Jump to content
Vesperala Forum

PICTURA CU ACUL


Geta Petrescu

Recommended Posts

Buna ziua;as vrea sa va rog sa acceptati si pozele la o parte din lucrarile mele,si sa-mi spuneti si parerea voastra;Si mai am o rugaminte la voi;cum fac,sa stiu,cind am un raspuns de la voi?

 

1002403sb3.th.jpg 1002405lh0.th.jpg 1002406xb2.th.jpg 1002407ao5.th.jpg

 

1002408mq9.th.jpg 1002409gk0.th.jpg 1002410ly2.th.jpg 1002411eo1.th.jpg

 

Daca nu v-am enervat prea tare,va mai postez;Doamne ajuta!

post-291-1218376619_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.vesperala.com/index.php?...ic&tid=6557

 

 

click aici ...:)

 

şi setează să te anunţe când ai răspunsuri pe topicul acesta...

 

 

 

în general la orice topic ai în colţul din dreapta, sus, Opţiuni. Apeşi pe: urmăreşte acest topic şi setezi cum doreşti să fii anunţată.

 

 

frumoase :) da, mai vrem şi alte imagini...

este goblen?? sau cum altcumva sunt lucrate?

 

ţi-aş propune să faci şi un album în galerie :)

 

aşa: http://www.vesperala.com/index.php?showtopic=3778

Link to comment
Share on other sites

Buna Geta ,bine te-am regasit si aici!Lucarile tale ,adevarate picturi cu acul,ne incanta prin migala cu care ai investit in aceste minunate icoane!Ele emana multa caldura sufleteasca si spirituala!Felicitari si iti doresc la cat mai multe lucari care sa ne incante privirea si sufletul!

cu drag,nynna!

Link to comment
Share on other sites

Buna Getasart si bine te-am regasit dupa o absenta de peste un an de zile, stiam eu ca nu ne lasi asa, cred ca ai avut probleme cu sanatatea cum spuneai, acum cred ca esti bine si binevenita aici si peste tot unde ai mai fost!

Dan-Gabriel :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc;ma bucur ca va plac;sper din inima sa rezolv repede cu calc.meu sa pot posta si alte lucrari;chiar am terminat recent 7 tablouri cu anotimpuri;sper sa le pot posta;Va rog,sa aveti putina rabdare;Da; am si probleme de sanatate;numa ca,Maica Domnului este cu si linga mine;Si Sfintul Necatrie este cu mine si se roaga pentru mine;Icoana sfintului,este a doua din rindul 2,din icoanele expuse;Stiti ca sunt parti din sfintele lui moaste si la Iasi?;defapt acolo am sfintit icoana si parintele a fost atit de bun,ca a atins icoana de sfintele moaste;

Dumnezeu sa fie cu noi,cu toti

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

sfgavriljpgdi8.th.jpg sfmihail2jpgfr8.th.jpg

 

Astea sunt recente;daca ajung cu bine la anul si imi ingaduie unul Dumnezeu si ma ajuta Maica Domnului,Sf.Nectarie ;Cuv.Paraschieva ;Sf.Nicolae ,incep sa fac --DRUNUL CRUCII-

Este o lucrare ampla si grea,dar nu ma sperie

Doamne ajuta!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc danco; incerc sa-mi refac "stocul"de 400 buc,si chiar sa-l depasesc; am vindut multe si acum imi pare sincer,tare rau;Boala,nu-mi mai permite sa stau uitata cu acul in mina; dar sper din toata inima sa nu plec prea repede si sa mai fac;

Doamne ajuta!

Link to comment
Share on other sites

Nu este cine stie ce;leuconevraxita; 2 preinfarde;2 hemipare dr.cu urmari;chist ovarian;miopie forte cu - 12 dioptrii;pamcreataita cr.cefalica;chist pe ficat si ficatul cu aspect cenotic;richiul dr.cazut si cu pietre; :mousquetaire: in rest sunt ok;

Doamne ajuta !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
1vLo2J.jpg 1vLvx9.jpg 1KnKcr.jpg 1KnMHA.jpg

 

Doamne ce enervant este sa nu-ti permita sa postezi decit cite 4 poza;

e vorba de 4 pe aceeaşi linie.

 

 

altminteri poţi să pui 6 pe fiecare post,

în plus poţi să faci postări consecutive :)

 

crede-mă e la fel de enervant să intri pe un topic unde pagina are 20 de postări a câte 6 poze fiecare :) ia un secol să deschizi acea pagină, pe unele calculatoare

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu, fiind cu probleme de sanatate,ma iau mult cu lucru; Daca trece o zi si nu lucrez,este jale;

dar cei care au copii,servici,nu prea mai au timp; defapt ste bun cusutul,pentru cei pensionari si care stau la bloc;

Doamne ajuta!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

post-291-1266287799_thumb.jpgpost-291-1266287825.png[attac

hment=11064:12589373..._Varatec.jpg]post-291-1266287724_thumb.jpgEu i-as psune mai bine,--o boala incrabila--;daca si cancerul il poti tine in friu,goblenitul nu pot;

Eheeeeeeeeeeee;a fost o data; acum,frumosul nu mai are valoare; altele sunt valorile lumii asteia;

Doamne ajuta!

 

 

Vesperala,iarta-ma ;dar nu- mi dau seama cum de sau postat asa;

am folosit atasarea de pe forum;

Doamne ajuta!

Post usor pentru toti si cu folos

post-291-1266287782_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...