Jump to content
Vesperala Forum

Nume de băiat -propuneri


Zâmbilici

Recommended Posts

Iancu

Leonard

Radu

 

Nu ar trebui ca parintii sa se gandeasca?

fireşte, dar nu strică să dăm sugestii, poate e mai uşor aşa...:)

din moment ce a spus că aşteaptă propunerile, iau ca atare dorinţa viitoarei mămici

 

 

când ne spune că s-a hotărât , oprim topicul până la o viitoare nehotărâtă :lol:

 

dacă mămica vrea sugestii,de ce nu, Neo?... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Vreau ...vreau... :airkiss:

 

Emanuel

 

Ai sa-l strigi Emy.

 

 

Numele apare pentru prima data in prorocirile lui Isaia( "Fecioara va naste fiu si il vom numi Emanuel") si se traduce:

 

"Dumnezeu este cu noi"

Link to comment
Share on other sites

Nino :D:

 

Asa il cheama pe pisoiul meu. Pe bune! :ha:

 

Eheee, grea decizie cu numele. Noi, cand am ales numele, ne gandeam si cum va suna diminutivul, caci mamaitele copilului si multi altii, il vor alinta,asa ca.... ce exemplu sa va dau. Aaa, uite mai sus:Armand - Armanutu, Armandelu, Armandica... :crazy:

Credeti-ma caci stiu din experienta, se va gasi cineva care sa-i stalceasca numele.

Dar bineinteles asta e doar parerea mea. ..

Edited by Eonica
Link to comment
Share on other sites

şi cu asta s-a închis practic topicul.

 

 

Dimpotriva, intentia mea a fost sa se poate face o dezbatere mult mai larga , pe seama acestor nume, daca sunt si care dintre ele mai nimerite pentru un copil ( baiat ori fata ), cat de reprezentativ este si cat nu unul sau altul, etc

Nici pe departe sa nu mai aiba rost topicul, am convingerea ca asa o baza, poate ajuta la dezvoltarea de discutii pe aceasta tema.

Link to comment
Share on other sites

Asa il cheama pe pisoiul meu. Pe bune! :ha:

 

Eheee, grea decizie cu numele. Noi, cand am ales numele, ne gandeam si cum va suna diminutivul, caci mamaitele copilului si multi altii, il vor alinta,asa ca.... ce exemplu sa va dau. Aaa, uite mai sus:Armand - Armanutu, Armandelu, Armandica... :crazy:

Credeti-ma caci stiu din experienta, se va gasi cineva care sa-i stalceasca numele.

Dar bineinteles asta e doar parerea mea. ..

Edited by Eonica
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...