Jump to content
Vesperala Forum

Cuvantul face muzica


pufonel

  

4 members have voted

  1. 1. Ce melodie va place?

    • 1. Dionne Warwick - That's What Friends Are For
      3
    • 2. Bandidos - Prietenii mei
      2
    • 3. Jon & Vangelis - The Friends of Mr. Cairo !
      1


Recommended Posts

Va propun un nou concurs muzical. Se procedeaza asa: se alege un cuvant care trebuie sa se regaseasca in titlul melodiilor, apoi voi imi dati PM-uri in care propuneti melodiile, se face un poll si se voteaza, la fel ca la Fight Music. Castigatorul primeste felicitari, :flowers: si alege tema pentru concursul urmator.

 

Voi alege eu prima tema si, desigur, avand in vedere forumul pe care ne aflam, in titlurile melodiilor trebuie sa se regaseasca stelele (sub toate formele si in orice limba).

 

Astept PM-urile pana vineri in jurul orei 22. Votarea va fi deschisa pana miercurea viitoare.

 

Mult succes si sper sa ne distram!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Avem primul castigator... si nu e de mirare ca la tema cu stelute a castigat vesperala :kiss_the_star:

ENYA - Paint the sky with Stars

 

Celelalte melodii:

2. piko (Taxi - Stelele care cad)

3. samsara (DJ Ötzi& Nick P-Ein Stern)

4. catalin n (Therion - Morning Star)

 

post-246-1231967257_thumb.jpg

 

Felicitari tuturor participantilor si va astept in numar mai mare la concursul urmator! :hatoff:

 

Si o asteptam pe vespe sa aleaga tema urmatoare! Imediat ce se posteaza tema, puteti sa va inscrieti.

Edited by pufonel
Link to comment
Share on other sites

Cam saraca participarea saptamana asta, dar avem un nou castigator, care este... tot vesperala :clapping:

 

Celelalte melodii au fost psopuse de Rares_CRM si de subsemnatul.

 

post-246-1232575049_thumb.jpg

 

PS Breaking news: vespe m-a rugat pe mine sa aleg urmatoarea tema, asa ca va invit sa postati melodii care sa contina nume de fete (desigur, cu dedicatie speciala pentru toate vesperalele) :giveheart:

 

Din acest moment puteti sa trimiteti PM-uri cu melodii, voi face poll-ul vineri noapte. Bafta! :singer:

Link to comment
Share on other sites

Desi concursul a inceput ...m-am gandit sa mai adaug alte cateva posibilitati(nesupuse votului)... :

cred ca ar fi mers foarte bine

<<< The Turtles - "Eleonore" >>>

<<< Scott Walker - "Joanna" >>>

 

Cu dedicatie pentru toate vesperalele.. :flowers:

Ar mai fi fost cateva ...destul de multe chiar...

Insa dIntre cele propuse mai sus am ales >> Rolling Stones - "Angie"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...