Jump to content
Vesperala Forum

Sfarsitul lumii- miercuri 10 septembrie 2008?!


piko

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:huh: din păcate aşa se vorbeşte peste tot

 

asta nu înseamnă că proorocirea e validă

 

dar pericolul există, şi e bine ştiut de mulţi .

chiar sfârşit de lume nu o însemna, dar riscul sigur nu e 0, cum vor unii să se creadă..:)

Link to comment
Share on other sites

Nu exista nici un pericol ,vespe ,au mai creat gauri negre ,foarte mici in laborator si nu s-a intamplat nimic.Au avut o viata foarte scurta ,infinitizimala.Nu cred ca ar pune orasul acela in pericol ,darminteri intreaga planeta.Nu au cu ce ,acolo.Si sunt foarte multi oameni de stiinta implicati acolo pentru a vorbi de iresponsabilitate,fie ea si la scara mondiala.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista nici un pericol ,vespe ,au mai creat gauri negre ,foarte mici in laborator si nu s-a intamplat nimic.Au avut o viata foarte scurta ,infinitizimala.Nu cred ca ar pune orasul acela in pericol ,darminteri intreaga planeta.Nu au cu ce ,acolo.Si sunt foarte multi oameni de stiinta implicati acolo pentru a vorbi de iresponsabilitate,fie ea si la scara mondiala.

 

prietene...eu nu cred chestia asta...dar tin sa iti reamintesc...masinaria asta are 29 de km lungime parca....

deci....orice greseala poate fi fatala...orice mic calcul gresit...si...POC !!

Mai intai de toate...gandeste-te ca este creata de mana omului...omul nu este perfect...deci...nici creatia omului nu are cum sa fie perfecta....

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

eu nu la găuri negre mă gândeam

 

ci la alte implicaţii...

dar cred că îmi place prea tare teoria haosului..:)

 

pur şi simplu ştiu că nu se poate lua totul în considerare şi că rezultatele teoretice nu sunt identice cu cele practice.

Link to comment
Share on other sites

S-ar parea ca repetam greseala Evei si a lui Adam, neispasite nici pana in ziua de azi, chiar daca pentru iertarea ei s-a jertfit Hristos...Biblia spune clar ca , ceea ce e taina dumnezeiasca , taina trebuie sa ramana...Chiar initiatorii experimentului recunosc ca nu pot fi cunoscute "a priori" toate consecintele...va suna bine? Eu , oricum , sunt pregatita din oficiu pentru marele "hau". Dar Gabriel ma necajeste raaaauu...si scot nuiaua :babyhug:

Link to comment
Share on other sites

S-ar parea ca repetam greseala Evei si a lui Adam, neispasite nici pana in ziua de azi, chiar daca pentru iertarea ei s-a jertfit Hristos...Biblia spune clar ca , ceea ce e taina dumnezeiasca , taina trebuie sa ramana...Chiar initiatorii experimentului recunosc ca nu pot fi cunoscute "a priori" toate consecintele...va suna bine? Eu , oricum , sunt pregatita din oficiu pentru marele "hau". Dar Gabriel ma necajeste raaaauu...si scot nuiaua :babyhug:

 

Eu nu sunt de acord cu sintagma lui Celsus " Crede si nu cerceta ! " preluata aiurea de crestinism. Daca luam ca motto aceasta fraza eram inca in epoca de piatra...

 

Biblia zicea "Bate si ti se va deschide, cauta si vei afla". Asa ca... da-i cu experimentul inainte. :yahoo:

Edited by malitzia
Link to comment
Share on other sites

Asa o fi...dar nu aveam cancer la copii, HIV, droguri, poluare, E-uri, schimbari climaterice...mult am cautat pana le-am descoperit...punand in balanta avantaje/ dezavantaje, stiu si eu cum s-or inclina talerele?! :huh: Ce folos ca am ajuns pe Luna , daca murim mai devreme, rosi de cancer?

 

Au uitat sa precizeze ce vei afla: iadul, moartea?...

 

Cum zici tu, Malitzia. :airkiss:

Edited by Narcisa
Link to comment
Share on other sites

Bazati-va pe stiinta; nu pe chiromantie si alte ghicitorii dubioase.

Altfel spus:,, "Deschideti-va mintea si cercetati, nu doar credeti la intamplare" :D:

 

Ma distreaza la ce sectiune s-a incadrat subiectul:

vesperala * forum > Mileniul Trei > Astrologie si fenomene paranormale

Aici incadram noi astazi un experiment revolutionar. Eu pur si simplu nu realizez ce o fi asa revolutionar acolo :pardon: , dar ii cred pe cuvant,, fiindca sunt baieti destepti. Au luat 10 pe linie la fizica si la matematica. Si in scoala generala, si si la liceu ... copii buni. Merita bagati in seama. :yes:

Link to comment
Share on other sites

Ma distreaza la ce sectiune s-a incadrat subiectul:

vesperala * forum > Mileniul Trei > Astrologie si fenomene paranormale

Aici incadram noi astazi un experiment revolutionar.

gata, v-am mutat la ştiinţă...

:)

 

l-aţi văzut pe google azi?

 

 

post-1-1221038048_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Bazati-va pe stiinta; nu pe chiromantie si alte ghicitorii dubioase.

Altfel spus:,, "Deschideti-va mintea si cercetati, nu doar credeti la intamplare" :D:

 

Ia lasa tu " ghicitoriile" in pace , ca nu te pricepi...de unde stii tu ca adevarul nu-i undeva la mijloc, de unde stii ? :allwrong: Nu trebuie sa mananc si eu o paine ? :ha: Stiinta este o arma cu doua taisuri, are o parte constructiva si una taman pe dos...la cat sunt oamenii de rai, inconstienti si lacomi, tare mi-e teama ca prevaleaza ultima...

 

 

 

 

gata, v-am mutat la ştiinţă...

:)

 

l-aţi văzut pe google azi?

 

 

post-1-1221038048_thumb.png

 

Muta-i pe ei la stiinta, pe mine sa ma lasi aici cu bobii si cu cartile de tarot... :airkiss: :D:

Link to comment
Share on other sites

Ia lasa tu " ghicitoriile" in pace , ca nu te pricepi...de unde stii tu ca adevarul nu-i undeva la mijloc, de unde stii ? :allwrong: Nu trebuie sa mananc si eu o paine ? :ha: Stiinta este o arma cu doua taisuri, are o parte constructiva si una taman pe dos...la cat sunt oamenii de rai, inconstienti si lacomi, tare mi-e teama ca prevaleaza ultima...

 

 

 

 

 

 

Muta-i pe ei la stiinta, pe mine sa ma lasi aici cu bobii si cu cartile de tarot... :airkiss: :D:

:wish_upon_a_star: Narcisa ? Ce mai zic cartile ?

Link to comment
Share on other sites

Narcisa, m-ai dat gata. :)

 

vesperala, eu zic ca poti sa muti subiectul inapoi la fenomene paranormale. :lol:

 

sau la Fun...

 

tema e serioasă, doar că e pe înţelesul fizicienilor...

pe unde o fi pufonel să ne lămurească? :cat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...