Jump to content
Vesperala Forum

mozilla repair,repara,backup,restore,bookmarks,parole,eroare


Recommended Posts

mozilla repair,repara,backup,restore,bookmarks,parole,setari

un mic si poate vreodata sigur util program pentru a face backup-copie de rezerva a tututror setarilor.parolelor,bookmarks in cazul reinstarii windows sau dintr-o eroare oarecare.

 

un program care ne poate scapa de belele daca suntem un anumit gen de ..neastamaparati

(dar daca am fi cu adevarat , atunci nici macar n-am folosi acest program)

ce face?

a mai fost pus aici, dar dintr-un necaz nu mai exista

eu ma pricep destul de bine la conexiuni si nu m-as baga, dar e un program bun si merita

se intampla, mie da si tot nu-l folosesc, (dar promit ca de azi da), ca le tot .., si sucesc

si de multe ori pierd parole (pe mozilla nu, vezi ca nu sunt de exemplu)

of, ce ma fac?

eu folosesc opera, de-aia nu ne intelegm repede.

 

aveti o singura sansa buna daca folositi mozilla, fie chrome ca 2 fraierii, sau opera ca mine

(opera si cel mai rapid browesr din lume, si acolo am smecherie, cum sa facem backup)

dar acum suntem la mozilla, of.

 

dati click in fisirerul MozBackup.exe , moz , de la iubita noastra mozilla, backup de la ca sa facem o copie , o smeceherie care .. chiar daca vom reinstala sistemul, chiar daca avea eroare in mozilla, acel fisier ne va ajuta sa ..ne-o faca la loc cum a fost cand era bine

f_rmf7hhydm_4fb06ff.jpg

am sa incarc fisierul aici pe acest server, fiindca mozilla este cel mai folosit browser si poate ajungem pe prima pagina cu mozilla backup de la eroare

 

si sa fiti atenti mai bine , acest program face rezerva si la extensii,

bai , veti avea o copie identica a acelui brower..mozilla, orice ati fi facut, fie ca ati reinstalat windows, fie ca pur si simplu s-a bulit aiurea...nu stiu altceva, dar daca folositi mozilla, va rugam sa luati si acest program, sigur o sa va foloseasca ..habar n-aveti cand.

 

fisierul backup va trebui pus pe un usb stick, pe o alta partitie..adica daca ne cade prima sa ramanem cu datele de pe cea de-a doua ,sau a treia.

 

o sa incarc fisierul aici, e bun la erori , uneori mai apar si belele,erori la mozilla, si o sa puteti rezolva cu acest program, daca faceti acum o copie, nu la anul, sorry.

 

o sa mai pun ceva , din pacate nu mai stiu sa postez

 

daca nu aveti niciun backup, si nici nu vreti sa faceti de nicio culoare...

atunci , din START->All Programs, alegeti Mozilla Safe Mode, de acolo..sa va va spun ,de-acolo puteti reseta un minim de optiuni , dar NU veti reusi niciodata sa va luati setarile, nu mai zic bookmarks si parole pe care le pierde aiurea nefolosind deloc acest program misto.

_sl_Mozilla.Backup_1.4.10_EN.zip

Edited by dens
Link to comment
Share on other sites

fiind singurul program care poate face backup si restore la toate setarile din mozilla

se poate spune, fara a gresi prea mult ,ca e destul de bun

stiu ca aici nu e spatiu, dar ..asa mi s-a parut ca merita

intre noi fie vorba, gogu apreciaza mult atasamentele legate de ceea ce scri

asta nu se poate face decat rar, dar fiind vorba de mozilla , m-am riscat sa incarc acel fisier

programul se poate updata chiar din el, si deci nu se va "invechii"

am spus ca a mai fost postat aici, si de fapt nici nu mai stiam de unde il luasem

acum e simplu, dar nu mi-as fi amintit nicicum in clipele acelea

e bine ca ai pus linkul original., si eu cred ca autorul trebuie sprijinit cumva

in general, nu stiu daca sti, aceste mici programe nu au un site al lor care sa dureze

le baga pe sourceforge.net si pe alte site-uri speciale pentru tinut fisiere

orice raspuns legat direct de orice topic, nu face decat sa-i creasca interesul

 

si aici backup-restore pentru Opera,

http://www.vesperala.com/index.php?showtop...mp;#entry281698

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...