Jump to content
Vesperala Forum

Visele


puiu.t

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu visez...cuvinte

Astfel de vise denota o activitate intelectuala prea intensa, mentalul nu reuseste sa se odihneasca ,sa se regenereze. Surmenaj. Pe de alta parte, nativii din pesti sunt cei mai inzestrati cu capacitatea de a lua legatura cu spirite din astral, care incearca sa transmita tot felul de informatii. Astrologic vorbind.

Daca visezi ca zbori,ca plutesti-trebuie detalii in legatura cu felul zborului, directia, starea de spirit, trairi, culori, sunete ,obiecte sau persoane intalnite. Ar fi doua aspecte:

1.Probleme de sanatate: caderi sau cresteri bruste de tensiune, glicemie, aspecte neurologice s.a.

2. Prevestiri . Zbor in sus, spre inaltimi inseamna succes intr-o intreprindere temerara ; zbor in picaj ,spre pamant inseamna insucces, pierdere ,ratare.

Link to comment
Share on other sites

si cind visezi ca-ti cad dintii , ce inseamna ?

Nu glumesc, e un vis care vine frecvent ...

 

de regula necaz ...fara sa te sperii pierzi un prieten .... sau din familie

 

eu visez des chifre ...

o fi meseria sau pariurile pe cursele de cai :cheer:

 

 

poate meseria...incearca-le la LOTO

Link to comment
Share on other sites

Astfel de vise denota o activitate intelectuala prea intensa, mentalul nu reuseste sa se odihneasca ,sa se regenereze. Surmenaj. Pe de alta parte, nativii din pesti sunt cei mai inzestrati cu capacitatea de a lua legatura cu spirite din astral, care incearca sa transmita tot felul de informatii. Astrologic vorbind.

Daca visezi ca zbori,ca plutesti-trebuie detalii in legatura cu felul zborului, directia, starea de spirit, trairi, culori, sunete ,obiecte sau persoane intalnite. Ar fi doua aspecte:

1.Probleme de sanatate: caderi sau cresteri bruste de tensiune, glicemie, aspecte neurologice s.a.

2. Prevestiri . Zbor in sus, spre inaltimi inseamna succes intr-o intreprindere temerara ; zbor in picaj ,spre pamant inseamna insucces, pierdere ,ratare.

:D: Narcisa ,ori a fost la vreo baba ,ori doarme cu freud in pat :google: :P:

Link to comment
Share on other sites

si eu pup :airkiss: si eu pup :airkiss:

iti spun un secret ... o data, o singura data am visat ca am inselat omu, nu stiu cu cine ca nu vedeam ... ce zîci matale, o fi de rau ?

C atoata ziua am fost suparata :girlcry:

 

...e dă rrăuu!

Mai cu deales că te trezişi hânaine de-a terminaa.

D-aia fui supărată....

Link to comment
Share on other sites

Azi noapte am visat ca visez, si-n visul visului meu visam ca visez.......................................da' nu mai stiu ce :unsure:

Recapituland: tu nu stii ce, Rubens nu stie cu cine, Constantin n-ar sta nici el deoparte, ca avu o viziune...Mai, fratilor, fiti mai atenti la ce se-ntampla in natura, ia deschideti voi bine ochii si veniti cu amanunte...

Link to comment
Share on other sites

...e dă rrăuu!

Mai cu deales că te trezişi hânaine de-a terminaa.

D-aia fui supărată....

cine îmi traduce?

 

:woodpecker:

 

cert e că prefer să visez cu ochii deschişi. e mai frumos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...