varful Cozia (jud Valcea) caruia ( la cum se misca si la cum arata ) nu-i dadeai mai mult de 60 .

Revenind la politica noastra , din pacate , cele doua tabere ( aia buni si aia rai ) se pare ca s-au amestecat atat de bine , incat este destul de greu sa-ti dai seama ce-i mai deosebeste .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...