Jump to content
Vesperala Forum

Filmele copilăriei...


vesperala

Recommended Posts

:)

Bud Spencer în n filme cu Piedone, StarWars, Pistruiatul, Dumbrava Minunată, Arabela, Maria Mirabela, filme indiene...

 

Ce vă amintiţi că urmăreaţi când eraţi mici?

 

Genericul filmului Racheta albă

Link to comment
Share on other sites

Filmele care mi-au ramas in suflet de pe timpul copilariei sunt : Ciresarii, Maria Mirabela si parca Veronica ... cu punga fermecata ( cu zana buna interpretata de Margareta Paslaru ) ... Doamne ce frumoase mai erau ...

 

Edited by Berbecut
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 years later...
  • 1 year later...

Singurul film care facea ravagii in vacanta era Toate panzele sus... asta pe vremea cand nu exista decat TVR.

Apoi, tot la vremea aia, bagam la greu desene animale. Isi mai aminteste cineva de Candy, Perrine, Sandy Bell, Strumfii, Testoasele Ninja etc? In fiecare zi, de luni pana vineri, la 7:30. Nu ratam niciodata. :P:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca astea erau si pe vremea mea, insa nu--mi placeau, la fel cum nu-mi placeau nici alea cu Bugs bunny. Cele mai frumoase erau astea, seriale. Mi-am amintit si de Ratonii. La un moment dat gasisem Sandy Bell si-l descarcasem, dar le-am pierdut. O sa mai caut.

In liceu ne uitam la Familia Bundy. Seara, la 22, pe Pro Tv. Genial! Cand mai aveam timp, bagam si M.A.S.H. Asta era pe Pro Cinema. Erau o placere discutiile despre "ce s-a intamplat aseara la Bundy", dimineata, la scoala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...