Jump to content
Vesperala Forum

Stolojan candidează la alegerile europarlamentare


Se retrage, nu se retrage...  

6 members have voted

  1. 1. Fiind primul pe lista PDL, va fi ales... probabil.

    • Se va retrage după aceea
      2
    • Va rămâne europarlamentar
      1
    • Nu va câştiga
      3


Recommended Posts

Eu una cred că e pus primul în speranţa să se mai aducă nişte voturi.

Şi credeţi ce vreţi, eu nu cred că va rămâne nici europarlamentar, se va retrage şi de acolo fără explicaţii.

:rade: nu pricep cum îşi mai imaginează cineva că mai poate fi votat...

Sincer consider că aşa vor pierde voturi. Nu cred că ajung la europarlamentare să votez, dar ştiu că nu aş pune ştampila pe Stolojan indiferent la ce partid ar candida.

Link to comment
Share on other sites

De data asta cred ca va ramane europarlamentar, pentru ca nu e o asa mare raspundere ca functia de prim ministru. Si, oricum, la alegerile astea se voteaza mai degraba partidul decat candidatii.

Nu stiu de ce am senzatia ca multi vor vota cu EBA. Probabil pentru ca mi se pare foarte normal ca, in Romania, o persoana semi-analfabeta, cu inclinatii spre orice altceva in afara de politica, sa castige niste alegeri, pentru orice. Ea e independenta. :)

 

PS: EBA = Elena Basescu.

 

On: Stolojan nu va castiga. Dupa circul de asta-iarna, cine mai pune vreo stampila pe el?

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

On: Stolojan nu va castiga. Dupa circul de asta-iarna, cine mai pune vreo stampila pe el?

Pe mine nu m-ar mai uimi nici sa-l voteze lumea masiv,, cum nu m-ar uimi faptul ca de data asta sa nu mai dea inapoi.

Dar sunt de acord ca este foarte posibil sa candideze iarasi cu titlu de pacalici.

 

 

 

Stolo, la un moment dat a ajuns o ultima speranta a romanilor.... UN MIT.

... dar si el stie asta. Si mai stie si ca i-ar fi mult mai bine sa nu aiba ocazia de a demonstra contrariul. :imao:

Link to comment
Share on other sites

Repet: votul la europarlamentare e pe liste, NU uninominal. Deci daca partidul (recte Basescu) il pune in capul listei (sau in primele vreo 20 pozitii), sigur va fi ales. Iar de razgandit nu prea are de ce: e un post caldut, fara mare bataie de cap si cu un salariu frumos. E ocazia ideala sa-l traga elegant pe linie moarta, si el stie asta si mai stie ca in Romania e cam terminat, asa ca va accepta situatia. Parerea mea :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...